Cookovy ostrovy

Letiště Rarotonga

O letišti

Jediné mezinárodní letiště na Cookových ostrovech leží na největším z nich, ostrově Rarotonga prakticky uprostřed hlavního města Avarua. Letiště má časté přímé spojení s mateřským Novým Zélandem, pravidelné linky míří i na Tahiti, do Sydney a Los Angeles, stejně jako na okolní ostrovy.

Letištní terminál je malý, moderní a přehledný, není možné se zde ztratit.

IATA Kód
RAR
Aktuální počasí
27.7 °C
Místní čas
--:--
Vzdálenost z ČR
16764 km

Letenky

Standardní ceny letenek z Prahy a okolí se pohybují v intencích 40–50.000 Kč, z důvodu omezené konkurence se sem akční letenky téměř nevyskytují. Platí, že zpáteční letenka pod 35.000 Kč je již velmi výhodná.

Doba letu závisí na přestupu (na cestě minimálně dvou), průměrně činí asi 35–40 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rarotongy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu okolo celého pobřeží ostrova zajišťuje dvojice autobusových linek.

  • Po směru hodinových ručiček (Clockwise): Jezdí jednou za 60 minut (na letišti vždy XX:45), zastavuje na hlavní ulici asi 70 metrů od terminálu před klubem RSA. Linka jede od 7:00 do 23:00, v neděli od 8:00 do 12:00 a od 14:00 do 16:00,
  • proti směru hodinových ručiček (Anticlockwise): Interval činí rovněž 60 minut (na letišti vždy XX:35), zastávka se nachází přímo před vnitrostátní částí terminálu. Autobus jezdí od 8:30 do 16:30, v neděli jen do 13:30,
  • jízdenka stojí 4 NZD
  • o svátcích autobusy nejezdí,
  • více informací na webu busaboutraro.com.

Cena taxi do 3 km vzdáleného centra města Avarua činí 10 NZD a je pevně daná podle počtu zón.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici pouze za poplatek (5 NZD za 50MB).

Úschovna zavazadel je možná dvojím způsobem. Levnější je poskytována leteckou společností Air Rarotonga poblíž check-in přepážek ve vnitrostátním terminálu. Za jeden den zaplatíte 5 NZD.

Druhou možností jsou skříňky v odletové části mezinárodního terminálu. Cena za 24 hodin činí 15–20 NZD podle velikosti zavazadla.

naposledy aktualizováno 06. 08. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí