IATA (ICAO) kód letiště
TFN (GCXO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:46 (-1)
Vzdálenost od Prahy
3521 km
Obvyklá cena letenky
5 000 Kč

O letišti Tenerife Sever

Menší ze dvou letišť na ostrově Tenerife leží poblíž města San Cristobal asi 11 km od hlavního města Santa Cruz a podle polohy nese přídomek "Norte", tedy "Sever". Oproti většímu letišti Tenerife Sur, které odbavuje většinu letů do Evropy, se naopak ze severního letiště létá především do pevninského Španělska a na okolní Kanárské ostrovy. Moderní terminál je malý a přehledný, otevírá se v 5:00 a zavírá ve 23:30, přenocování zde není možné.

Letiště Tenerife Norte je nechvalně proslulé doposud nejtragičtější leteckou nehodou v historii, kdy se v roce 1977 na dráze srazily dva plně obsazené Boeingy 747, při neštěstí zahynulo 583 osob.

Letenky

Vyhledáváte-li letenky na ostrov Tenerife a nezáleží vám, zda přiletíte na severní nebo jižní letiště, zadávejte do vyhledávání "Tenerife TCI", výsledky se srovnají nezávisle na cílovém letišti. Obecně většina spojů z kontinentální Evropy míří na letiště Tenerife Jih. Naopak Tenerife Sever využijete při skákání na ostatní kanárské ostrovy, což zajišťují především aerolinky Binter a CanaryFly. Jednosměrné lety mezi ostrovy se pohybují mezi 20 a 50 €.

Frekventované spojení z Tenerife Sever míří také do pevninského Španělska, především Madridu a Barcelony. Nejlevnější letenky obvykle nabídne společnost Ryanair následovaná aerolinkami Vueling a Norwegian.

Inspirujte se akcemi na letenky na Tenerife, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlepší variantou pohybu po ostrově je beze sporu půjčení auta, které je možné přímo na letišti. Pravdou však je, že na Tenerife funguje poměrně rozsáhlá a kvalitní autobusová síť, kterou můžete využít také. Zastávku najdete vpravo asi 20 metrů od východu z letiště, projíždí tudy hned několik autobusových linek:

  • 102expresní linka do měst Santa Cruz a Puerto de la Cruz, jede jednou za 30 minut od 5:15 (ve směru ze Santa Cruz až od 7:40) do 22:30,
  • 104zastávková varianta linky 102, jede jen několik spojů brzy ráno a pozdě večer,
  • 107zastávková linka jedoucí ze Santa Cruz přes letiště a celé severní pobřeží až do města Buenavista del Norte, jen pár spojů denně,
  • 108zastávková linka do měst Santa Cruz, La Orotava a Icod de los Vinos, jezdí jednou za 60 až 120 minut od 6:15 do 21:00
  • 343expresní linka do Puerto de la Cruz a na jih Tenerife (Costa Adeje, Los Cristianos a letiště Tenerife Jih). Jezdí zhruba jednou za hodinu a půl.

Jízdenky si vždy koupíte až u řidiče, přičemž ceny se liší podle ujeté vzdálenosti. Příklad cen jízdenek do vybraných destinací:

  • Santa Cruz: 2,65 €
  • Puerto de la Cruz: 4,75 €
  • La Orotava: 3,80 €
  • Los Cristianos: 12,40 €

Služby na letišti

K internetu se připojíte přes spolehlivou wifi síť "AENA" zdarma.

V terminálu využijete několik restaurací i obchodů, ničím nevybočuje z běžných letišť po celé západní Evropě.

Úschovna zavazadel není dostupná.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Sub Bohouš Kubart

u řidiče autobusu lze platit kartou

Wifi je jiná - letištní (je stejná jako na ostatních letištích)

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,

prosím poraďte mně, Potřebuji se dostat z letiště Tenerife Norte do letoviska Santiago.

A ještě se zeptám, zpátky do ČR nám letadlo letí v 6:00, ale píšete, že letištní haly se otevírají v 5:00, u odbaveno mám být 2hod předem, nebude to problém? Jedzí linka z Puerto de la Cruz i přes noc? Děkuji za odpovědi.

Odpovědět
před 3 lety

Jak se postupuje pri prestupu na tenerife nord /letim z la palmy na gran canarii/?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Pokud jste kupovala jako jednu letenku, pak je to jako na každém jiném letišti. Jen sledujte cedule "Connections" nebo "Transfer" :) Letiště je malinké, celý přestup spočívá v tom, že vejdete do místnosti s pásy, kde se vyzvedávají zavazadla, zabočíte vlevo a prodejte dveřmi rovnou do odletové části. Ven vůbec nemusíte.

Přidat odpověď
před 3 lety

Prosím o info o spojení MHD mezi Marinou Santa Cruz a letištěm Tenerife Norte. Existuje i spojení brzy ráno (odlet v 7.00 hod)?

Moc děkuji za info. Jaromír Meduna

před 4 lety
Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Eventualne linka 104 a 108, ale je to tak na poslednu chvilu. Ta 108 by som povedala ze az nepouzitelna ak to mate presne o 7. A je to zo stanice, nie pristavu.

https://www.titsa.com/index.php/.../linea-104

https://www.titsa.com/index.php/.../linea-108

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele