IATA (ICAO) kód letiště
MIA (KMIA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:44 (-6)
Vzdálenost od Prahy
8148 km
Obvyklá cena letenky
12 500 Kč

O letišti Miami

Největší floridské letiště se nachází 13 km od centra Miami a je druhou největší základnou pro největší aerolinku na světě American Airlines. Letiště slouží jako nejvýznamnější přestupní uzel mezi Severní a Latinskou Amerikou.

Celý areál letiště skládající se z několika terminálu je otevřený 24 hodin denně, nicméně neveřejná část (pouze pro cestující) se na noc uzavírá.

Letenky

Standardní cena letenek z Prahy do Miami bývá od 15 000 Kč do 17 000 Kč, z Vídně nebo Německa pak kolem 12 000 až 13 000 Kč.

Většina akčních letenek, jejichž cena může výjimečně klesnout i pod 10 000 Kč, se objevuje z Berlína, Mnichova nebo Frankfurtu, z Prahy bohužel jen naprosto výjimečně.

Doba letu trvá obvykle od 13,5 do 18 hodin i s přestupem.

Inspirujte se akcemi na letenky do Miami, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Terminály a přestup

I když má letiště oficiálně tři terminály, ve skutečnosti se jedná o jednu jedinou rozlehlou vzájemně pospojovanou budovu. Přesun mezi jednotlivými částmi probíhá pěšky a z jednoho konce na druhý nezabere více než 20 minut.

Pro označení části letiště, kde se odbavuje váš let, se nepoužívá číslo terminálu, ale písmeno tzv. Concourse. Značení je přehledné a část, kam máte zamířit, se dozvíte ihned při výstupu z automatického vláčku při příjezdu na letiště, kterým přijedou všichni cestující.

Pokud jen přestupujete, automatický vláček nevyužijete, nicméně tabule s informacemi o odletech jsou na každém rohu.

Jako u všech amerických letišť, je i při čistě mezinárodním přestupu (například Londýn – Miami – Bogota) potřeba vyzvednout svá zavazadla, projít imigračním a znovu se odbavit. Možnost přímého přestupu tranzitní zónou zde neexistuje. Z toho důvodu musíte mít vyřízené elektronické povolené ESTA pro vstup do Spojených států (Za 21 USD online vyřídíte zde).

Doprava z/na letiště

Automatický vláček MIA Mover

Od terminálu nejprve vždy při jakémkoli druhu dopravy musíte využít krátkou linku automatického vláčku „MIA Mover“ k centrálnímu dopravnímu uzlu „Miami Central Station“, kde se nachází mimo jiné i autopůjčovny. Vláček je zdarma a jezdí 24 hodin denně, cesta trvá asi 3 minuty.

Během dne jezdí zhruba jednou za 2 minuty, večerní interval se prodlužuje na 4-5 minut. V čase mezi 0:00 a 4:30 jezdí vláček jen na přivolání tlačítkem, které najdete u všech dveří na nástupišti. Po zmáčknutí tlačítka přijede vláček nejpozději do 4 minut.

Sledujte značení „MIA Mover“ a vláček nelze minout. Z nejvzdálenějšího koutu letiště Miami dojdete na jedinou stanici vláčku do 15 minut.

Půjčení auta

Chystáte-li se rovnou z letiště vyrazit na objevování Floridy, nejlepší a prakticky jedinou možností je půjčit si auto přímo na letišti. Od terminálu se svezete výše uvedeným vláčkem MIA Mover k centrální stanici, kde směrem vlevo se nachází velká budova všech autopůjčoven působících v Miami.

Auto vždy rezervujte online dopředu, abyste si zajistili dostupnost konkrétního modelu i značně nižší cenu.

Běžná cena za 7denní půjčení se pohybuje mezi 8 000 a 10 000 Kč, u lepších aut, například kabrioletů, pak od 14 000 Kč výš.

Pokud budete po příletu pobývat pár dní čistě v Miami, doporučujeme využívat spíš MHD a auto si půjčit až při cestě mimo Miami.

Autobus na Miami Beach

Nejlepší možnosti ubytování se nachází v nejslavnější místí části, kterou je Miami Beach. Přímo z letiště využijete expresní autobusovou linku číslo 150, kterou doplňuje ještě linka J. Autobus číslo 150 projíždí celou jižní část Miami Beach zvanou South Beach, zatímco linka J končí zhruba uprostřed Miami Beach v oblasti Mid Beach.

 • doba jízdy: 30-40 minut podle cílové destinace
 • interval mezi spoji: 20 minut (po 21. hodině 30 minut) u linky 150 i u linky J
 • provozní doba: 6:00–23:40 u linky 150, 4:30–0:15 u linky J
 • jízdní řád a mapa linky 150 / linky J

Jízdenku zakoupíte v automatu ještě před vstupem na zastávku. Po výstupu z automatického vláčku MIA Mover se dejte vpravo, kde narazíte na dva druhy automatů. Vlevo umístěný je na vlak TriRail, ten se vás netýká. Vpravo je pak automat na lístky Metrobus a Metrorail, který je váš. Lze platit hotovostí (mince i bankovky) a platební kartou.

 • 1 jízda: 2,25 USD
 • 1 kalendářní den (nikoliv 24 hodin) - platí na všechny autobusy a metro: 5,65 USD
 • 7 kalendářních dní - platí na všechny autobusy a metro: 29,25 USD

Na nástupiště autobusu musíte sjet po prvním eskalátoru vlevo nebo výtahem. Autobus číslo 150 zastavuje na stanovišti číslo 10, což je hned to první u eskalátoru.

Metro do centra Miami (Downtown)

Míříte-li rovnou do centra pevninského Miami, kde se nachází finanční distrikt s mrakodrapy a velkými hotely, využijte oranžovou linku metra. Ta ve stanici Government Center navazuje na automatické vláčky Metromover, které vás zdarma každých 5 minut rozvezou po celém Downtownu Miami.

 • doba jízdy Government Center / Brickell: 15 / 17 minut
 • interval mezi spoji: 15 minut ve všední den, resp. 30 minut o víkendech
 • provozní doba: 5:00–0:20
 • informace o metru v Miami

Stanice metra na letišti se nachází hned vedle zastávek autobusů, na nástupiště se prochází přes turnikety. Jízdenky koupíte ve stejném automatu jako lístky na autobus a mají i stejnou cenu:

 • 1 jízda: 2,25 USD
 • 1 kalendářní den (nikoliv 24 hodin) - platí na všechny autobusy a metro: 5,65 USD
 • 7 kalendářních dní - platí na všechny autobusy a metro: 29,25 USD

Mapa MHD na letiště Miami

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Taxi

Taxíky jsou jediná doprava, která zajíždí přímo k terminálům. V tom případě tak nemusíte využívat automatického vláčku MIA Mover a rovnou sledujte navigaci "taxi", která vás zavede přímo před terminál.

Ceny z/na letiště jsou pevně dané podle zón, žádné podvody na turistech se zde nevyskytují. Ceny nezahrnují spropitné, které je zvykem dávat ve výši 10-15%, nicméně povinné není.

Příklady cen taxíků:

Vlak do Fort Lauderdale a West Palm Beach

Pro cesty na sever od Miami až po West Palm Beach využijete železniční linku „Tri Rail“. Vlaky jezdí od 4:00 do 21:40 každých 20 minut ráno, jednou za hodinu přes poledne a jednou za půl hodiny odpoledne. Jízdenky stojí od 3,50 USD do 6,90 USD podle ujeté vzdálenosti.

Tri Rail využijete i v případě přesunu z Miami na další letiště v miamské aglomeraci – Fort Lauderdale a West Palm Beach:

 • Fort Lauderdale: cesta bude trvat 45 minut a zaplatíte za ni 3,75 USD,
 • West Palm Beach: na letiště pojedete hodinu a 45 minut a za cestu zaplatíte 6,90 USD.

Oficiální informace o železnici Tri Rail najdete na webu: www.tri-rail.com

Miami Trolley – doprava zdarma

Pro velmi šetřivé cestovatele se nabízí při cestě do Downtownu (nikoliv na Miami Beach) i doprava zdarma, jakkoliv je velice zdlouhavá a ne úplně pohodlná. Stanici Miami Airport Central obsluhuje i linka Flagami Route malých autobusů v historickém stylu Miami Trolley.

Jezdí od pondělí do soboty v časech 6:30–23:00 v intervalu cca 30-40 minut do jihozápadní oblasti Miami. Na zastávkách není žádná informace o jízdním řádu, online polohu autobusů lze sledovat na oficiálním webu.

Míříte-li do centra, je třeba vystoupit na zastávce 7th St / 37th Ave, popojít asi 300 metrů na jih, kde si můžete přestoupit na další linku zdarma Miami Trolley, která projíždí kubánskou čtvrtí Little Havana a doveze vás až do finančního distriktu Brickell. Odtud už se automatickým vláčkem Metromover nebo dalšími linkami Miami Trolley dostanete opět zdarma po celém centru. Obdobný postup vás čeká při cestě na letiště. Z linky Little Havana vystupte na zastávce NW 2nd Terrace a popojděte naopak 300 metrů na sever, abyste mohli nastoupit na linku Flagami směr Miami letiště.

Celá tato anabáze může i s čekáním zabrat klidně 2 hodiny a uvádíme ji spíš jen pro zajímavost, že na letiště Miami existuje i doprava zdarma.

Další autobusové linky po okolí

Z autobusového nádraží Miami Airport Central odjíždějí kromě linek 150 a J směr Miami Beach i další spoje jezdící po okolí. Ty turisticky příliš nevyužijete, snad jedině v případě, kdy seženete opravdu levné ubytování mimo centrum.

Ceny jízdenek jsou stejné jako na metro a na autobusy 150 / J.

 • Linka 7A – oklikou jede do centra Downtown Miami, interval 30 minut, jízdní doba cca 35 minut (mapa a jízdní řád)
 • Linka 37 – dlouhá linka propojující západní předměstí Miami od Hialeah na severu přes letiště po Coral Gables na jihu (mapa a jízdní řád), lze využít jako nejrychlejší spoj do Little Havana, kam dojede asi za 20 minut, interval 30 minut (mapa a jízdní řád)
 • Linka 42 – další dlouhá trasa jezdící po západních předměstích z Opa Locka na severu do Coral Gables na jihu. Jede výrazně západněji než linka 37 a pro turisty nemá přílišného využití (mapa a jízdní řád)
 • Linka 57 – z letiště jezdí do jihozápadní části Miami a kromě případné cesty k soukromým levným ubytováním nemá žádné využití (mapa a jízdní řád)
 • Linka 238 – jede z letiště směrem na západní předměstí k obchodnímu centru Dolphin Mall a cestou míjí několik hotelů na samém kraji Miami (mapa a jízdní řád)
 • Linka 297 – z letiště jede na severní předměstí Miami Gardens a pro turisty nemá praktické využití (mapa a jízdní řád)

Hotely u letiště

Letiště Miami je častým tranzitním bodem pro cestu mezi Evropou a Latinskou Amerikou, navíc funguje po celou noc. Při brzkém ranním odletu nebo jen 1-2denním pobytu v Miami před cestou dál doporučujeme se ubytovat v některém z mnoha hotelů v okolí letiště.

Ceny jsou zde nižší než ve srovnatelných hotelech v centru města a za noc zaplatíte mezi 2 000 a 4 000 Kč ve 2lůžkovém pokoji, což je na Miami lehce podprůměrná cena.

Hotely přímo v terminálu

Nechcete-li řešit žádný transfer, v části zvané Councourse E přímo u terminálu najdete jediný hotel Miami International Airport Hotel ***. Ze všech částí letiště sem dojdete pěšky do 15 minut. Jeho relativně špatné hodnocení odráží především vysoké ceny startující na 4 500 Kč za noc a starší vybavení, které je však v posledních letech výrazně renovováno.

Hotely u vláčku MIA Mover

Nejlepší poměr polohy a ceny mají hotely umístěné v blízkosti stanice dopravy Miami Airport Central, ke které se dostanete automatickým vláčkem MIA Mover co 2-4 minuty. Jízdní doba vláčku je 3 minuty a z jeho konečné k hotelům dojdete pěšky do 5-8 minut. Všechny zde uvedené hotely navíc nabízejí vlastní shuttle dodávku přímo k terminálu zdarma, obvykle je však rychlejší využít právě vláčku MIA Mover.

Ceny těchto hotelů se pohybují mezi 2 800 a 3 800 Kč za noc.

Levnější hotely v okolí letiště (doprava zdarma)

Hotely s cenami od 2 000 a do 3 000 Kč najdete v okolí letiště, většina z nich nabízí bezplatný hotelový transfer dodávkami, které vás zavezou přímo od/k terminálu a není nutné využívat automatický vláček MIA Mover. Sledujte značení "Courtesy Shuttles" nebo "Hotel Shuttles". Je však dobré počítat, že tyto shuttly zdarma jezdí obvykle jen jednou za půl hodiny.

Uvádíme pouze levné hotely pod 2 700 Kč za noc s vlastní dopravou zdarma.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma bez omezení.

Terminál je vybaven velkým množstvím restaurací, zejména různých druhů fast-foodů a kaváren, většina z nich se nachází až za bezpečnostní kontrolou.

Úschovna zavazadel se na miamském letišti nenachází.

Při mezinárodním příletu je dobré počítat s často velmi dlouhými frontami na imigrační a pasovou kontrolu, které můžou přesáhnout i 2,5 hodiny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tood
tood

Aktualizace 2022: WIFI je zdarma po shlednuti reklamy a vyplneni dotazniku.

Nevim presne na jak dlouho (mozna 1h), ale da se aktivovat opakovane.

Odpovědět
před 6 měs

Dobrý den,

máme zakoupené letenky do Miami, po několika dnech bychom chtěli přeletět do Dominikány. Při zpáteční cestě máme na přestup v Miami hodinu a třičtvrtě.

Popravdě mě ani nenapadlo, že bychom na cestě Dominikánská republika - Miami - Evropa, museli v Miami procházet imigrační kontrolou. Myslíte, že hodina třičtvrtě je dostatek času nebo by bylo lepší jít na dřívější let a mít více času? Mám zkušenost s přestupem jen z Los Angeles, do dvou hodin jsme to stihli, ale klidní jsme úplně nebyli, zpočátku se ty fronty zdají nekonečné. Díky.

před 3 lety

Ahoj dá se to stihnout, vždy záleží kolik přiletí naráz letadel. Doporučují po výstupu z letadla trochu přidat do kroku k přepazkam na imigracni.

před 3 lety

Ahoj, díky za odpověď. Přece jen cestujeme s dvouletým dítětem, tak jsem to nakonec přehodnotila a koupila z Dominikány dřívější let.

Minule jsme se při letu ze Salt Lake City do LA dost zasekli na vydání kočáru a to jsme měli času dost. Ještěže existují takové stránky, to s tím imigračním by mě ani VE SNU nenapadlo. :-)

před 3 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Zrovna v Miami to dava smysl, posledne nam zabrala cesta letadlo - arrivals hall asi 80minut - za me po JFK druhy nejzkur*enejsi letiste v US..

Naopak fakt super je FLL..

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Lol, prej mhd na Floride :-) potrebujes auto

Odpovědět
před 4 lety

Prosím, 1) dá se zakoupit například týdenní jízdenka na místní MHD? A eventuálně za kolik USD.

2) je lepší si pořídit na týden SIM kartu americkou nebo stačí naše O2?

Děkuji Němec

před 4 lety
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Potřebuješ auto a simka je zbytečná

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Kolega se vám pod několika svými nicky snaží sdělit, že auto je v Miami bohužel nutnost. Bez něj se stáváte občanem 3. kategorie prakticky všude ve Státech... snad s čestnou výjimkou New Yorku, DC, San Francisca a Honolulu.

před 4 lety
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

MHD v amerických mestách by som nezatracoval, podľa mňa je rovnaká ako v európskych mestách. Pozri sem a uvidíš, či je pre Teba lepšie auto alebo MHD: https://www.miamidade.gov/transit/

Ak sa zaujímaš o dopravu, môžeš sa zadarmo previesť nadzemným metromoverom: https://www.miamidade.gov/transi...omover.asp

před 4 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

K té simce - záleží k čemu ji potřebuješ. Pokud chceš poslat domu pár sms a být na příjmu pro případ nouze, s CZ simkou si vystačíš. Blokni si data. Pokud ti jde o data, doporučím T-Mobile Tourist Plan.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu