IATA (ICAO) kód letiště
CDT (LECH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
17:51
Vzdálenost od Prahy
1559 km

O letišti Castellón Costa Azahar

Letiště Castellón bylo otevřeno jako zbrusu nové v roce 2012 uprostřed pustiny, daleko od větších měst s cílem podpořit turistický ruch na blízkém pobřeží Costa Azahar. První pravidelný let se však podařilo získat až v roce 2015 a i nyní připomíná moderní futuristický terminál spíše letiště duchů. Pravidelné linky zde přistávají zhruba 10x týdně ze 6 míst v Evropě.

Nejbližším větším městem je Castellón de la Plana (33 km), dále pak až 105 km vzdálená Valencia.

Letenky

Aktuálně zajišťuje dopravu na letiště Castellón především Ryanair a Wizz Air. Z pohledu českých cestovatelů je zajímavá linka Wizz Airu z Katovic, mnohem užitečněji však poslouží četné spojení do zajímavější 100 km vzdálené Valencie (z Vídně za pár stovek, z Prahy od 4.500 Kč). 

Letenky přímo na letiště Castellón jsou obvykle velmi levné (od 10 €), připočítá-li se k nim však doprava z/na letiště, často ztrácí svoji atraktivitu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Castellónu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu obstarává společnost Mediterraneo holidays velkými moderními autobusy. Ty mají přesně stanovený jízdní řád, který kopíruje všechny odlety i přílety. Zatímco ve směru na letiště autobus vždy jede ve stanovený čas, ve směru z letiště naopak vždy čeká na případné zpoždění letadla. 

Z letiště jede jediná linka, která staví na autobusovém nádraží (stanoviště číslo 11) ve městě Castellón de la Plana (jízdenka za 12 €, doba jízdy 35 minut), kde lze přestoupit na vlaky podél pobřeží a ve Valencii u budovy Palau de la Música (zastávka není nijak označená, autobus zastaví u chodníku přímo před hlavním vchodem). Lístek do Valencie stojí 20 € a cesta zabere hodinu a tři čtvrtě. Jízdenky pořídíte pouze přes internet, následně vám přijde do e-mailu, který si buď vytisknete, anebo jen ukážete z mobilu řidiči. 

Jedinou další variantou dopravy je půjčení auta, přímo na letišti funguje několik společností.

Služby na letišti

Wifi zde funguje zdarma a bez omezení.

Ve veřejné i tranzitní části letiště najdete vždy jedno občerstvení s nápoji, bagetami a teplými malými snacky. Ceny jsou vesměs příznivé bez "letištních přirážek".

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Vojtěch Horský

Je tam vlakové spojení do Benicarlo.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Byl by nějaký odkaz? Žádný autobus přímo navázaný na vlaky nevidím, pouze výše uvedenou možnost přes Castellón.

před rokem
Avatar uživatele
Vojtěch Horský

Měl sem na mysli vlak z Castellonu.

Dobrý den, zvažujeme letenku do Castellon Costa Azahar a následně pobyt v Peniscola. Je tam prosím nějaké autobusové, popř. vlakové spojení? Budeme cestovat 2 dospělí + 2 děti (5 a 9 let). Kolik je prosím cena? Ve Valencii jsme byli minulý rok, byli jsme nadšeni a rádi bychom poznali i jinou část Španělska. Děkuji za odpověď.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele