Průvodce letištěm

Letiště Rabat-Sale

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Rabat-Sale

Mezinárodní letiště marockého hlavního města Rabatu najdeme ve městě Salé asi 11 km od historického centra Rabatu. Jedná se o menší letiště výhradně s linkami do západní a jižní Evropy a alternativní vstupní bránu do Maroka, vzhledem k faktu, že z Rabatu se po železnici snadno dostaneme do Casablanky, Marrakeše, Tangeru i Fezu. 

Malý a relativně moderní terminál v sobě neskrývá žádné záludnosti, odbavovací proces je rychlý a vzdálenosti velmi malé.

2472 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
02:41 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Nejsnáze se do Rabatu dostaneme s Air France s jedním přestupem v Paříži. Zpáteční letenky z Prahy obvykle stojí kolem 6.000 Kč, přičemž celková doba letu se dá srazit i pod 6 hodin.

Výrazně levněji může vyjít kombinace low-cost letenek Ryanairu, který do Rabatu létá z mnoha evropských měst. Letenky můžeme poskládat libovolně, například přiletět do Rabatu, odletět z Marrakéše či Fezu, apod. V těchto případech se nezřídka stává, že se dostaneme i pod 2.500 Kč za zpáteční letenku.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rabatu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště spojuje s hlavním nádražím v Rabatu expresní autobusová linka "Navette Aeroport" bez zastávky. Má nepravidelný jízdní řád, navazuje na lety Ryanairu, ale protože ten létá do Rabatu poměrně často, lze samozřejmě spojení využít i pro ostatní lety. Cesta k nádraží zabere půl hodiny a jízdenka stojí 20 dirhamů / cca 47 Kč a platí se u řidiče.

Taxi do z Rabatu vyjde minimálně na 150 dirhamů, dle smlouvacích schopností, počítejte spíše s napálenými částkami i nad 250 dirhamů.

Služby na letišti

Wifi funguje na letišti zdarma na neomezeně dlouhou dobu a bez nutnosti vyplňování přihlašovacích údajů.

Terminál je poměrně špatně vybaven, v tranzitní části najdete jen pár duty free shopů, kde lze platit jen kartou a eury, poslední dirhamy tak utraťte ještě ve městě.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)