IATA (ICAO) kód letiště
FLL (KFLL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:48 (-6)
Vzdálenost od Prahy
8116 km

O letišti Fort Lauderdale Hollywood

Oficiálním názvem Fort Lauderdale-Hollywood Airport je letiště, které se nachází v širší aglomeraci Miami a slouží tak spolu s letišti přímo v Miami a ve West Palm Beach jako vstupní bod do celé oblasti. Hlavní terminál najdeme na jihu Fort Lauderdale a 51 km severně od Miami Beach.

Fort Lauderdale slouží velkému množství vnitrostátních letů, svoje základny zde mají společnosti Jet Blue, Southwest Airlines a Spirit Airlines. Pravidelné linky do FLL provozuje z několika evropských měst Norwegian Air Shuttle, British Airways nebo Condor.

Letenky

Letiště je zařazeno po bok svého většího kolegy v Miami, hledáte-li letenky do Miami nebo přímo do Fort Lauderdale, vyhledávače vám vždy nabídnou spojení na obě letiště, je proto třeba dávat pozor, kam vlastně přiletíte.

Obvyklá cena letenek z Prahy se pohybuje okolo úrovně 15.000 Kč, občas můžeme narazit na akce Norwegian a dostat se tak i na cenu kolem 10.000 Kč, takové letenky jsou však bez odbaveného zavazadla.

Doba letu závisí na přestupu, průměrně asi 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Fort Lauderdale, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti najdeme čtyři na sobě nezávislé terminály, od 6:00 do 21:00 mezi nimi jezdí letištní autobus zdarma (dále pokračuje až k budově půjčoven aut a zastávce autobusu směr centrum).

Přestupujete-li na jedné letence, terminál ve valné většině případů měnit nemusíte a bude vám tak stačit 35 minut, v případě mezinárodního přestupu je nutné počítat alespoň se 75 minutami z důvodu nutnosti vyzvednutí a znovuodbavení zavazadel a průchodu přes imigrační kontrolu.

Pokud zvolíte spojení, které mění terminály, většinou je negarantované a doporučuje se mezi lety mít alespoň 150 minut.

Doprava z/na letiště

Veškerá veřejná doprava odjíždí od budovy půjčoven aut, ke které se ode všech terminálů dostanete od 6:00 do 21:00 hodin letištním kyvadlovým autobusem zdarma, případně pěšky po chodníku, vzdálenosti jsou malé.

Fort Lauderdale

Do města dojedete autobusem číslo 1 dopravního podniku BCT, který končí v centrálním přestupním bodu (Broward Central Terminal) uprostřed Fort Lauderdale.

  • Linka jede každých 20 minut,
  • V provozu je od 5:00 do 23:15,
  • Cesta do centra zabere 30 minut,
  • Jízdenka stojí 2 $, celodenní pro všechny linky 5 $.

Miami, West Palm Beach

Nejrychlejší cesta do Miami nebo West Palm Beach vede vlakem Tri Rail. Nádraží není přímo na letišti, doveze vás k němu kyvadlový autobus zdarma, cesta k vlaku zabere asi 10 minut.

Vlakové interval činí od 20 do 60 minut, první spoj jede po 4. hodině ranní, poslední okolo 22 hod.

  • Miami: cesta trvá 45 minut, zaplatíte 3,75 $,
  • West Palm Beach: cesta trvá 70 minut, zaplatíte 6,25 $,
  • Jízdní řád a další informace na: tri-rail.com.

Služby na letišti

Veřejná wifi zdarma je v provozu ve všech terminálech.

Fort Lauderdale je jedno z mála amerických letišť vybavené úschovnou zavazadel. Ta je dostupná ve všech terminálech, otevřeno je od 9:00 do 17:30 a provozuje ji společnost „Public Baggage Storage“. Pozor, každý den je otevřeno pouze v terminálu 2, v těch ostatních pouze o víkendech, v pondělí a v pátek.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu