Mexico City

Letiště Mexiko Benito Juaréz

O letišti

Letiště Benita Juaréze se nachází přímo v zastavěné oblasti Mexico City (9 km od centra), je druhým největším v Latinské Americe a největší v Mexiku. Svoje sídlo zde mají společnosti AeroMexico, Interjet, Viva Aerobus a Volaris. Převážný provoz vede do mexických destinací, (mnohdy i několikrát za hodinu do jednoho města), USA a okolních zemí. Dálkové linky vedou především do Evropy a Jižní Ameriky.

Dva terminály trpí nedostatečnou kapacitou a dle hodnocení pasažérů se letiště v Mexico City řadí mezi nejhorší v celé Americe. Po mezinárodním příletu je lepší se připravit na dlouhé fronty u pasové kontroly (60 minut a více).

Otevírací doba je 24 hodin denně, a to jak veřejné, tak tranzitní části.

Oficiální stránky letiště jsou www.aicm.com.mx

IATA Kód
MEX
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
10:37 (-7)
Vzdálenost z ČR
9910 km

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy a okolí do Mexika se drží na úrovni okolo 17.000 Kč. Akční letenky jsou běžnější spíše do letoviska Cancun, u samotného Mexico City je úspěchem cena 15.000 Kč.

Doba přímého letu z Evropy trvá asi 12,5 hodiny, z Prahy závisí na délce přestupu, ideální čas je okolo 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Mexico City, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti jsou v provozu dva zcela oddělené terminály, mezi nimiž se pasažéři s platnou letenkou dopraví zdarma automatickým vláčkem „Aerotrén“. Bezpečný čas na přestup mezi terminály je alespoň 180 minut. Vláček jezdí od 5:00 do 23:00 každých 10 minut, cesta trvá cca 8 minut.

Transfer v rámci jednoho terminálu je jednodušší, i tak však musíte nejdříve vyzvednout svá zavazadla a projít imigrační kontrolou. Ideální čas na přestup v rámci jednoho terminálu je 90 minut. Budete-li mít všechny lety na jedné letence, může být čas na přestup i menší dle podmínek aerolinky, zaměstnanci pak zajistí zrychlený průchod letištěm.

  • Terminál 1: Všechny aerolinky kromě níže vyjmenovaných
  • Terminál 2: AeroMexico, AeroMar, Delta Air Lines

Doprava z/na letiště

Do centra města jezdí od obou terminálů autobusová linka číslo 4. Autobus objíždí celé historické centrum, zastavuje u autobusového nádraží San Lazaro i vlakového nádraží Buenavista. Přímo na letiště bez nutnosti přestupu jezdí pouze varianta linky "Ruta Norte".

Autobusy jezdí každých 15 minut od 4:30 do 0:00, jízdenka stojí 30 pesos / 37 Kč plus 10 pesos za kartičku, na kterou můžete dobíjet další jízdenky. Koupíte je v automatu u východu z terminálu, při cestě z centra pak na každé zastávce, platit lze pouze hotovostí, automaty nevrací! Pokud zaplatíte 200 pesos, nahraje se vám na jízdenku 190 pesos (10 je cena kartičky) a nelze nijak vrátit skutečně projetou cenu. Cesta do centra zabere půlhodinku.

Metro linky 5 zastavuje pouze u terminálu 1 (stanice Terminal Aérea) a nejezdí do centra města.

Některé meziměstské autobusy zastavují přímo u obou letištních terminálů, nejčastější (několikrát denně) spojení má letiště s městy Cuernavaca, Córdoba, Toluca, Querétaro nebo Puebla.

Služby na letišti

Wifi je poskytována telefonním operátorem Telmex a zdarma je pouze pro jeho zákazníky.

Mnoho služeb, jako jsou obchody, restaurace nebo směnárny, je otevřených 24 hodin denně.

naposledy aktualizováno 27. 02. 2018
Navrhni úpravu

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele fop360
fop360
před 10 měs

Aktuálně metrobus 4 z T2 končí na San Lazaro, dál jiným busem nebo metrem. Metrobus má výluky i na lince do parku Chapultepec (Castillo, Antropologické muzeum). Víc se nám osvědčilo metro. Z Plaza Garibaldi jsme na terminálu 1 byli za 30min.

Avatar uživatele
Vítek
před 10 měs

Ahoj,

při cestě z Cancunu do Mexico City a Mexico City do Madridu budu mít v Mexico City na přestup mezi T1 a T2 70 minut, dá se to reálně zvládnout?

Avatar uživatele Hekit
Hekit
před 10 měs

Dá se to zvládnout úplně v pohodě :)

Avatar uživatele fop360
fop360
před 10 měs

zvládnout se to dá, na pohodu to ale být nemusí. 70min je při přesunu mezi terminály minimum.

Avatar uživatele
bob
před 11 měs

na pasovce 2h na T2,wifi funguje pro vsechny

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí