Letiště Madrid Barajas

Madrid Barajas Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Letiště Adolfa Suaréze se nachází ve čtvrti Barajas asi 20 km od centra Madridu. Jedná se o jedno z největších letišť v Evropě a je známé zajímavým architektonickým řešením Terminálu 4, který patří mezi nejdelší na světě.

Madridské letiště slouží mimo jiné jako hlavní přestupní bod pro lety mezi Evropou a Latinskou Amerikou a své sídlo zde mají společnosti Iberia nebo Air Europa. Významným hráčem jsou zde i nízkonákladové společnosti v čele s Ryanairem.

Otevřeno má 24 hodin denně.

 


Letenky

Z Prahy i Bratislavy provozuje přímé linky do Madridu Ryanair, průměrná cena za zpáteční letenku osciluje mezi 2.000 a 2.500 Kč, u Bratislavy je to méně. Poměrně často však není problém narazit i na letenky mezi 1.500 a 2.000 Kč. Do Madridu létá ještě ČSA a Iberia, díky vysokým cenám (4.000 až 7.000 Kč) jsou však využitelné spíše pro přestupy dále do světa.

Akční letenky do Madridu se však mohou objevit i z Madridu dále do světa, a to především do Latinské Ameriky, kam míří několik desítek přímých linek.

Doba letu ze střední Evropy činí necelých 180 minut.

Vyhledat letenky


Přestup

V Madridu najdeme čtyři terminály, z nichž terminál 4 má navíc ještě jednu satelitní budovu uprostřed letištních ploch.

Přestup mezi jednotlivými terminály je realizovatelný letištním autobusem zdarma a trvá asi 15–20 minut, musíte však opustit tranzitní prostor a vyjít ven před budovu.

Nejčastěji budete přestupovat v rámci terminálu 4, který má dvě oddělené budovy. Jedna je primárně určená pro schengenské lety, druhá pro ty mimoschengenské. Mezi budovami jezdí podzemní vláček zdarma zhruba každých 5 minut.

Vhodný čas na přestup v rámci jednoho terminálu je 45 minut. Pokud transferujete mezi terminály, musíte si nechat rezervu minimálně 90–120 minut.


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejlevnější dopravou z města je vlak linky C-1, který spojuje letiště s nádražím Atocha a Chamartín, s významným přestupním uzlem a autobusovým nádražím Príncipe Pío nebo s finančním distriktem Nuevos Ministerios. Zastávka se nachází pouze u terminálu 4. Jízdenka stojí 2,60 €.

Můžete využít i metro, které zastavuje u všech terminálů. Za jednotlivé jízdné zaplatíte od 4,50 € do 6 € podle vzdálenosti, jíž ujedete.

Další možností jsou autobusy. Linka 101 jezdí pouze od terminálů 1, 2 a 3 na okraj města do přestupního uzlu Canillejas, linka 200 od všech terminálů k přestupnímu bodu Avenida América a expresní linka 203 od všech terminálů k nádraží Atocha. Informace o autobusech a MHD v Madridu nabízí web dopravního podniku.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo na letiště zajíždí i dálkové autobusy Alsa nebo Socibus.


Služby na letišti

Wi-fi je dostupná zdarma bez časového omezení.

Úschovny zavazadel jsou v příletových halách terminálů 1 a 4 otevřeny 24 hodin denně. Celodenní úschova vyjde na 10 €.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Španělska? Nastav si hlídače