Co tady objevíš?

Na sever? Na jih? Je vlastně úplně jedno, jakým směrem se vydáte. Exotika, neuvěřitelně příjemné klima, všudypřítomná zeleň a moře – to vás jednoduše pohltí. Každá část ostrova má svoje kouzlo, bonusy, překvapení a krásné písečné pláže. Při rozloze 26x20 km najdete na jednom místě nádherné, téměř bílé pláže, tropickou džungli, ale i dokonalou infrastrukturu, množství akcí i památek.

Průvodce pro tebe napsal Marek Adamech
Připrav se na
1-2 týdny
Odpočinete si na plážích a prozkoumáte podmořský svět.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Leden - srpen
Ideální období pro cestování i koupání.
Více o počasí
Letenky od
16 500 Kč
Běžná cena letenek se pohybuje kolem této částky, akce se téměř nevyskytují.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Chaweng Beach

Nejdelší a nejrušnější pláž ostrova s celkovou délkou 7 km. Najdete ji na východním pobřeží Ko Samui. Souběžně s pláží se táhne městečko Ban Chaweng s ulicí plnou barů, restaurací, obchodů se suvenýry, supermarketů, krejčířských dílen či cestovních agentur. Pokud nemáte rádi příliš mnoho lidí a noční život, zkuste raději jiné pláže na ostrově.

Zavřít boční panel

Lamai Beach

Druhá největší a nejznámější pláž ostrova leží u městečka Ban Lamai. Na délce 4 km poskytuje všechny druhy vodních sportů a atrakcí. Na jejím jižním konci je jedna z největších atrakcí ostrova, přírodní žulové útvary Hin Ta Hin Yai, česky babička a dědeček. Dokonale připomínají mužské a ženské pohlavní orgány. Pláž Lamai je příjemná alternativa ke Chaweng, je klidnější a méně frekventovaná.

Zavřít boční panel

Bophut Beach

Klidné městečko na severu ostrova s krásnou 2 km dlouhou písečnou pláží. Z pláže je nádherný výhled na ostrov Ko Pha Ngan. Ve východní části se nachází Fischerman Village se stylovými kavárničkami a restauracemi. Právě z tohoto střediska denně vyrážejí lodě na výlety do mořského národního parku Ang Thong a na ostrovy Ko Pha Ngan a Ko Thao.

Zavřít boční panel

Hat Thong Son a Ao Choeng Mon

Pokud vyhledáváte klid a romantiku, zastavte se na severní části ostrova a v okolí. Při podrobnějším zkoumání pobřeží objevíte vícero skrytých zátok se zajímavými skalními útvary. Zajímavé je i okolí Maenam Beach, doteď nejméně ovlivněné turismem.

Zavřít boční panel

Hin Ta Hin Yai

Jde o přírodní úkaz nacházející se na jižním pobřeží Ko Samui u Lamai Beach. Tvoří ho dvě skály jménem Hin Ta a Hin Yai, tedy dědeček a babička. Hin Ta a Hin Yai jsou skály, které připomínají lidské genitálie.

Zavřít boční panel

Národní park Ang Thong

Tvoří ho soustava 42 maličkých ostrovů, které nabízí neuvěřitelné vizuální zážitky, úžasnou šnorchlovačku, famózní výhledy z vrcholů ostrovů, pohlednicové záběry a opravdu jemný bílý písek, nad nímž se naklánějí palmy sahající až na hladinu tyrkysového průzračného moře. Celodenní výlet stojí necelých 50 euro na osobu a cena kromě dopravy z hotelu a do hotelu, dopravu lodí, občerstvení a pojištění zahrnuje i půjčení masky a šnorchlu. Takový výlet bez problémů zakoupíte v turistických agenturách na ostrově. Tip: Využijte služby Tours Ko Samui a budete určitě spokojení.

Zavřít boční panel

Ostrov Ko Phangan

Nedaleké ostrovy Ko Tao a Ko Phangan jsou častým cílem turistů, kteří dovolenou tráví na Ko Samui. Ko Tao je rájem pro potápěče, najdete tady úžasné korálové útesy a ceny ubytování a jídla jsou tu velmi příznivé. Ko Phangan je zase rájem pro ty, kdo milují noční zábavu. Každý měsíc se tu konají tzv. Full Moon Party. Obrovská party za měsíčního svitu, při níž se masy lidí přesunou na pláž a za hlasité hudby tancují až do rána. Ale najdete tu i klidná místa a západní pobřeží Ko Phanganu, pláž Haad Yao, je krásným tichým místem s teplou a průzračně čistou vodou.

Zavřít boční panel

Vodopády a sloní safari

Na ostrově se nachází množství vodopádů, za zmínku určitě stojí vodopády s názvem Na Muang. Jsou to vlastně dva vodopády očíslované 1 a 2. U toho prvního vyrostl zábavní přírodní park se slony, hady a opičí show. Výstup k vodopádu č. 2 je trochu náročnější, ale můžete se zchladit v sladké a příjemně chladné vodě.

Zavřít boční panel

Velký Buddha a Shiva

Dvanáct metrů vysokého Buddhu ze zlata si určitě nenechte ujít. Nachází se na ostrově Wat Phra Yai v severovýchodní části ostrova. Byl postaven v roce 1972 a nepochybně patří mezi největší atrakce tohoto ostrova. Turisté, kteří navštěvují tato posvátná místa, však musí dodržovat jistá pravidla. Například nemít odhalená ramena či nosit šaty nad kolena. Určitě nevynechejte i sochu Shivy s 18 rukama, tu najdete blízko Velkého Buddhy.

Zavřít boční panel

Chrám Wat Kiri Wongkaram

Bohatě zdobený bílý chrám se nachází na západním pobřeží a najdete v něm zajímavá umělecká díla a unikátní architekturu. U vstupu vás přivítá malá socha sedícího Buddhy. Tento chrám je však známý díky mumifikovanému mnichovi Loung Por Ruam. Je tu uložený už víc jak 25 let a jeho tělo stále zůstává ve velmi dobré kondici. Blízko chrámu se nachází i krásná pláž Virgin.

Zavřít boční panel

Farma hadů

Pokud chcete vidět víc jak 170 druhů hadů, včetně těch nejjedovatějších, tato farma je pro vás ideální. Kromě toho tu najdete i několik druhů stonožek a škorpionů. Návštěvníci si můžou zvířata nejen prohlédnout, ale uvidí i různé exhibice a zvířecí show. Farma se nachází na jihu ostrova.

Počasí a sezóny na Ko Samui

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Ko Samui
Ideální pro plážové nadšence

29 °C

29 °C

30 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

32 °C

31 °C

30 °C

29 °C

29 °C

Počasí

Hlavní turistická sezona se ve většině destinací v Thajsku pohybuje od 1. listopadu do 31. března, kdy panuje suché počasí s minimem srážek a teplotami nad 25 °C. to však neplatí pro východní pobřeží Thajska a ostrovy Ko Samui a Ko Phangan. Zde se vyskytují dvě období sucha: červenec–srpen a leden–duben. Nejdeštivějšími měsíci jsou říjen a listopad a po zbytek roku jsou typické krátké 20–60minutové lijáky v poobědovém čase, po nichž znovu vychází slunce.

Sezóny a kdy vyrazit

Nejlepším obdobím pro cesty na Ko Samui bude široké půlroční rozpětí mezi lednem a koncem srpna, kdy bude většinově hezké počasí ideální pro opalování, koupání, odpočinek i aktivní cestování.

Skvělé akce na Ko Samui

ušetříš až 23%
Akce starší 2 týdnů
1 starší akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu