IATA (ICAO) kód letiště
PPT (NTAA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
03:26 (-12)
Vzdálenost od Prahy
16125 km

O letišti Tahiti Faa'a

Největší letiště ve Francouzské Polynésii a jedno z největších v Oceánii se nachází na ostrově Tahiti asi 5 km od města Papeete. Letiště slouží jako jediná brána do světa pro celou Francouzskou Polynésii, kromě početných vnitrostátních letů na všechny okolní ostrovy se odsud provozují přímé linky na Nový Zéland, do Austrálie, Chile, Japonska a Paříže. Hlavní základnu zde mají společnosti Air Tahiti (pouze vnitrostátní spoje) a Air Tahiti Nui (pouze dálkové linky).

Terminál je malý a trochu zastaralý, splňuje běžné standardy, orientace je snadná. Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy a okolí na Tahiti většinou koupíte za ceny mezi 40 a 50.000 Kč, akce se objevují výjimečně a platí při nich, že jakákoli cena pod 35.000 Kč je výhodná nabídka. Cestou na Tahiti nás čekají vždy minimálně dva přestupy.

Doba letu závisí na přestupech. Průměrně se pohybuje od 24 do 48 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Pepeete, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na letišti je jediný malý terminál. Míříte-li na ostatní ostrovy Francouzské Polynésie, projděte pasovou kontrolou, vyzvedněte svá zavazadla, dejte se vpravo, vyhledejte přepážku „Air Tahiti“ (neplést s Air Tahiti Nui) a znovu se odbavte. Minimální doporučená doba na přestup je 120 minut.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu zajišťuje systém nazvaný „Le Truck“. Jedná se o barevné starší dodávky s minimem prostoru, které mají sice pevnou trasu, ale zastavují na požádání kdekoli. Zastávka se nachází asi 100 metrů od terminálu na hlavní silnici poblíž kruhového objezdu. Jízdní řády ani čísla linek neexistují, dodávky však přes den jezdí velmi často, déle jak 20 minut čekat nebudete. Cena jízdenky do centra Papeete činí asi 120 franků / 30 Kč.

Taxi do centra Papeete vás vyjde asi na 500 Kč.

Služby na letišti

Připojením k wifi síti „Wi-Tahitiairport“ získat přístup k internetu na 15 minut zdarma. Za jednu další hodinu si připlatíte 300 franků / 70 Kč.

Úschovnu zavazadel naleznete v mezinárodní odletové části s otevírací dobou 6:00–12:00 a 13:30–22:00. Cena za celodenní úschovu bude asi 800 franků / 180 Kč.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu