Letiště Southwest Florida

Southwest Florida International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

RSW (IATA)
KRSW (ICAO)
Spojené státy americké

Jak už sám název napoví, letiště najdeme v jihozápadní části Floridy 16 km od města Fort Myers a 235 km od Miami. Na americké poměry se jedná o malé a relativně bezvýznamné letiště odbavující kolem 8 milionů pasažérů ročně (cca o třetinu méně než letiště v Praze). Většina linek míří do ostatních států USA, doplňují je málo frekventované sezónní spoje z několika evropských měst.

Ve Fort Myers je pouze jediný letištní terminál velikostí násobně menší a přívětivější než jiná americká letiště. Fronty na imigrační kontrolu se tvoří jen krátké a nemusíte chodit kilometry a kilometry útrobami letiště.

Veřejná část letiště je otevřená 24 hodin denně.

 


Letenky

Nejlevnější letenky do Fort Myers pořídíte u nízkonákladové aerolinky Eurowings, která v roce 2018 zavádí přímou linku z Mnichova. Počáteční ceny startují na 10.500 Kč, standard se dá očekávat kolem 12.000 Kč.

Z Prahy se do Fort Myers dostanete jen s přestupem za ceny mezi 15.000 a 18.000 Kč. Mnohem více levnějšího spojení nabídne letiště Miami vzdálené 235 km.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Dopravu MHD zajišťuje autobusová linka číslo 50, která spojuje letiště s jižními předměstími Fort Myers. Jezdí od 7:00 do 21:30 (v neděli jen do 19:00) zhruba jednou za 40 minut. Jízdenku platíte v hotovosti řidiči a stojí 1,50 $ (platí jen na jednu jízdu). Celodenní lístek pak stojí 4 $.

Pro cestu do centra Fort Myers dojeďte na zastávku "Bell Tower Shops", kde přestoupíte na linky číslo 30 nebo 80 směřující do centra.

Informace o dopravě ve Fort Myers najdete na webu leegov.com.

Nejlepší volbou k procestování Floridy však bude půjčení auta rovnou na letišti.


Služby na letišti

"RSWifly" je oficiální letištní wifi, ke které se připojíte zdarma.

Sprchy, ani úschovna na zavazadel na letišti neprezentují.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Spojených států amerických? Nastav si hlídače