O aerolince Interjet

Třetí největší mexická aerolinka se stylizuje do role klasické společnosti s nabídkou návazných letů. Interjet má svoji hlavní základnu na letišti v Mexico City, další báze pak fungují v Cancunu, Monterrey nebo Guadalajaře. Hustou síť vnitrostátních spojů doplňuje několik linek směřujících především do USA.

Ve více než 90 členné flotile Interjetu najdeme kromě klasických Airbusů A320 i moderní ruské stroje Suchoj Superjet.

Letenky

Nejlevnější letenky u Interjet pořídíte vždy na webu společnosti. Výhodně koupíte především vnitrostátní lety, které bývají relativně levné a létají velmi často. Pro nejlepší cenu hledejte letenky alespoň 3 měsíce dopředu

U mezinárodních spojů z Mexika do USA bývá Interjet často dražší než ostatní klasické aerolinky, srovnejte vždy ceny i s největšími konkurenčními aerolinkami Volaris nebo VivaAerobus.

Zavazadla

Kabinové zavazadlo velikosti 55 x 40 x 25 cm do 10 kg můžete přepravovat s sebou zdarma. K tomu si navíc můžete bez poplatku vzít malou kabelku, tašku na notebook, apod.

U vnitrostátních letů po Mexiku a tras do ostatních zemí Latinské Ameriky máte zdarma jeden kus odbaveného zavazadla do 25 kg i v nejnižším tarifu light. 

U linek z USA a Kanady do Mexika v nejnižším tarifu není žádné zavazadlo, za jeden kus budete doplácet 25 USD za jeden směr.

Odbavení

Check-in na letištní přepážce je zdarma a většinou začíná hodinu a půl před odletem.

Online se odbavíte 48 hodin, resp. 24 hodin u linek do/z USA, před odletem. Palubní vstupenku si můžete vytisknout nebo stáhnout aplikaci Interjet a boarding pass naskenovat jen z mobilu.

Služby během letu

Za letu dostanete zdarma na výběr alkoholické i nealkoholické nápoje a malé balení slaných či sladkých sušenek.

Výběr oblíbeného místa je rovněž zpoplatněn, a to i při online odbavení. Pokud si sedačku nevyberete, bude vám přidělena náhodná zdarma. Vyberete-li si dražší tarif Optima, vybrat místo si můžete zdarma.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Coinneach
  • Právě online
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 94 komentářů
  • Poslat zprávu

"Občerstvení na palubě je zpoplatněno na všech trasách."

Občerstvení - minimálně pití - je v ceně na všech letech.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jasně, opraveno - díky!

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele