IATA (ICAO) kód letiště
BOB (NTTB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:47 (-12)
Vzdálenost od Prahy
16072 km

O letišti Bora Bora

Ostrov Bora Bora ve Francouzské Polynésii je známý jako jedna z nejluxusnějších a nejžádanějších dovolenkových destinací na světě. Aby měli movití turisté usnadněnou cestu, na ostrůvku Motu Mute se nachází menší letiště s betonovou dráhou a veškerým potřebným zázemím pro odbavení cestujících.

Z pravidelných spojů sem létá pouze místní aerolinka Air Tahiti spojující Bora Bora s hlavním městem a letištěm Papeete i dalšími ostrovy ve Francouzské Polynésii.

Letištní terminál je řešen ve stylu domorodé architektury s otevřenými zastřešenými altány. Vládne zde uvolněná atmosféra bez jakýchkoli bezpečnostních procedur.

Letenky

Nejvýhodněji se na ostrov Bora Bora dostaneme koupí dvou oddělených zpátečních letenek. První bude z Evropy do Papeete (kolem 45.000 Kč), druhou pak vnitrostátní přelet u Air Tahiti kolem 8.000 Kč.

Vzhledem k tomu, že letenky na sebe nenavazují, je ideální se na pár dní zastavit právě v Papeete.

Celková doba letu z Prahy na ostrov Bora Bora může přesáhnout i několik dní.

Inspirujte se akcemi na letenky na Bora Bora, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jedinou možností dopravy z letiště na ostrov s hotelovými resorty (obec Vaitape) je trajekt. Lodě plují vždy podle letového řádu, není tak nutné se obávat, že vám všechny spoje ujedou. Doprava je zdarma, resp. je zahrnuta v ceně letenky.

Služby na letišti

Wifi síť budete na letišti chytat marně. To ale vůbec nebude vadit. Dorazíte lodí, odbavíte si bagáž, usadíte se k moři dva metry od terminálu a budete si užívat poslední chvilky v ráji. Žádné další služby nebudete potřebovat.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, jakým způsoben se dá na letišti Bora Bora půjčit auto?

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu