IATA (ICAO) kód letiště
MIA (KMIA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
15:05 (-6)
Vzdálenost od Prahy
8148 km
Obvyklá cena letenky
12 500 Kč

O letišti Miami

Největší floridské letiště se nachází 13 km od centra Miami a je druhou největší základnou pro největší aerolinku na světě American Airlines. Letiště slouží jako nejvýznamnější přestupní uzel mezi Severní a Latinskou Amerikou.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Standardní cena letenek z Prahy do Miami bývá od 13.500 do 16.000 Kč, z Vídně pak především díky nízkonákladové aerolince Eurowings může být cena i nižší než 10.000 Kč a například z Kolína nad Rýnem se dají low-costové letenky občas pořídit i za ceny kolem 8.000 Kč.

Doba letu trvá obvykle od 13,5 do 18 hodin i s přestupem.

Inspirujte se akcemi na letenky do Miami, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

I když má letiště oficiálně tři terminály, ve skutečnosti se jedná o jednu jedinou rozlehlou budovu. Přesun mezi jednotlivými částmi probíhá pěšky.

Jako u všech amerických letišť, je i při čistě mezinárodním přestupu (například Londýn – Miami – Bogota) potřeba vyzvednout svá zavazadla, projít imigračním a znovu se odbavit. Z toho důvodu musíte mít vyřízené elektronické povolené ESTA pro vstup do Spojených států (Za 14 USD online vyřídíte zde).

Doprava z/na letiště

Od terminálu nejprve musíte využít krátkou linku automatického vláčku „MIA Mover“ k centrálnímu dopravnímu uzlu „Miami Central Station“, kde se nachází mimo jiné i autopůjčovny. Vláček je zdarma a jezdí 24 hodin denně, cesta trvá asi 3 minuty.

Do Miami

Nejrychleji se z letiště do centra dostanete metrem oranžové linky, míříte-li rovnou na Miami Beach, poslouží vám přímá autobusová linka číslo 150 nebo linka J. Jedotná cena jízdenky na metro a běžné autobusy činí 2,25 $, expresní autobusové linky pak stojí 2,75 $. Cesta do centra Miami nezabere déle než 30 minut.

Pro cesty metrem je nutné zakoupit si za 2 dolary EASY Card, na níž můžete dále dobíjet libovolné částky.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Fort Lauderdale, West Palm Beach

Pro cesty na sever od Miami až po West Palm Beach využijete železniční linku „Tri Rail“. Vlaky jezdí od 4:00 do 21:40 každých 20 minut ráno, jednou za hodinu přes poledne a jednou za půl hodiny odpoledne. Jízdenky stojí od 2,50 USD do 6,90 USD podle ujeté vzdálenosti.

Tri Rail využijete i v případě přesunu z Miami na další letiště v miamské aglomeraci – Fort Lauderdale a West Palm Beach:

  • Fort Lauderdale: cesta bude trvat 45 minut a zaplatíte za ni 3,75 USD,
  • West Palm Beach: na letiště pojedete hodinu a 45 minut a za cestu zaplatíte 6,90 USD.

Služby na letišti

Wifi je na letišti pouze za poplatek: 4,95 USD za 30 minut a 7,95 USD za 24 hodin.

Na rozdíl od jiných letišť v USA v Miami najdete úschovnu zavazadel. Nachází se v části „E“, ve druhém patře, sledujte nápisy „The Baggage Cloakroom“, otevřeno je od 5:00 do 21:00.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

máme zakoupené letenky do Miami, po několika dnech bychom chtěli přeletět do Dominikány. Při zpáteční cestě máme na přestup v Miami hodinu a třičtvrtě.

Popravdě mě ani nenapadlo, že bychom na cestě Dominikánská republika - Miami - Evropa, museli v Miami procházet imigrační kontrolou. Myslíte, že hodina třičtvrtě je dostatek času nebo by bylo lepší jít na dřívější let a mít více času? Mám zkušenost s přestupem jen z Los Angeles, do dvou hodin jsme to stihli, ale klidní jsme úplně nebyli, zpočátku se ty fronty zdají nekonečné. Díky.

před 6 měs

Ahoj dá se to stihnout, vždy záleží kolik přiletí naráz letadel. Doporučují po výstupu z letadla trochu přidat do kroku k přepazkam na imigracni.

před 6 měs

Ahoj, díky za odpověď. Přece jen cestujeme s dvouletým dítětem, tak jsem to nakonec přehodnotila a koupila z Dominikány dřívější let.

Minule jsme se při letu ze Salt Lake City do LA dost zasekli na vydání kočáru a to jsme měli času dost. Ještěže existují takové stránky, to s tím imigračním by mě ani VE SNU nenapadlo. :-)

před 6 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Zrovna v Miami to dava smysl, posledne nam zabrala cesta letadlo - arrivals hall asi 80minut - za me po JFK druhy nejzkur*enejsi letiste v US..

Naopak fakt super je FLL..

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Lol, prej mhd na Floride :-) potrebujes auto

Odpovědět
před rokem

Prosím, 1) dá se zakoupit například týdenní jízdenka na místní MHD? A eventuálně za kolik USD.

2) je lepší si pořídit na týden SIM kartu americkou nebo stačí naše O2?

Děkuji Němec

před rokem

Potřebuješ auto a simka je zbytečná

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Kolega se vám pod několika svými nicky snaží sdělit, že auto je v Miami bohužel nutnost. Bez něj se stáváte občanem 3. kategorie prakticky všude ve Státech... snad s čestnou výjimkou New Yorku, DC, San Francisca a Honolulu.

před rokem
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

MHD v amerických mestách by som nezatracoval, podľa mňa je rovnaká ako v európskych mestách. Pozri sem a uvidíš, či je pre Teba lepšie auto alebo MHD: https://www.miamidade.gov/transit/

Ak sa zaujímaš o dopravu, môžeš sa zadarmo previesť nadzemným metromoverom: https://www.miamidade.gov/transi...omover.asp

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

K té simce - záleží k čemu ji potřebuješ. Pokud chceš poslat domu pár sms a být na příjmu pro případ nouze, s CZ simkou si vystačíš. Blokni si data. Pokud ti jde o data, doporučím T-Mobile Tourist Plan.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu