IATA (ICAO) kód letiště
GCM (MWCR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:41 (-7)
Vzdálenost od Prahy
8764 km

O letišti Grand Cayman Owen Roberts

Největší mezinárodní letiště Kajmanských ostrovů se nachází prakticky přímo v centru hlavního města George Townu a jen 2 km od jedné z nejkrásnějších karibských pláží – 7 Miles Beach. 

Robertsovo letiště využívají především aerolinky z USA, je také hlavní základnou pro místní Cayman Airways a přímou linku sem provozují i British Airways z Londýna. Terminál je malý a snadný k orientaci, ve špičkách může být nepříjemná fronta na pasové kontrole.

Letenky

Standardní letenky z Prahy a okolních velkých letišť bývají poměrně drahé a pohybují se kolem od 20.000 Kč. S občasnými akčními tarify přijde společnost Delta Air Lines, kdy se za cenu delší cesty můžeme dostat i na cenu kolem 15.000 Kč. 

Průměrná doba letu z Prahy na Kajmanské ostrovy činí po započítání přestupů asi 25 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do George Town, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Ačkoliv na ostrově funguje poměrně rozsáhlá a frekventovaná autobusová doprava (více informací na thebusschedule.com), na letiště žádný spoj nezajíždí. Využít tak můžete buď předjednaného hotelového transferu, nebo běžného taxi, ceny jsou však velmi vysoké, například na 2,5 km vzdálenou 7 Miles Beach zaplatíte 18 USD

Vzhledem ke vzdálenosti do centra města se samozřejmě nabízí alternativa pěší chůze. 

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez omezení. 

Terminál je malý a je nutné počítat s omezenými a drahými službami. Najdete zde několik občerstvení a pár menších obchodů. 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu