Průvodce letištěm

Letiště Kuvajt

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Kuvajt

Jediné civilní letiště v Kuvajtu se nachází 18 km jižně od hlavního města Kuwait City. Svoji hlavní základnu tu má aerolinka Kuwait Airways a nízkonákladové Jazeera Airways. Objemem cestujících (cca 11 milionů ročně) se nemůže letiště rovnat svým dalším kolegům z Perského zálivu (Dubaj, Dauhá, Abu Dhabi). 

Otevírací doba letiště je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
3651 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
11:02 (+2 )
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy do Kuvajtu obvykle pořídíme s tureckou aerolinkou Pegasus Airlines přes Istanbul. Standardně stojí zpáteční letenky kolem 7.000 Kč, v akcích (zhruba jednou ročně) pak kolem 4.500 Kč. Spojení do Kuvajtu je poměrně bohaté, vždy nejvýhodněji vyjde s přestupem. Letenky na přímý let Kuwait Airways z Vídně totiž vyjdou asi na 20.000 Kč.

Doba letu do Kuvajtu i s přestupem je obvykle okolo 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kuvajt, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Kuvajtské letiště aktuálně využívá čtyři terminály, pátý je ve výstavbě:

  • Terminál 1 (někdy označovaný jako "M"): Air Arabia, Air Cairo, Air India, Atlasjet, Azerbaijan Airlines, British Airways, Egyptair, Emirates, Ethiopian Airlines, Etihad Airways, Gulf Air, IndiGo, KLM, Lufthansa, Middle East Airlines (MEA), Nile Air, Oman Air, Pegasus Airlines, Qatar Airways, Royal Jordanian, Saudia, SriLankan, Turkish Airlines, 
  • Terminál 3: Flydubai, Fly Egypt
  • Terminál 4: Kuwait Airways
  • Terminál 5: Jazeera Airways

V 99% případů vás čeká přestup v rámci letů Kuwait Airways, tudíž zůstanete na jediném terminálu 4 bez nutnosti přesunu na jiný. Přestup je velmi snadný, jelikož terminál 4 je malý, moderní a přehledný. Neprochází se žádnou pasovou kontrolou.

Tranzitní autobus zdarma jezdí pouze mezi terminály 1 (M) a 4. Z terminálu 1 odjíždí z východu B10, z terminálu 4 pak z východu B2. Jakákoliv doprava mezi ostatními terminály je řešena pouze pomocí taxíků.

Při přestupu nad 8 hodin máte automaticky nárok na pokoj se snídaní a večeří v hotelu "Safir Airport Hotel", viz oficiální informace.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra města jezdí autobusová linka číslo 13. Zastávka je přímo před terminálem, jízdenka za 250 filů (20 Kč) se platí u řidiče. Autobusy jezdí zhruba jednou za 20 až 40 minut od 4:30 do 23:45, cesta do centra zabere necelou hodinu. Web dopravce www.kptc.com.kw.

Autobus číslo 501 vás sveze jen do čtvrtí blízko letiště a není tak použitelný pro jakýkoliv účel (de facto jen pro zaměstnance letiště). 

Autobusy zastavují před terminály 1, 4 a 5. K terminálu 3 žádná veřejná doprava nejezdí a není možné se ani pěšky přesunout na nejbližší zastávku, musíte využít taxi.

Taxi do centra města vyjde 8 kuvajtských dinárů (600 Kč), cena je fixní a není vhodné smlouvat.

Služby na letišti

Wifi na letišti v Kuvajtu funguje zdarma a bez omezení.

Celá veřejná část letiště je fakticky jedno velké obchodní centrum s obchody a restauracemi všeho druhu, z nichž většina je otevřena celou noc.

Sprchy, ani úschovna zavazadel na letišti nejsou.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mam dotaz. Priletim v 21.30 hod a odletam z Kuwaitu ve 2.15 hod do cilove destinace. To musim jit do hotelu a nemohu zustat v tranzitnim prostoru? Muzete mi poradit?

před 30 dny
Kryštof Hájek

Ne, podle všeho je informace o tom, že s přestupem pod 3 hodiny musíte jít do hotelu, zastaralá, případně úplně nepravdivá. Můžete zůstat v tranzitním prostoru.

Přidat odpověď
před 30 dny

Ahoj, vyčetl jsem na stránkách letiště, že cizinci nesmí strávit na letišti víc jak 3 hodiny. Máte někdo prosím nějakou zkušenost? Díky, Dan

před měs
Jan Čermák

Ahoj, kde jsi to našel? Já zas našel tohle: https://www.dgca.gov.kw/en/trave...on/transit

před měs

Tady:

https://www.sleepinginairports.n...-guide.htm

Našel jsem to i jinde, ale nemůžu zdroj dohledat.

před měs

Mám čerstvou zkušenost z Vánoc a je to tak, že podle kuwaitských zákonů máte nárok na hotel zaplacený od aerolinky při přestupu delším než 8 hodin. O hotel je lepší zažádat dopředu. Je to s plnou penzí (dokonce mi telefonovali v deset večer, že na mě ještě čekají s večeří). Vzhledem k tomu, že jsem přestup měla 26 hodin, tak jsem druhý den požádala o dřívější check-out a jela jsem se podívat do města. V hotelu jsem ale na transfer čekala skoro hodinu a potom ještě další hodinu na letišti na víza, protože jim tam zrovna nefungoval bankomat, takže si udělejte časovou rezervu. https://www.dgca.gov.kw/en/trave...port-hotel

Ještě mám i doplnění k letišti - má několik terminálů, což jsem poznala, když mě bus z města vyložil u starého a teprve na pasovce zjistili, že jsem na špatném, takže jsem hledala taxi, aby mě převezl na terminál 4, který je celkem dost vzdálený!

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 30 dny
Navrhni úpravu