Průvodce letištěm

Letiště Madrid Barajas

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Madrid Barajas

Letiště Adolfa Suaréze se nachází ve čtvrti Barajas asi 20 km od centra Madridu. Jedná se o jedno z největších letišť v Evropě a je známé zajímavým architektonickým řešením Terminálu 4, který patří mezi nejdelší na světě.

Madridské letiště slouží mimo jiné jako hlavní přestupní bod pro lety mezi Evropou a Latinskou Amerikou a své sídlo zde mají společnosti Iberia nebo Air Europa. Významným hráčem jsou zde i nízkonákladové společnosti v čele s Ryanairem.

Otevřeno má 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1749 km
od Prahy
10.4 °C
aktuální počasí
14:02
aktuální čas

Letenky

Z Prahy i Bratislavy provozuje přímé linky do Madridu Ryanair, průměrná cena za zpáteční letenku osciluje mezi 2.000 a 2.500 Kč, u Bratislavy je to méně. Poměrně často však není problém narazit i na letenky mezi 1.500 a 2.000 Kč. Do Madridu létá ještě ČSA a Iberia, díky vysokým cenám (4.000 až 7.000 Kč) jsou však využitelné spíše pro přestupy dále do světa.

Akční letenky do Madridu se však mohou objevit i z Madridu dále do světa, a to především do Latinské Ameriky, kam míří několik desítek přímých linek.

Doba letu ze střední Evropy činí necelých 180 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Madridu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Madridu najdeme čtyři terminály, z nichž terminál 4 má navíc ještě jednu satelitní budovu uprostřed letištních ploch.

Přestup mezi jednotlivými terminály je realizovatelný letištním autobusem zdarma a trvá asi 15–20 minut, musíte však opustit tranzitní prostor a vyjít ven před budovu.

Nejčastěji budete přestupovat v rámci terminálu 4, který má dvě oddělené budovy. Jedna je primárně určená pro schengenské lety, druhá pro ty mimoschengenské. Mezi budovami jezdí podzemní vláček zdarma zhruba každých 5 minut.

Vhodný čas na přestup v rámci jednoho terminálu je 45 minut. Pokud transferujete mezi terminály, musíte si nechat rezervu minimálně 90–120 minut.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejlevnější dopravou z města je vlak linky C-1, který spojuje letiště s nádražím Atocha a Chamartín, s významným přestupním uzlem a autobusovým nádražím Príncipe Pío nebo s finančním distriktem Nuevos Ministerios. Zastávka se nachází pouze u terminálu 4, vlaky jezdí jednou za 20 minut od 6:00 do 23:30. Jízdenka stojí 2,60 €.

Můžete využít i metro, které zastavuje u všech terminálů. Doveze vás na stanici Nuevos Ministerios na severním okraji centra, odkud můžete dalšími linkami metra dojet dál. Metro jezdí od 6:00 do 1:30 jednou za čtvrt hodiny. Za jednotlivé jízdné zaplatíte od 4,50 € do 6 € podle vzdálenosti, jíž ujedete. Celodenní jízdenka (platná jen v kalendářní den) s příplatkem na letiště vyjde na 8,40 €.

Další možností jsou autobusy. Linka 101 jezdí pouze od terminálů 1, 2 a 3 na okraj města do přestupního uzlu Canillejas, linka 200 od všech terminálů k přestupnímu bodu Avenida América a expresní linka 203 (jako jediná jede 24 hodin denně) od všech terminálů k nádraží Atocha. Informace o autobusech a MHD v Madridu nabízí web dopravního podniku.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Přímo na letiště zajíždí i dálkové autobusy Alsa nebo Socibus.

Služby na letišti

Wi-fi je dostupná zdarma bez časového omezení.

Úschovny zavazadel jsou v příletových halách terminálů 1 a 4 otevřeny 24 hodin denně. Celodenní úschova vyjde na 10 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Chci se zepatat jestli jsou rozděleny denní jízdenky také na dospělé/děti nebo je to jen jednotná cena?

před 13 dny

Děti do 11 let mají 50% slevu

Jízdné na metro se neplatí podle vzdálenosti, ale podle počtu projetých stanic. V zóně A (centrum), je to 1,50 € za prvních 5 stanic a pak +0,10 € za každou další stanici až do počtu 10. Za projetí 10 a více stanic je již cena stejná 2 €. Příplatek za cestu z/na letiště je 3 €.

Denní turistická jízdenka pro zónu A, zahrnující v sobě i příplatek za cestu z/na letiště, stojí na 1 kalendářní den (nikoliv tedy 24 hodin ode dne označení jízdenky) 8,40 €, na 2 kalendářní dny 14,20 €, na 3 kalendářní dny 18,40 €, na 4 kalendářní dny 22,60 €, na 5 kalendářních dnů 26,80 € a na 7 kalendářních dnů 35,40€. Karta se dá opakovaně nabíjet i na jiný typ jízdenky nebo jízdenky do zóny T (mimo centrum).

Odpovědět
před 28 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 28 dny
Navrhni úpravu