IATA (ICAO) kód letiště
MEX (MMMX)
Aktuální počasí
11.6 °C
Aktuální čas
06:05 (-7)
Vzdálenost od Prahy
9910 km

O letišti Mexiko Benito Juaréz

Letiště Benita Juaréze se nachází přímo v zastavěné oblasti Mexico City (9 km od centra), je druhým největším v Latinské Americe a největší v Mexiku. Svoje sídlo zde mají společnosti AeroMexico, Interjet, Viva Aerobus a Volaris. Převážný provoz vede do mexických destinací, (mnohdy i několikrát za hodinu do jednoho města), USA a okolních zemí. Dálkové linky vedou především do Evropy a Jižní Ameriky.

Dva terminály trpí nedostatečnou kapacitou a dle hodnocení pasažérů se letiště v Mexico City řadí mezi nejhorší v celé Americe. Po mezinárodním příletu je lepší se připravit na dlouhé fronty u pasové kontroly (60 minut a více).

Otevírací doba je 24 hodin denně, a to jak veřejné, tak tranzitní části.

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy a okolí do Mexika se drží na úrovni okolo 17.000 Kč. Akční letenky jsou běžnější spíše do letoviska Cancun, u samotného Mexico City je úspěchem cena 15.000 Kč.

Doba přímého letu z Evropy trvá asi 12,5 hodiny, z Prahy závisí na délce přestupu, ideální čas je okolo 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Mexico City, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti jsou v provozu dva zcela oddělené terminály, mezi nimiž se pasažéři s platnou letenkou dopraví zdarma automatickým vláčkem „Aerotrén“. Bezpečný čas na přestup mezi terminály je alespoň 180 minut. Vláček jezdí od 5:00 do 23:00 každých 10 minut, cesta trvá cca 8 minut.

Transfer v rámci jednoho terminálu je jednodušší, i tak však musíte nejdříve vyzvednout svá zavazadla a projít imigrační kontrolou. Ideální čas na přestup v rámci jednoho terminálu je 90 minut. Budete-li mít všechny lety na jedné letence, může být čas na přestup i menší dle podmínek aerolinky, zaměstnanci pak zajistí zrychlený průchod letištěm.

  • Terminál 1: Všechny aerolinky kromě níže vyjmenovaných
  • Terminál 2: AeroMexico, AeroMar, Delta Air Lines

Doprava z/na letiště

Do centra města jezdí od obou terminálů autobusová linka číslo 4. Autobus objíždí celé historické centrum, zastavuje u autobusového nádraží San Lazaro i vlakového nádraží Buenavista. Přímo na letiště bez nutnosti přestupu jezdí pouze varianta linky "Ruta Norte".

Autobusy jezdí každých 15 minut od 4:30 do 0:00, jízdenka stojí 30 pesos / 37 Kč plus 10 pesos za kartičku, na kterou můžete dobíjet další jízdenky. Koupíte je v automatu u východu z terminálu, při cestě z centra pak na každé zastávce, platit lze pouze hotovostí, automaty nevrací! Pokud zaplatíte 200 pesos, nahraje se vám na jízdenku 190 pesos (10 je cena kartičky) a nelze nijak vrátit skutečně projetou cenu. Cesta do centra zabere půlhodinku.

Metro linky 5 zastavuje pouze u terminálu 1 (stanice Terminal Aérea) a nejezdí do centra města.

Některé meziměstské autobusy zastavují přímo u obou letištních terminálů, nejčastější (několikrát denně) spojení má letiště s městy Cuernavaca, Córdoba, Toluca, Querétaro nebo Puebla.

Služby na letišti

Wifi je poskytována telefonním operátorem Telmex a zdarma je pouze pro jeho zákazníky.

Mnoho služeb, jako jsou obchody, restaurace nebo směnárny, je otevřených 24 hodin denně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

při cestě z Cancunu do Mexico City a Mexico City do Madridu budu mít v Mexico City na přestup mezi T1 a T2 70 minut, dá se to reálně zvládnout?

před 16 hod
Avatar uživatele Hekit
Hekit

Dá se to zvládnout úplně v pohodě :)

na pasovce 2h na T2,wifi funguje pro vsechny

Odpovědět
před 24 dny
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu