Kuvajt
Letiště Kuvajt

Kuvajt v kostce

naposledy aktualizováno 18. 03. 2019

Jediné civilní letiště v Kuvajtu se nachází 18 km jižně od hlavního města Kuwait City. Svoji hlavní základnu tu má aerolinka Kuwait Airways a nízkonákladové Jazeera Airways. Objemem cestujících (cca 11 milionů ročně) se nemůže letiště rovnat svým dalším kolegům z Perského zálivu (Dubaj, Dauhá, Abu Dhabi). 

Otevírací doba letiště je 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou www.dgca.gov.kw

IATA Kód
KWI
Aktuální počasí
34.6 °C
Místní čas
16:58 (+1)
Vzdálenost z ČR
3651 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Kuvajt

Ať už přilétáte na letiště Kuvajt, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 4 lety

Pro ty, co míří do Kuvajtu, pozor na návrat: https://onemileatatime.com/kuwai...t-closing/

Avatar uživatele
Roman Zikes
před 4 lety

Ahoj, vypisuji žádost o vízum do Kuwaitu a v kolonce AREA a GOVERNORATE - týká se to adresy v Kuwaitu - to po mě chce: Select From List Only. Žádný List tam nenabízí a dál bez toho mě to nepustí - píši tam Kuwait a ni tak mě to nepustí dál. Co se tam má napsat? Děkuji

Avatar uživatele
Roman Zikes
před 4 lety

Už jsem na to přišel, je tam třeba napsat z adresy hotelu např: Abu a ono to dole pod rámečkem nabídne v tomto případě ABU HALIFA a je to! V 6. 29 hod už mám vízum odsouhlasené.

Avatar uživatele JardaJ
JardaJ
před 5 lety

Aktuální zkušenost s KWI z března 2019: Kuvajt byla naše cílová destinace, tj. nepřestupovali jsme dál, nemohu nic sdělit k hotelům při přestupu. O délce doby strávené na letišti nikde nebyla žádná zmínka, ani jsem si nevšiml, jak by to šlo zkontrolovat. Letiště je obecně celkem špatně značené. Šipky ukazují dobře pouze prostor, kde se vydávají víza. Je to na patře odletů. Na stejném patře jsme z letadla vystoupili i my (dle všeho šlo o terminál 1, o statních terminálech jsme neměli potuchy). Ne málo lidí se kolemjdoucích pak ptalo na cestu ven z letiště, značení není. Bankomat u víz nebyl v provozu, lze obejít vybráním hotovosti v jiném bankomatu (ověřeno) popř. využít ochotného "směnárníka", který obsluhuje stroj na pořadová čísla a kopíruje pasy (též ověřeno). Za 10EUR vám zakoupí v automatu na hotovost kolek v hodnotě 3KWD a omluví se, že nemá Euro zpátky. Vyplňuje se krátký formulář, jméno, číslo pasu a adresa v Kuvajtu (např. jméno hotelu). První úředník vystaví papír A4 a druhý vyfotí obličej a sejme otisky všech prstů na rukou. Celá procedura nám trvala asi 15 minut. Vízum chtělí v hotelu a při opouštění Kuvajtu ho odevzdáváte. Tj. platí myslím měsíc, ale je jednovstupové.

V tranzitním prostoru terminálu 1 je minimum obchodů s minimem nabídky, lze koupit 0.5l vodu za myslím 0.5KWD, což je jinak cena balíku 6 takových lahví v supermarketu. Ve veřejné části je to o poznání lepší vč. nabídky fastfoodu. Večeřeli jsme bohatě za 1.25KWD/os. Voda na WC dle obsluhy není pitná. Lze najít dostatek míst, kde lze zdarma dobít telefony všech typů.

Check-in probíhá v prostorech očíslovaných 1 - 4, dva prostory mají vyznačené letecké společnosti, ostatní probíhá v druhých dvou. Náš Pegasus byl v čísle 4. Na informačních panelech to nevisí, ale není problém to najít ručně.

Těsně před vpuštěním do haly daného gate probíhá druhá security rentgenem a rámem. Vodu lze v tomto případě pronést bez potíží.

Z letiště jezdí expresní autobusy X1 až X4 do všech významných směrů, do centra by to měl být X3, do čtvrti Salmiya X2. Jezdí 24 hodin denně (naháněči taxikářů vám budou tvrdit opak), timetable podle mě neexistuje. Busy KPTC nebo CityBus staví směrem vpravo při východu z budovy. Cena cesty je 0.5KWD, v noci pak 1KWD v hotovosti u řidiče. Trasa autobusů je obtížně dohledatelná, zastávky se neřeší, stačí se dohodnout nebo ukázat na mapě a budete vystoupeni třeba na křižovatce při stání na červenou. Město je pro pěší nepřátelské, přechody pro chodce téměř neexistují a semafory pro chodce už vůbec ne, na chodníky se často zapomnělo. Taxík z centra na letiště má regulovanou cenu 5KWD (byla dodržena), jede se 15 až 20 minut. Možnost přepravy na další terminály nám byla utajena, cedulky a informace prostě nejsou.

Kryštof Hájek
před 5 lety

Super, díky za detailní info!

Avatar uživatele
Petr _3
před 4 lety

Zkušenost z května 2019:

Před odletem jsme si radši zajistili eVisa, ZDE: https://evisa.moi.gov.kw/evisa/home_e.do

Jiný stránky ani nezkoušejte, tohle je ta správná. Je to zdarma, vyplnění je asi na 10 minut, a na letišti se vyhnete vyplňování čehokoliv. Potřebujete naskenovaný pas a číslo platební karty (jakýkoliv). A pokud prý chcete vízum urychlit, připravte si vaše jméno v arabštině (pomůže např. Google Translate). Já si dělal eVisa okolo půlnoci, před 7 ráno bylo schválené v mailu. Pak se po příletu jen odnavigujete k místu, kde se vydávají víza. To je opravdu dobře značeno (Terminál 1). Ten bankomat, co tam je, ani v květnu nefungoval, a díky Jardovi (výše) jsme byli připraveni, takže každej z nás ukázal eVisa výdejníkovi čísel (mimochodem, byl tam docela zmatek), podal mu 10 EUR (ten mimochodem zajásal, když viděl český pas? :D), koupil nám kolky v automatu vedle nefungujícího bankomatu, dal pořadové číslo a šli jsme k pracovníkovi u další přepážky. Doba čekání asi 1 minuta. Od něho jsme šli k dalšímu, který nám sejmul otisky (u něj nebyl nikdo, byli jsme hned na řadě). Celkově opravdu tak 15 minut. Nikdo po nás nechtěl adresu (ve vízu se uvádí, ale ne přesná, jen ulice), potvrzení cestovního pojištění s platností pro Kuvajt ani jiné podrobnosti jako je zpáteční letenka, jak je psáno na stránkách Ministerstva vnitra. Letiště má jinak opravdu špatnou navigaci. U pasovky jsme jim dali vízum a pas, ani na to nekoukli, řekli dobrý a bylo hotovo.

Na taxíky za 5 KWD jsme štěstí neměli, chtěli z letiště (ač objednáno přes hotel, kde tvrdili 8 KWD) 10 KWD, nazpět už "jen" 8 KWD - do/z čtvrti Sharq.

Ke Kuvajtu samotnému. Byli jsme tam v době Ramadánu, takže, někde měli otevřeno asi do 14:30 a pak otevřeli až po setmění. Ovšem, ne všechny obchody, některé až ve 20:30. Takže doporučuji se raději předzásobit. Bylo jen 38 stupňů, ke všemu ne úplně jasno, ale i tak to bylo nepříjemné. I když se (někde nějak potají) napijete. Auto doporučuji každopádně půjčit hned na letišti. Je úplně jedno, jestli jste bílí, ať máte otrhané oblečení nebo jste superznačkově oblečeni, když jste chodec a snažíte se přejít, vždy jste pro ně póvl a troubí na vás už zdálky, i když stihnete 3x silnici přeběhnout a ještě se vrátit. Opravdu, v Kuvajtu jedině s autem. Když už to není nebezpečný, tak minimálně dost nepříjemný. Samozřejmě, chodníky tam jsou, ale ne všude. Vždy narazíte na úsek bez nich, ať snad jdete kamkoliv.

Odbavení na cestu z Kuvajtu popsal Jarda, já dodám, že pokud chcete na letišti koupit nějaký suvenýr, poslední možností je krámek Alshaya (tradiční kuvajtská značka, kterou moc doporučuju), kde seženete např. i magnety nebo pohledy. Za security a pasovkou je už jen klasické duty free (ne moc malé, ale ani ne moc velké) a restaruace (za ceny jako jsme viděli ve městě).

Avatar uživatele
Roman
před 5 lety

Mam dotaz. Priletim v 21.30 hod a odletam z Kuwaitu ve 2.15 hod do cilove destinace. To musim jit do hotelu a nemohu zustat v tranzitnim prostoru? Muzete mi poradit?

Kryštof Hájek
před 5 lety

Ne, podle všeho je informace o tom, že s přestupem pod 3 hodiny musíte jít do hotelu, zastaralá, případně úplně nepravdivá. Můžete zůstat v tranzitním prostoru.

Avatar uživatele
Daniel Petr
před 5 lety

Ahoj, vyčetl jsem na stránkách letiště, že cizinci nesmí strávit na letišti víc jak 3 hodiny. Máte někdo prosím nějakou zkušenost? Díky, Dan

Avatar uživatele
Honza Čermák
před 5 lety

Ahoj, kde jsi to našel? Já zas našel tohle: https://www.dgca.gov.kw/en/trave...on/transit

Avatar uživatele
Daniel Petr
před 5 lety

Tady:

https://www.sleepinginairports.n...-guide.htm

Našel jsem to i jinde, ale nemůžu zdroj dohledat.

Avatar uživatele
Trz
před 5 lety

Mám čerstvou zkušenost z Vánoc a je to tak, že podle kuwaitských zákonů máte nárok na hotel zaplacený od aerolinky při přestupu delším než 8 hodin. O hotel je lepší zažádat dopředu. Je to s plnou penzí (dokonce mi telefonovali v deset večer, že na mě ještě čekají s večeří). Vzhledem k tomu, že jsem přestup měla 26 hodin, tak jsem druhý den požádala o dřívější check-out a jela jsem se podívat do města. V hotelu jsem ale na transfer čekala skoro hodinu a potom ještě další hodinu na letišti na víza, protože jim tam zrovna nefungoval bankomat, takže si udělejte časovou rezervu. https://www.dgca.gov.kw/en/trave...port-hotel

Ještě mám i doplnění k letišti - má několik terminálů, což jsem poznala, když mě bus z města vyložil u starého a teprve na pasovce zjistili, že jsem na špatném, takže jsem hledala taxi, aby mě převezl na terminál 4, který je celkem dost vzdálený!

Avatar uživatele
DM
před 4 lety

Ahoj,

čeká nás téměř 22hodinový přestup v Kuvajtu a docela by se nám hodilo využít možnosti přespání/pobytu v hotelu. Zajímalo by mě ale, jestli to platí i v případě, že člověk cestuje se 2 různými aerolinkami - zní to totiž až příliš dobře :)) Připadá mi, že by se těžko určovalo, která z těch aerolinek je povinna ten hotel platit, i když bych se ráda pletla. Můžu se zeptat, zda jste kontaktovala přímo hotel ,nebo ty aerolinky? Díky!

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí