IATA (ICAO) kód letiště
MCO (KMCO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
17:00 (-6)
Vzdálenost od Prahy
7998 km

O letišti Orlando

Druhé nejrušnější floridské letiště najdeme ve středu státu poblíž jednoho z nejnavštěvovanějších měst USA i světa, Orlanda. Nejvýznamnější atrakcí je zcela jistě Walt Disney Resort umístěný asi 30 km západně od letiště. V Orlandu se také pořádá nejvíce konferencí a výstavních akcí ze všech amerických měst.

Letiště je velké a odbavuje přes 40 milionů cestujících ročně (2,5x tolik co Praha). Areál je velmi členitý a dost obtížně se v něm orientuje. Centrální terminál, kde najdete všechny odbavovací přepážky, je rozdělený na tři sekce: A, B (check-iny různých aerolinek) a pak středové atrium s restauracemi a bezpečnostní prohlídkou.

Po projití přes security vás pak automatické vláčky rozvezou do čtyř různých satelitních terminálů, kde parkují letadla. Dorazte raději s větším předstihem alespoň 2 hodiny před odletem.

Letenky

I přesto, že na trasách z Evropy do Orlanda panuje poměrně čilá konkurence, ceny letenek z Prahy i okolí většinou neklesají pod 15.500 Kč, akční letenky se objevují spíše do Miami na jihu Floridy.

Doba letu z Česka do Orlanda závisí na zvoleném spojení, vždy poletíme minimálně s jedním přestupem a cesta potrvá kolem 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Orlanda, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště Orlando fakticky využívá pět terminálů: 4 satelitní, u kterých parkují letadla a kam se dostanou jen cestující a jeden centrální, kde najdete check-in přepážky a veškeré zázemí. Ze satelitních do hlavního terminálu se dostanete automatickými vláčky.

Při přestupu je nutné zjistit, na jaký terminál letíte a z jakého pokračujete. Pokud v rámci jediného satelitního terminálu v rámci vnitrostátního přestupu, což se děje ve většině případů, nemusíte využívat automatický vláček a vše proběhne velice rychle. Pokud však nemáte přestup na jedné letence, cestujete se zavazadly a musíte se znovu odbavit, jen samotný proces přestupu zabere minimálně hodinu a půl.

Při mezinárodním transferu vždy musíte projít imigrační kontrolou, opustit tranzitní zónu a opět projít bezpečnostní kontrolou. Zavazadlo musíte vyzvednout a znovu odbavit (při čistě vnitrostátním nebo přestupu z vnitrostátní na mezinárodní linku zavazadlo vyzvedávat nemusíte).

Doprava z/na letiště

Zdaleka nejlevnější dopravou do centra Orlanda i okolních čtvrtí je městský autobus Lynx. Jednotné jízdné na všechny linky a na jednu trasu činí 2 $. Všechny autobusy MHD mají stanoviště před části terminálu označenou písmenem "A".

Provozní doba většiny linek je od 4:30 do 23:30.

  • Linka 11: jezdí přímo do centra Orlanda přes stanici vlaku Sun Rail „Sand Lake Road“. Intervaly mezi spoji jsou 30 minut, cesta do centra trvá 40 minut,
  • Linka 42: jezdí do obchodních center na jihu a na západě města (Florida Mall, Premium Outlet) a oblasti International Drive (mnoho atrakcí a konferenčních center) s intervaly 30 minut a jízdní dobou 80 minut,
  • Linka 51: přes východní část Orlanda jede na centrální přestupní bod LCS. Autobusy jezdí jednou za hodinu a cesta zabere 50 minut,
  • Linka 111: jede přes Florida Mall k akváriu Sea World. Interval činí 30 minut a pojedete 45 minut,
  • Linka 436S: spojuje letiště se severní částí Orlanda. Autobusy jezdí každých 30 minut a celá cesta zabere 65 minut.

Taxi do centra Orlanda vyjde na cca 40 $.

Míříte-li z letiště přímo do resortu Walta Disneyho, využijte kyvadlové dopravy zdarma (pouze pokud máte ubytování přímo v resortu), která odjíždí od terminálu (část B) zhruba každých 20 minut. Více informací na oficiálním webu.

Pro cesty do přístavu Port Canaveral využijete některé z mnoha shuttle společností jezdících od 15 do 25 $, např. goportcanaveral.com.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Oficiální veřejnou wifi můžete na letišti využívat zdarma a bez omezení.

Několik restaurací v hlavním terminálu je otevřených nonstop přes celou noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu