Rhodos
Rhodos

Rhodos v kostce

Rhodos (občas psaný jako Rodos) je jeden z nejznámějších řeckých ostrovů, velmi oblíbený Čechy. Hlavní město ostrova je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Co se týká přírodních podmínek, ostrov je velmi rozmanitý – turisticky klidnější západní pobřeží je omýváno bouřlivým Egejským mořem – zatímco na tom turistickém východním najdete dlouhé písečné pláže s mořem ideálním pro koupání. 

Rhodos má co nabídnout všem typům turistů i dobrodruhů, plážovým povalečům i milovníkům přírody a historie. Současné cestovatele zaujmou zachovalé památky a bohatá historie, která byla v průběhu staletí utvářena nejrůznějšími národy, stejně tak jako autentická příroda, tvořená zelenými údolími i průzračným mořem a nekonečnými plážemi. 

Ostrov je hlavním centrem Dodekanéských ostrovů a byl vždy v hledáčku dobyvatelů i dobrodruhů a místem střetávání rozličných kultur. Milovníky vodních sportů zaujme divoké východní pobřeží, dovolenkoví turisté si užijí množství různých typů pláží od písečných, po oblázkové s vysokou kvalitou vody příjemné teploty. Dobrodružnější typy návštěvníků si užijí výlety do přírody a potápění. Velký kolos rhodský budete sice v hlavním městě hledat marně, ani tak však při toulkách ostrovem nepřijdete zkrátka.

Čas na Rhodosu: + 1 hodina dopředu oproti ČR

IATA Kód
RHO
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
11:16 (+1)
Vzdálenost z ČR
1884 km

Jedinečné cestopisy z Řecka

Opravdové zážitky z cest psané cestovateli jako jsi ty

🙏 Praktické
Lucie _B
2022-10-03T13:01:21+02:00
Řecko 2022
Athény
splanik
2022-07-20T15:14:07+02:00
Řecko 2022
Athény

Mohli by tě zajímat i tito průvodci

Podívejte se i na další místa na Rhodosu, která stojí za to vidět a navštívit