IATA (ICAO) kód letiště
MIA (KMIA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:42 (-6)
Vzdálenost od Prahy
8148 km
Obvyklá cena letenky
12 500 Kč

O letišti Miami

Největší floridské letiště se nachází 13 km od centra Miami a je druhou největší základnou pro největší aerolinku na světě American Airlines. Letiště slouží jako nejvýznamnější přestupní uzel mezi Severní a Latinskou Amerikou.

Terminál je otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Standardní cena letenek z Prahy do Miami bývá od 13.500 do 16.000 Kč, z Vídně pak především díky nízkonákladové aerolince Eurowings může být cena i nižší než 10.000 Kč a například z Kolína nad Rýnem se dají low-costové letenky občas pořídit i za ceny kolem 8.000 Kč.

Doba letu trvá obvykle od 13,5 do 18 hodin i s přestupem.

Inspirujte se akcemi na letenky do Miami, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

I když má letiště oficiálně tři terminály, ve skutečnosti se jedná o jednu jedinou rozlehlou budovu. Přesun mezi jednotlivými částmi probíhá pěšky.

Jako u všech amerických letišť, je i při čistě mezinárodním přestupu (například Londýn – Miami – Bogota) potřeba vyzvednout svá zavazadla, projít imigračním a znovu se odbavit. Z toho důvodu musíte mít vyřízené elektronické povolené ESTA pro vstup do Spojených států (Za 14 USD online vyřídíte zde).

Doprava z/na letiště

Od terminálu nejprve musíte využít krátkou linku automatického vláčku „MIA Mover“ k centrálnímu dopravnímu uzlu „Miami Central Station“, kde se nachází mimo jiné i autopůjčovny. Vláček je zdarma a jezdí 24 hodin denně, cesta trvá asi 3 minuty.

Do Miami

Nejrychleji se z letiště do centra dostanete metrem oranžové linky, míříte-li rovnou na Miami Beach, poslouží vám přímá autobusová linka číslo 150 nebo linka J. Jedotná cena jízdenky na metro a běžné autobusy činí 2,25 $, expresní autobusové linky pak stojí 2,75 $. Cesta do centra Miami nezabere déle než 30 minut.

Pro cesty metrem je nutné zakoupit si za 2 dolary EASY Card, na níž můžete dále dobíjet libovolné částky.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Do Fort Lauderdale, West Palm Beach

Pro cesty na sever od Miami až po West Palm Beach využijete železniční linku „Tri Rail“. Vlaky jezdí od 4:00 do 21:40 každých 20 minut ráno, jednou za hodinu přes poledne a jednou za půl hodiny odpoledne. Jízdenky stojí od 2,50 USD do 6,90 USD podle ujeté vzdálenosti.

Tri Rail využijete i v případě přesunu z Miami na další letiště v miamské aglomeraci – Fort Lauderdale a West Palm Beach:

  • Fort Lauderdale: cesta bude trvat 45 minut a zaplatíte za ni 3,75 USD,
  • West Palm Beach: na letiště pojedete hodinu a 45 minut a za cestu zaplatíte 6,90 USD.

Služby na letišti

Wifi je na letišti pouze za poplatek: 4,95 USD za 30 minut a 7,95 USD za 24 hodin.

Na rozdíl od jiných letišť v USA v Miami najdete úschovnu zavazadel. Nachází se v části „E“, ve druhém patře, sledujte nápisy „The Baggage Cloakroom“, otevřeno je od 5:00 do 21:00.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

máme zakoupené letenky do Miami, po několika dnech bychom chtěli přeletět do Dominikány. Při zpáteční cestě máme na přestup v Miami hodinu a třičtvrtě.

Popravdě mě ani nenapadlo, že bychom na cestě Dominikánská republika - Miami - Evropa, museli v Miami procházet imigrační kontrolou. Myslíte, že hodina třičtvrtě je dostatek času nebo by bylo lepší jít na dřívější let a mít více času? Mám zkušenost s přestupem jen z Los Angeles, do dvou hodin jsme to stihli, ale klidní jsme úplně nebyli, zpočátku se ty fronty zdají nekonečné. Díky.

před rokem

Ahoj dá se to stihnout, vždy záleží kolik přiletí naráz letadel. Doporučují po výstupu z letadla trochu přidat do kroku k přepazkam na imigracni.

před rokem

Ahoj, díky za odpověď. Přece jen cestujeme s dvouletým dítětem, tak jsem to nakonec přehodnotila a koupila z Dominikány dřívější let.

Minule jsme se při letu ze Salt Lake City do LA dost zasekli na vydání kočáru a to jsme měli času dost. Ještěže existují takové stránky, to s tím imigračním by mě ani VE SNU nenapadlo. :-)

před rokem
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Zrovna v Miami to dava smysl, posledne nam zabrala cesta letadlo - arrivals hall asi 80minut - za me po JFK druhy nejzkur*enejsi letiste v US..

Naopak fakt super je FLL..

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Lol, prej mhd na Floride :-) potrebujes auto

Odpovědět
před 3 lety

Prosím, 1) dá se zakoupit například týdenní jízdenka na místní MHD? A eventuálně za kolik USD.

2) je lepší si pořídit na týden SIM kartu americkou nebo stačí naše O2?

Děkuji Němec

před 3 lety

Potřebuješ auto a simka je zbytečná

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Kolega se vám pod několika svými nicky snaží sdělit, že auto je v Miami bohužel nutnost. Bez něj se stáváte občanem 3. kategorie prakticky všude ve Státech... snad s čestnou výjimkou New Yorku, DC, San Francisca a Honolulu.

před 3 lety
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

MHD v amerických mestách by som nezatracoval, podľa mňa je rovnaká ako v európskych mestách. Pozri sem a uvidíš, či je pre Teba lepšie auto alebo MHD: https://www.miamidade.gov/transit/

Ak sa zaujímaš o dopravu, môžeš sa zadarmo previesť nadzemným metromoverom: https://www.miamidade.gov/transi...omover.asp

před 3 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

K té simce - záleží k čemu ji potřebuješ. Pokud chceš poslat domu pár sms a být na příjmu pro případ nouze, s CZ simkou si vystačíš. Blokni si data. Pokud ti jde o data, doporučím T-Mobile Tourist Plan.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu