IATA (ICAO) kód letiště
FLL (KFLL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:15 (-6)
Vzdálenost od Prahy
8116 km

O letišti Fort Lauderdale Hollywood

Oficiálním názvem Fort Lauderdale-Hollywood Airport je letiště, které se nachází v širší aglomeraci Miami a slouží tak spolu s letišti přímo v Miami a ve West Palm Beach jako vstupní bod do celé oblasti. Hlavní terminál najdeme na jihu Fort Lauderdale a 51 km severně od Miami Beach.

Fort Lauderdale slouží velkému množství vnitrostátních letů, svoje základny zde mají společnosti Jet Blue, Southwest Airlines a Spirit Airlines.

Letiště má typicky americké rozestavení terminálů "do podkovy", celkem zde cestujícím slouží 4 terminály označené jako T1, T2, T3 a T4. Odletový terminál vždy najdete vyznačený na své letence.

Letenky

Letiště je zařazeno po bok svého většího kolegy v Miami, hledáte-li letenky do Miami nebo přímo do Fort Lauderdale, vyhledávače vám vždy nabídnou spojení na obě letiště, je proto třeba dávat pozor, kam vlastně přiletíte.

Obvyklá cena letenek z Prahy se pohybuje okolo úrovně 15 000 Kč.

Doba letu závisí na přestupu, průměrně asi 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Fort Lauderdale, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti najdeme čtyři na sobě nezávislé terminály, od 6:00 do 21:00 mezi nimi jezdí letištní autobus zdarma (dále pokračuje až k budově půjčoven aut a zastávce autobusu směr centrum).

Při vnitrostátním transferu nemusíte ani opouštět tranzitní zónu, pokud přestupujete z mezinárodního letu na vnitrostátní nebo další mezinárodní, musíte vždy projít imigrační kontrolou, vyzvednout své zavazadlo, najít další terminál a zavazadlo znovu odbavit.

Doprava z/na letiště

Půjčení auta

Chystáte-li se rovnou z letiště vyrazit za objevováním Floridy, nejlepší a prakticky jedinou možností je půjčit si auto přímo na letišti. Od vzdálenějších terminálů se k centrální budově se všemi autopůjčovnami lze svézt kyvadlovým autobusem zdarma, pěšky sem však po vyznačené cestě dojdete maximálně za 10 minut.

Auto vždy rezervujte online dopředu, abyste si zajistili dostupnost konkrétního modelu i značně nižší cenu.

Běžná cena za 7denní půjčení se pohybuje mezi 8 000 a 10 000 Kč, u lepších aut, například kabrioletů, pak od 14 000 Kč výš.

Vlak do Miami

Nejlevnější dopravu do Miami obstarává vlak Tri-Rail ze stanice Fort Lauderdale/Hollywood International Airport, která se nachází asi 3 km od terminálů.

Vlaky jezdí ve špičce v intervalu 30-40 minut, mimo špičku jednou za hodinu. Cesta do Miami, kde končí u letiště, zabere 45 minut a stojí 3,75 USD.

Lístek zakoupíte na každém nádraží v automatu, kde lze platit i kartou.

Jízdní řád a další informace na: tri-rail.com.

K nádraží se z letiště dostanete kyvadlovým autobusem zdarma, který zastavuje v přízemí u terminálu 1 a také u terminálu 4, kde staví na nejvzdálenější zastávce směrem k výjezdu z areálu letiště. Autobusy navazují na všechna vlaková spojení a jejich přesný jízdní řád najdete rovněž na webu tri-rail.com pod nadpisem "Connections".

Autobus do Fort Lauderdale

Do města dojedete autobusem číslo 1 dopravního podniku BCT, který končí v centrálním přestupním bodu (Broward Central Terminal) uprostřed Fort Lauderdale. Na letišti má zastávku na jediné zastávce u centra autopůjčoven.

  • Linka jede každých 20 minut,
  • V provozu je od 5:00 do 23:15,
  • Cesta do centra zabere 30 minut,
  • Jízdenka stojí 2 USD, celodenní pro všechny linky 5 USD, koupíte ji nejrychleji v hotovosti u řidiče
  • Informace o MHD ve Fort Lauderdale na webu broward.org/BCT

Hotely u letiště

I přes svoji velikost nemá letiště Fort Lauderdale prozatím žádný hotel přímo u terminálu. Od všech hotelů tak budete muset využít kyvadlové dodávky, které většina hotelů nabízí zdarma. Na letišti zastavují většinou před všemi terminály a jsou označeny jako "Hotel Shuttles" nebo "Courtesy Shuttles".

Nejlevnějším větším hotelem vzdáleným asi 4,5 km od terminálu je Ramada by Wyndham Fort Lauderdale Airport/Cruise Port *** s cenou od 2 000 Kč za noc a mikrobusem na letiště zdarma.

Nejblíže terminálu, opět s vlastní dopravou zdarma, jsou pak cca 2-3 km vzdálené hotely Holiday Inn Express *** nebo Wyndham Garden ***.

Služby na letišti

Veřejná wifi zdarma je v provozu ve všech terminálech.

Veřejná část terminálu není kromě automatů na pití a sušenky vybavena prakticky žádnými službami, naopak za bezpečnostní kontrolou najdete opravdu velký výběr restaurací, barů i běžných fast-foodů typu KFC, McDonald's nebo Burger King.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 14 dny
Navrhni úpravu