Co tady objevíš?

Rhodos (občas psaný jako Rodos) je jeden z nejznámějších řeckých ostrovů, velmi oblíbený Čechy. Hlavní město ostrova je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Co se týká přírodních podmínek, ostrov je velmi rozmanitý – turisticky klidnější západní pobřeží je omýváno bouřlivým Egejským mořem – zatímco na tom turistickém východním najdete dlouhé písečné pláže s mořem ideálním pro koupání. 

Rhodos má co nabídnout všem typům turistů i dobrodruhů, plážovým povalečům i milovníkům přírody a historie. Současné cestovatele zaujmou zachovalé památky a bohatá historie, která byla v průběhu staletí utvářena nejrůznějšími národy, stejně tak jako autentická příroda, tvořená zelenými údolími i průzračným mořem a nekonečnými plážemi. 

Ostrov je hlavním centrem Dodekanéských ostrovů a byl vždy v hledáčku dobyvatelů i dobrodruhů a místem střetávání rozličných kultur. Milovníky vodních sportů zaujme divoké východní pobřeží, dovolenkoví turisté si užijí množství různých typů pláží od písečných, po oblázkové s vysokou kvalitou vody příjemné teploty. Dobrodružnější typy návštěvníků si užijí výlety do přírody a potápění. Velký kolos rhodský budete sice v hlavním městě hledat marně, ani tak však při toulkách ostrovem nepřijdete zkrátka.

Čas na Rhodosu: + 1 hodina dopředu oproti ČR

Připrav se na
7–10 dní
Doba, za níž se dá prohlédnout nejkrásnější místa a ještě se stihnout v klidu vykoupat.
Hlavní sezóna
Červen–září
V tomto období trvá letní sezona, za výlety do přírody je možné vyrazit i na jaře či na podzim.
Letenky od
3 500 Kč
Akční letenky lze v předstihu sehnat i do 2.000 Kč, při nákupu v sezoně se však ceny drží vysoko. Akční letenky na Rhodos

Praktické tipy před cestou na Rhodos

Lindos
Co vidět na Rhodosu

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy na Rhodosu

Mapa s místy co vidět a navštívit na Rhodosu

Akropole Rhodos
Co dělat na Rhodosu

Co dělat na Rhodosu a kam na výlety? Nejkrásnější pláže, odpočinek, příroda, památky, jak zabavit děti,... seznam nejlepších aktivit pro Rhodos.

Počasí na Rhodosu

Informace o počasí na Rhodosu a teplota vzduchu a moře. Kdy jet na Rhodos na dovolenou, jak často na Rhodosu prší a nejlepší doba pro návštěvu?

Přistání Rhodos
Jak se dostat na Rhodos

Jak levně na Rhodos? Letecky na Rhodos, kolik stojí letenky a jaká je doba letu z Prahy na Rhodos? Jaké jezdí trajekty na Rhodos?

KTEL Rhodos
Doprava na Rhodosu

Jak se nejlépe dopravovat a cestovat po Rhodosu: ceny půjčení auta a skútru, autobusy a jízdní řády a jaké jsou ceny jízdenek?

Ubytování
Ubytování na Rhodosu

Jak vybrat levné ubytování na Rhodosu a kde se ubytovat v hotelu? Tipy na nejlepší i nejlevnější hotely na Rhodosu + mapa a ceny pokojů.

Mapa
Půjčení auta na Rhodosu

Jak a kde si nejlevněji půjčit auto na Rhodosu? Půjčovna aut Rhodos a ceny půjčení... Jaký je na Rhodosu provoz a jaké jsou ceny benzinu?

Zajímají tě víza, ceny nebo kultura? Další tipy najdeš v Průvodce Řecko

Další průvodce na Rhodosu a okolí

Mykonos
Καλώς ήρθατε, φίλε μου!
Vítej, příteli!
Mykonos
Průvodce ostrovem
Tinos
Γεια σου!
Ahoj!
Tinos
Průvodce ostrovem
Santorini
Γεια σου!
Ahoj!
Santorini
Průvodce ostrovem
Korfu
Ανυπομονούμε να σας!
Těšíme se na tebe!
Korfu
Průvodce ostrovem
Chios
Ανυπομονούμε να σας!
Těšíme se na tebe!
Chios
Průvodce ostrovem
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu