Letiště Mexiko Benito Juaréz

Mexico Benito Juarez International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

MEX (IATA)
MMMX (ICAO)
Mexiko

Letiště Benita Juaréze se nachází přímo v zastavěné oblasti Mexico City (9 km od centra), je druhým největším v Latinské Americe a největší v Mexiku. Svoje sídlo zde mají společnosti Aero Mexico, Interjet, Viva Aerobus a Volaris. Převážný provoz vede do mexických destinací, (mnohdy i několikrát za hodinu do jednoho města), USA a okolních zemí. Dálkové linky vedou především do Evropy a Jižní Ameriky.

Dva terminály trpí nedostatečnou kapacitou a dle hodnocení pasažérů se letiště v Mexico City řadí mezi nejhorší v celé Americe. Po mezinárodním příletu je lepší se připravit na dlouhé fronty u pasové kontroly (60 minut a více).

 


Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy a okolí do Mexika se drží na úrovni okolo 20.000 Kč. Akční letenky jsou běžnější spíše do letoviska Cancun, u samotného Mexico City je úspěchem cena 15.000 Kč.

Doba přímého letu z Evropy trvá asi 12,5 hodiny, z Prahy závisí na délce přestupu, ideální čas je okolo 15 hodin.

Vyhledat letenky


Přestup

Na letišti jsou v provozu dva zcela oddělené terminály, mezi nimiž se pasažéři s platnou letenkou dopraví zdarma automatickým vláčkem „Aerotrén“. Bezpečný čas na přestup mezi terminály je alespoň 120 minut. Vláček jezdí od 5:00 do 23:00.

Transfer v rámci jednoho terminálu je jednodušší, i tak však musíte nejdříve vyzvednout svá zavazadla a projít imigrační kontrolou. Ideální čas na přestup v rámci jednoho terminálu je 90 minut. Budete-li mít všechny lety na jedné letence, může být čas na přestup i menší dle podmínek aerolinky, zaměstnanci pak zajistí zrychlený průchod letištěm.


Doprava z/na letiště

Do centra města jezdí od obou terminálů autobusová linka číslo 4. Autobus objíždí celé historické centrum, zastavuje u autobusového nádraží San Lazaro i vlakového nádraží Buenavista. Přímo na letiště bez nutnosti přestupu jezdí pouze varianta linky "Ruta Norte".

Autobusy jezdí každých 15 minut od 4:30 do 0:00, jízdenka stojí 30 pesos / 37 Kč plus 10 pesos za kartičku, na kterou můžete dobíjet další jízdenky. Cesta do centra zabere půlhodinku.

Metro linky 5 zastavuje pouze u terminálu 1 (stanice Terminal Aérea) a nejezdí do centra města.

Některé meziměstské autobusy zastavují přímo u obou letištních terminálů, nejčastější (několikrát denně) spojení má letiště s městy Cuernavaca, Córdoba, Toluca, Querétaro nebo Puebla.


Služby na letišti

Wifi je poskytována telefonním operátorem Telmex a zdarma je pouze pro jeho zákazníky.

Mnoho služeb, jako jsou obchody, restaurace nebo směnárny, je otevřených 24 hodin denně.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Mexika? Nastav si hlídače