IATA (ICAO) kód letiště
SNU (MUSC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:15 (-6)
Vzdálenost od Prahy
8399 km

O letišti Santa Clara Abel Santamaria

Letiště ve středokubánském městě Santa Clara je vzdáleno 15 kilometrů od centra města a slouží především dovolenkovým linkám z Kanady, Evropy a od roku 2016 i z USA. Santa Clara je nejbližším letištěm pro plážové resorty Cayo Santa Maria (135 km), Cayo Ensenachos (125 km) nebo Cayo Las Brujas (115 km).

Letištní terminál je miniaturní a nepříjemně přeplněný může být už při odbavování jediného letadla. Pravdou však je, že více letadel najednou se zde sejde spíše výjimečně. I přesto je však terminál otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Pro lety z Česka a okolí nabízí nejlepší využití německá aerolinka Condor na své lince z Frankfurtu. Obvyklá cena letenky z Prahy se v průběhu roku drží na úrovni zhruba 17.000 Kč, v akci se dá sehnat za cenu kolem 12.000 Kč, běžně však jen na velmi omezené množství termínů.

Doba letu do Santa Clary z Evropy činí asi 12 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Santa Clary, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jako u většiny kubánských letišť, ani zde neexistuje žádná veřejná doprava. Jediným způsobem, jak se z / na letiště dostat, je taxi. Do Santa Clary je běžná cena okolo 10 CUC / 160 Kč, do plážových destinací pak asi 60 CUC / 1.000 Kč. Cenu si vždy dohodněte předem.

Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

Vzhledem k velikosti terminálu zde najdete pouze jedno malé občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu