IATA (ICAO) kód letiště
FEZ (GMFF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:27 (-1)
Vzdálenost od Prahy
2386 km

O letišti Fes Saiss

Letiště se nachází v centrální části Maroka poblíž historických měst Fes (12 km) a Meknes (77 km). Do Fesu létá především Ryanair a jiné aerolinky hlavně do západní a jižní Evropy.

Terminál letiště je docela malý, ale provozu postačuje, orientace není složitá.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Pokud se chystáte do Fesu, jedinou přijatelnou možností bude kombinace spojení nízkonákladovými aerolinkami například přes Milán nebo Londýn. Takovým způsobem se můžete dostat i na ceny od 2.500 Kč.

Doprava do Fesu může být poměrně obtížně vyhledatelná, seldujte nás a akční letenky najdeme za vás.

Inspirujte se akcemi na letenky do Fesu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Autobus linky číslo 16 jezdí do centra Fesu k autobusovému i vlakovému nádraží. Cesta do centra je zdlouhavá a zabere minimálně 40 minut. Autobusy jezdí v silně nepravidelném intervalu každých 35 až 60 minut zhruba od 6:30 do 21:00. Jedna cesta stojí 4 dirhamy / 10 Kč.

Taxi do centra města bude stát více než 150 dirhamů / 375 Kč.

Pro cesty do města Meknes zvolte cestu přes Fes, odkud jezdí vlaky standardní evropské úrovně.

Služby na letišti

Wifi na letišti není k dispozici.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Doplňuji po aktuální zkušenosti (11.1.2019), že WiFi v terminálu bylo a fungovalo. Autobus jsme z důvodů popsaných v průvodci nepoužili. Taxi na letiště, které nám domluvili v ubytování, stálo 200 dirhamů (v běžnou denní dobu), v noci stojí 250. Variantou je jet taxíkem z nádraží, který by měl jít usmlouvat na 150 dirhamů (info od ubytovatele). Vlakové nádraží je ale asi 4 km od staré části města, takže buď pěšky (do Fésu jsme přijeli vlakem a šli jsme to, není to nereálné) nebo červeným tzv. "petit taxi" na nádraží za cca 40 dirhamů (ten na letiště jet nesmí), čili tahle varianta se moc nevyplatí, pokud bydlíte v rámci staré části (medina), protože je to celkově za skoro stejné peníze a s dvojím dohadováním.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu