IATA (ICAO) kód letiště
RBA (GMME)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:44 (-1)
Vzdálenost od Prahy
2472 km

O letišti Rabat-Sale

Mezinárodní letiště marockého hlavního města Rabatu najdeme ve městě Salé asi 11 km od historického centra Rabatu. Jedná se o menší letiště výhradně s linkami do západní a jižní Evropy a alternativní vstupní bránu do Maroka, vzhledem k faktu, že z Rabatu se po železnici snadno dostaneme do Casablanky, Marrakeše, Tangeru i Fezu. 

Malý a relativně moderní terminál v sobě neskrývá žádné záludnosti, odbavovací proces je rychlý a vzdálenosti velmi malé.

Letenky

Nejsnáze se do Rabatu dostaneme s Air France s jedním přestupem v Paříži. Zpáteční letenky z Prahy obvykle stojí kolem 6.000 Kč, přičemž celková doba letu se dá srazit i pod 6 hodin.

Výrazně levněji může vyjít kombinace low-cost letenek Ryanairu, který do Rabatu létá z mnoha evropských měst. Letenky můžeme poskládat libovolně, například přiletět do Rabatu, odletět z Marrakéše či Fezu, apod. V těchto případech se nezřídka stává, že se dostaneme i pod 2.500 Kč za zpáteční letenku.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rabatu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště spojuje s hlavním nádražím v Rabatu expresní autobusová linka "Navette Aeroport" bez zastávky. Má nepravidelný jízdní řád, navazuje na lety Ryanairu, ale protože ten létá do Rabatu poměrně často, lze samozřejmě spojení využít i pro ostatní lety. Cesta k nádraží zabere půl hodiny a jízdenka stojí 20 dirhamů / cca 47 Kč a platí se u řidiče.

Taxi do z Rabatu vyjde minimálně na 150 dirhamů, dle smlouvacích schopností, počítejte spíše s napálenými částkami i nad 250 dirhamů.

Služby na letišti

Wifi funguje na letišti zdarma na neomezeně dlouhou dobu a bez nutnosti vyplňování přihlašovacích údajů.

Terminál je poměrně špatně vybaven, v tranzitní části najdete jen pár duty free shopů, kde lze platit jen kartou a eury, poslední dirhamy tak utraťte ještě ve městě.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Evia
Evia
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 8 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-05-15T14:17:09+02:00)

Dnes jsem se vrátila z Rabatu, a dovolím si malé doplnění.

Autobus na letiště má pevný jízdní řád, má jej řidič, a taky je vyvěšen v autobuse na prvním okně. Zevnitř. ;-)

Ofotila jsem jej, ráda přidám, ale nevím jak? Jezdí ke všem letům, cca dvě hodiny předem, cesta trvá 20 min, a na zastávce je přistaven cca 1,5 hodiny před odjezdem.. Cena stále 20Dhs.

Na letiště se také dá dostat levněji tak, že tramvají od nádraží - Gare Rabat, popojedete na nádraží v Salé - Gare Salé, a tam si vezmete taxi (chtějte meeter). Jízdné v tramvaji je jednotné 6 Dhs, jízdenka se kupuje v budce na nástupišti,. Taxík ze Salé vychází na

cca 30 Dhs. Já jsem byla sama, tak se mi autobus vyplatil.

Další věc k letišti. Nefungují tam aplikace na boarding pass, takže ho mějte vytištěný, i když možná ani nepotřebujete, protože i když jsem byla odbavená online, musela jsem vystát frontu na přepážce, kde jsem na něj dostala razítko, bez kterého mě nepustili dál. Někomu vážili a značili palubní zavazadlo, mě teda ne ;-) Cestou na "šacování" jsem pas ukazovala 5x.

Při příletu i odletu se vyplňuje příletová/odletová karta.

Ještě k cestování po Rabatu. Výhodné jsou modré taxíky, hodně jich stojí např. u nádraží, ale můžete skoro všude po městě. Řeknete cíl, a zavezou vás tam za 5 Dhs. za osobu. Musí se ale "nasbírat" celkem 3 lidi. Jde to rychle, protože berou směr, a vysazují jednotlivě po cestě. Je to pohodlnější a ještě i levnější než tramvaj. Jednotlivec zaplatí 15 Dhs ;-)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele