O letišti Rhodos

Mezinárodní letiště Diagoras se nachází v severním cípu ostrova Rhodos necelých 13 km od stejnojmenného největšího města a je čtvrtým největším letištěm v zemi. Jako většina řeckých letištních terminálů trpí i ten rhodoský značným přetížením v době letní sezony, letiště je stavěno spíše na mimosezonní objemy pasažérů.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1884 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
03:25 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky na Rhodos pořídíte s nízkonákladovými aerolinkami Ryanair, Eurowings nebo Lauda. Linky jsou většinou sezonní a létají jen od dubna do konce října a průměrné ceny se pohybují okolo 2 000 Kč, o letních prázdninách pak od 4 000 Kč. Na Rhodos se létá přímo z Vídně (Lauda a Eurowings) a od března 2020 do Prahy (Ryanair).

V zimním období se na Rhodos nejsnáze dostanete s přestupem v Athénách se společností Aegean Airlines s cenami kolem 6 000 Kč.

Doba letu na Rhodos činí asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky na Rhodos, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pravidelná autobusová linka do města Rhodos jezdí z letiště zhruba jednou až dvakrát za hodinu od 5:30 do 23:00, cesta trvá asi 25 minut a za jízdenku zaplatíte 2,40 EUR. Linky na Rhodosu nejsou očíslované, musíte tak sledovat ceduli s nápisem destinace za předním oknem autobusu.

I když z centra Rhodosu jezdí autobusy po celém ostrově poměrně často, pro naši flexibilitu bude ideální půjčení auta.

Taxi do centra města Rhodos vyjde zhruba na 7 EUR.

Služby na letišti

Wifi na letišti není k dispozici.

Letiště má velmi omezené možnosti nakupování a stravování, pokud se spoléháte na nákup suvenýru z letištních duty-free shopů, pak si v Rhodosu  raději nakupte již ve městě.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

lze si objednat a zaplatit v Kč půjčení auta pro Rhodos již v Česku a mít ho přistavené u hotelu? A jaké jsou případně ceny?

Děkuji a přeji hezký den

před rokem

ano lze :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu