IATA (ICAO) kód letiště
RLG (ETNL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:01
Vzdálenost od Prahy
445 km

O letišti Rostock Laage

Jedno z nejmenších německých letišť podle počtu přepravených cestujících najdeme u městečka Laage asi 35 km jižně od severoněmeckého přístavního města Rostock. Převážně slouží dovolenkovým letům do evropských přímořských destinací, které doplňuje pravidelná linka do Mnichova. 

Terminál rostockého letiště je poněkud naddimenzovaný, což však vytváří příjemné prostředí bez návalů cestujících a s pohodlím v podobě mnoha volných míst k sezení a rychlých odbavovacích časů. 

Letenky

Do Rostocku se dostanete především spojem aerolinky Bmi Regional z Mnichova, který létá 2x denně kromě soboty. Jednosměrná letenka vyjde zhruba na 2.500 Kč. Cesta z Česka je však rychlejší i mnohem levnější vlakem – z Prahy přes Berlín za 500 Kč/jeden směr.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rostocku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Doprava z/na letiště

MHD do Rostocku zajišťuje speciální letištní autobusová linka číslo 127. Ve městě má zastávku na dálkovém autobusovém nádraží, které je umístěno na jižní straně hlavního železničního nádraží. Nebuďte překvapení, pokud vám místo velkého autobusu přijede mikrobus zapůjčený od místní taxislužby, v mimosezónním období se tak děje relativně často. Jednosměrná jízdenka vyjde na 9,80 € a lze ji koupit pouze u řidiče v hotovosti.

Linka navazuje vždy na odlety a přílety, aktualizované přesné časy najdete na webu dopravního podniku.

Taxi na letiště vyjde cca na 40 €.

Služby na letišti

Wifi je bezplatná a funguje velmi dobře.

Na letišti najdete jedno malé předražené bistro se studeným občerstvením.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele