Průvodce letištěm

Letiště Orlando

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Orlando

Druhé nejrušnější floridské letiště najdeme ve středu státu poblíž jednoho z nejnavštěvovanějších měst USA i světa, Orlanda. Nejvýznamnější atrakcí je zcela jistě Walt Disney Resort umístěný asi 30 km západně od letiště. V Orlandu se také pořádá nejvíce konferencí a výstavních akcí ze všech amerických měst.

Letiště je velké a odbavuje přes 40 milionů cestujících ročně (2,5x tolik co Praha), nicméně je poměrně kompaktní a dobře se na něm orientuje. Terminál je otevřený 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
7998 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
16:01 (-6 )
aktuální čas

Letenky

I přesto, že na trasách z Evropy do Orlanda panuje poměrně čilá konkurence, ceny letenek z Prahy i okolí většinou neklesají pod 15.500 Kč, akční letenky se objevují spíše do Miami na jihu Floridy.

Doba letu z Česka do Orlanda závisí na zvoleném spojení, vždy poletíme minimálně s jedním přestupem a cesta potrvá kolem 15 hodin.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Letiště Orlando fakticky využívá pouze jediný terminál, rozdělený je na část A (severní strana) a B (jižní strana). Letadla pak parkují u dalších čtyř budov, k nimž se dostanou pouze pasažéři automatickými vláčky z hlavního terminálu. Část 1 a 2 je spojena s terminálem A, část 3 a 4 pak s terminálem B.

Při přestupu je nutné zjistit, na jaký terminál letíte a z jakého pokračujete. Pokud v rámci jediné části (například terminál A1 -> A1 nebo B3 -> B3 apod.), pak bude pohodlně stačit 30 minut.

Přestupujete-li mezi terminály, vždy musíte automatickým vláčkem skrz hlavní budovu a na přestup bez zavazadla si nechte alespoň 60 minut, se zavazadlem pak minimálně 105 minut.

Doprava z/na letiště

Zdaleka nejlevnější dopravou do centra Orlanda i okolních čtvrtí je městský autobus Lynx. Jednotné jízdné na všechny linky a na jednu trasu činí 2 $.

Provozní doba většiny linek je od 4:30 do 23:30.

  • Linka 11: jezdí přímo do centra Orlanda přes stanici vlaku Sun Rail „Sand Lake Road“. Intervaly mezi spoji jsou 30 minut, cesta do centra trvá 40 minut,
  • Linka 42: jezdí do obchodních center na jihu a na západě města (Florida Mall, Premium Outlet) a oblasti International Drive (mnoho atrakcí a konferenčních center) s intervaly 30 minut a jízdní dobou 80 minut,
  • Linka 51: přes východní část Orlanda jede na centrální přestupní bod LCS. Autobusy jezdí jednou za hodinu a cesta zabere 50 minut,
  • Linka 111: jede přes Florida Mall k akváriu Sea World. Interval činí 30 minut a pojedete 45 minut,
  • Linka 436S: spojuje letiště se severní částí Orlanda. Autobusy jezdí každých 30 minut a celá cesta zabere 65 minut.

Taxi do centra Orlanda vyjde na cca 40 $.

Míříte-li z letiště přímo do resortu Walta Disneyho, nasedněte na autobus číslo 111, jimž dojedete až na konečnou. Tam přestoupíte na linku číslo 50, kterou během 10 minut dojedete k hlavnímu vchodu. Celkem cesta vyjde na 4 $ a zabere 60–90 minut.

Pro cesty do přístavu Port Canaveral využijete některé z mnoha shuttle společností jezdících od 15 do 25 $, např. goportcanaveral.com.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Oficiální veřejnou wifi můžete na letišti využívat zdarma a bez omezení.

Několik restaurací v hlavním terminálu je otevřených nonstop přes celou noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 měs
Navrhni úpravu