Průvodce letištěm

Letiště Castellón Costa Azahar

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Castellón Costa Azahar

Letiště Castellón bylo otevřeno jako zbrusu nové v roce 2012 uprostřed pustiny, daleko od větších měst s cílem podpořit turistický ruch na blízkém pobřeží Costa Azahar. První pravidelný let se však podařilo získat až v roce 2015 a i nyní připomíná moderní futuristický terminál spíše letiště duchů. Pravidelné linky zde přistávají zhruba 10x týdně ze 6 míst v Evropě.

Nejbližším větším městem je Castellón de la Plana (33 km), dále pak až 105 km vzdálená Valencia.

1559 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:21
aktuální čas

Letenky

Aktuálně zajišťuje dopravu na letiště Castellón především Ryanair a Wizz Air. Z pohledu českých cestovatelů je zajímavá linka Wizz Airu z Katovic, mnohem užitečněji však poslouží četné spojení do zajímavější 100 km vzdálené Valencie (z Vídně za pár stovek, z Prahy od 4.500 Kč). 

Letenky přímo na letiště Castellón jsou obvykle velmi levné (od 10 €), připočítá-li se k nim však doprava z/na letiště, často ztrácí svoji atraktivitu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Castellónu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu obstarává společnost Mediterraneo holidays velkými moderními autobusy. Ty mají přesně stanovený jízdní řád, který kopíruje všechny odlety i přílety. Zatímco ve směru na letiště autobus vždy jede ve stanovený čas, ve směru z letiště naopak vždy čeká na případné zpoždění letadla. 

Z letiště jede jediná linka, která staví na autobusovém nádraží (stanoviště číslo 11) ve městě Castellón de la Plana (jízdenka za 12 €, doba jízdy 35 minut) a ve Valencii u budovy Palau de la Música (zastávka není nijak označená, autobus zastaví u chodníku přímo před hlavním vchodem). Lístek do Valencie stojí 20 € a cesta zabere hodinu a tři čtvrtě. Jízdenky pořídíte pouze přes internet, následně vám přijde do e-mailu, který si buď vytisknete, anebo jen ukážete z mobilu řidiči. 

Jedinou další variantou dopravy je půjčení auta, přímo na letišti funguje několik společností.

Služby na letišti

Wifi zde funguje zdarma a bez omezení.

Ve veřejné i tranzitní části letiště najdete vždy jedno občerstvení s nápoji, bagetami a teplými malými snacky. Ceny jsou vesměs příznivé bez "letištních přirážek".

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)