IATA (ICAO) kód letiště
EYW (KEYW)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:10 (-6)
Vzdálenost od Prahy
8349 km

O letišti Key West

Nejjižnější letiště v USA najdeme 2 míle od centra městečka Key West na Floridě. Létají sem většinou menší letadla z destinací na jihu USA, na letišti panuje přísné omezení hmotnosti každého přistávajícího letadla z důvodu krátké dráhy (pouze 1.463 metrů). Letištní terminál je malý a velmi snadno se v něm zorientujete.

Letenky

Nejčastější spojení má Key West s Miami a Atlantou, žádné mezinárodní lety sem nelétají. Ze střední Evropy nás téměř vždy čekají dva přestupy, přičemž průměrná cena letenky obvykle přesáhne 22.000 Kč. Je proto mnohem výhodnější si za poloviční cenu doletět do Miami a na Key West dojet autem. Cesta po dálnici, která je z většiny na mostě, je beztak turistickou povinností každého návštěvníka Key West, jedná se o nejjižnější silnici v USA. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Key West, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

MHD po městečku Key West zajišťují dvě autobusové linky: modrá a zelená. Obě dvě mají takřka shodnou trasu, jezdí zhruba jednou za hodinu a půl od 6:00 do 21:00 a jízdenka přijde na 2 $ (u řidiče).

Ostatní ostrůvky až do města Marathon pak spojuje s letištěm linka Lower Keys Shuttle. Jezdí v nepravidelných intervalech cca jednou za hodinu až dvě, a to od 5:30 do 21:30, jízdenka stojí 4 $.

Více informací o MHD najdete na oficiálním webu.

Služby na letišti

Wifi zdarma bez nutnosti přihlašování je dostupná skrze síť "MC-Connect".

 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele