IATA (ICAO) kód letiště
GIB (LXGB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:59
Vzdálenost od Prahy
2210 km

O letišti Gibraltar

Legendární letiště North Font protíná doslova celé území Gibraltaru od východu na západ, a to ještě jeden konec přistávací dráhy musel být uměle prodloužen do moře. Kromě náročného manévru přiblížení z důvodu silných větrů je letiště proslulé silnicí, která v půli křižuje přistávací dráhu. Pokud letí letadlo, spadnou závory úplně stejně jako na železnici, vzhledem k omezenému provozu (maximálně 5 letů denně) to nezpůsobuje výraznější dopravní komplikace.

Terminál letiště je velmi prostorný a moderní, přes noc je uzavřen. Severní stěna terminálu zároveň tvoří státní hranici se Španělskem.

Letenky

Pravidelné linky odsud vedou pouze do Anglie. Letenky z Prahy se dají pořídit s British Airways asi za 8.000 Kč, při kombinaci lowcostových aerolinek se můžete dostat i na ceny okolo 4.000 Kč.

Chystáte-li se na Gibraltar, může vyjít levněji let do španělské Málagy a cesta autobusem.

Inspirujte se akcemi na letenky do Gibraltaru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Zastávka autobusu je umístěna na hlavní silnici asi 2 minuty chůze od terminálu. Autobus číslo 5 jezdí na centrální přestupní zastávku „Market Place“ v centru města. První spoj jede v 6:15, poslední ve 21:00, autobusy jezdí každých 10–20 minut a jízdenka stojí 1,50 liber nebo 2 €, celodenní pak 2,50 GBP nebo 3 €. Platí se v hotovosti u řidiče.

Asi 700 metrů od letiště se ve španělském městě La Línea nachází autobusové nádraží pro regionální linky po Andalusii.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez časového omezení. Připojit se musíte k síti „GIB_PUBLIC“.

Úschovna zavazadel se nachází na informační přepážce. Zaplatíte 3 libry nehledě na velikost zavazadla a délku úschovy. Otevřeno je od 8:00 do 20:30.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu