Letiště Danang

Da Nang International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DAD (IATA)
VVDN (ICAO)
Vietnam

Třetí největší vietnamské letiště najdeme přesně uprostřed země a využijeme ho především pro cesty do oblíbených plážových destinací okolo Hue či Hoi An. Terminál prošel v posledních letech kompletní rekonstrukcí, je relativně malý, kompaktní a dobře značený. Letiště je umístěno takřka úplně ve městě necelé 2 kilometry od centra.

Letiště obvykle zůstává otevřeno celou noc, minimálně v hlavní sezoně, kdy charterové lety přistávají i pozdě v noci.

 


Letenky

Letenky z Prahy do Da Nang jsou většinou na stejné nebo mírně vyšší cenové úrovni než do Hanoje nebo Ho Či Minova Města. Průměrně zaplatíme kolem 15.500 Kč a doba letu se celkem bude pohybovat okolo 25 hodin vzhledem k absenci přímému spojení kamkoliv do Evropy či na Blízký východ.

Vnitrostátní spoje pořídíme nejlevněji u nízkonákladovek Jetstar nebo VietJetAir – do Hanoje i HČMM vyjde zpáteční letenka mezi 2.000 a 3.000 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do centra Da Nang dojdeme klidně pěšky, vzdálenost činí zhruba 2 kilometry. Nejlepší volbou bude taxi s cenou kolem 15.000 dongů (cca 15 Kč) na kilometr. Kyvadlové autobusy do městečka Hoi An odjíždějí od terminálu od 5:00 do cca 18:30 zhruba každých 30 až 60 minut s cenou kolem 5 USD. Levněji vyjde dojet taxíkem na autobusové nádraží a odtud jet běžným linkovým autobusem za cca 30.000 dongů (30 Kč).


Služby na letišti

Oficiální letištní wifi v terminálu není v provozu.

Moderní hala nabídne jen omezené a předražené občerstvovací schopnosti, žádné služby navíc (úschovna zavazadel, apod.) nejsou dostupné.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Vietnamu? Nastav si hlídače