Letiště Chicago O Hare

Chicago O'Hare International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

ORD (IATA)
KORD (ICAO)
Spojené státy americké

Legendární chicagské letiště O’Hare patří mezi 5 největších letišť světa a jako jediné na světě se může pochlubit 9 přistávacími a vzletovými drahami. Na mapě ho naleznete 27 km severozápadně od centra Chicaga, tedy ve státě Illinois u břehů Michiganského jezera.

O’Hare slouží jako domovská základna pro aerolinie United Airlines a American Airlines, stejně tak je důležitým bodem pro nízkonákladové dopravce Spirit Airlines a Frontier.

 


Letenky

Letenky do Chicaga můžete najít jak z Prahy, tak i Vídně v cenách okolo 13.000 Kč. O poznání levnější letenky jsou dlouhodobě dostupné z Berlína, kde cena klesá k 10.000 Kč za zpáteční letenku.

Průměrná doba letu do Chicaga trvá 9 a půl hodiny.

Nejlevněji jsou letenky dostupné zhruba 3 měsíce před odletem vyjma letních prázdnin.

Výjimečně lze najít letenky i za ceny okolo 7.000 Kč ze střední Evropy, předevší z Berlína, takové akce se však opakují spíše jednou za několik let.

Vyhledat letenky


Přestup

Chicagské letiště bývá velmi často přestupním bodem během vaší cesty. Pokud je to váš první kontakt s americkou pevninou v rámci dané cesty, nezapomeňte si po příletu vyzvednout zavazadla a znovu je na přepážce odbavit.

Po mezinárodním příletu do Chicaga se ocitnete na terminálu 5, z něhož budete muset přejet automatizovaným vláčkem ATS (Airport Transit System) na vnitrostátní terminál 1, 2 nebo 3. Bezplatná jízda trvá maximálně 7 minut mezi nejvzdálenějšími terminály.

Vzhledem k velikosti letiště doporučujeme mít na pohodlný přestup alespoň 2 hodiny.

Při přestupech delších 6 hodin je možné se vydat na krátkou prohlídku centra, na letišti však nejsou úschovny zavazadel.

V případě přestupu v USA musíte vždy vyzvednout svoje zavazadla a znovu je odbavit, z toho důvodu je nutné mít vyřízené povolení ESTA.


Doprava z/na letiště

Letiště O’Hare je s centrem Chicaga spojeno přímou linkou metra. Stanici naleznete v přízemí terminálu 2 – nechte se navigovat ukazateli „cta” (Chicago Transit Autrhority).

Cena jízdného činí při nástupu na letišti 5 $ (z centra na letiště 2,25 $). Doporučujeme spíše zakoupit celodenní jízdenku za 10 $ či třídenní za 20 $ a využít ji již při cestě z letiště.

Doba jízdy z letiště do tzv. Loopu v centru Chicaga zabere 40 minut.

Více o dopravě v Chicagu naleznete na webu transitchicago.com.


Služby na letišti

Bezplatné wifi připojení k internetu je dostupné pouze na 30 minut.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Spojených států amerických? Nastav si hlídače