IATA (ICAO) kód letiště
BOB (NTTB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:50 (-12)
Vzdálenost od Prahy
16072 km

O letišti Bora Bora

Ostrov Bora Bora ve Francouzské Polynésii je známý jako jedna z nejluxusnějších a nejžádanějších dovolenkových destinací na světě. Aby měli movití turisté usnadněnou cestu, na ostrůvku Motu Mute se nachází menší letiště s betonovou dráhou a veškerým potřebným zázemím pro odbavení cestujících.

Z pravidelných spojů sem létá pouze místní aerolinka Air Tahiti spojující Bora Bora s hlavním městem a letištěm Papeete i dalšími ostrovy ve Francouzské Polynésii.

Letištní terminál je řešen ve stylu domorodé architektury s otevřenými zastřešenými altány. Vládne zde uvolněná atmosféra bez jakýchkoli bezpečnostních procedur.

Letenky

Nejvýhodněji se na ostrov Bora Bora dostaneme koupí dvou oddělených zpátečních letenek. První bude z Evropy do Papeete (kolem 45.000 Kč), druhou pak vnitrostátní přelet u Air Tahiti kolem 8.000 Kč.

Vzhledem k tomu, že letenky na sebe nenavazují, je ideální se na pár dní zastavit právě v Papeete.

Celková doba letu z Prahy na ostrov Bora Bora může přesáhnout i několik dní.

Inspirujte se akcemi na letenky na Bora Bora, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jedinou možností dopravy z letiště na ostrov s hotelovými resorty (obec Vaitape) je trajekt. Lodě plují vždy podle letového řádu, není tak nutné se obávat, že vám všechny spoje ujedou. Doprava je zdarma, resp. je zahrnuta v ceně letenky.

Služby na letišti

Wifi síť budete na letišti chytat marně. To ale vůbec nebude vadit. Dorazíte lodí, odbavíte si bagáž, usadíte se k moři dva metry od terminálu a budete si užívat poslední chvilky v ráji. Žádné další služby nebudete potřebovat.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, jakým způsoben se dá na letišti Bora Bora půjčit auto?

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu