O letišti Seychely

Mezinárodní letiště Seychel leží na největším z ostrovů Mahé asi 11 kilometrů jižně od hlavního města Victoria. Ročně odbaví pouze okolo 250.000 cestujících, čímž se řadí mezi menší letiště.

Skládá se z hlavního mezinárodního terminálu a malého vnitrostátního, odkud jsou vypravovány lety každých 30 minut na sousedící ostrov Praslin.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
7261 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
01:06 (+3 )
aktuální čas

Letenky

Letenky na Seychely obecně patří k těm dražším. Průměrná cena z Prahy se pohybuje mezi 17 20.000. Levněji se pak na Mahé dopravíte z okolí, a to například Berlína, Vídně či Budapešti, odkud letenky stojí mnohdy méně jak 15.000 Kč.

Akční letenky na Seychely lze výjimečně zakoupit i do 9.000 Kč s odlety z Paříže či Milána. Akce se ale objevují spíše jednou za několik let.

Inspirujte se akcemi na letenky na Mahé, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlevnější cesta z letiště do míst po celém ostrově směřuje přes autobusové nádraží ve Victorii. Z letiště odjíždí autobus ze zastávky po levé straně budovy u hlavní silnice, doba jízdy zabere 25 minut a lístek stojí nezávisle na místě výstupu vždy 5 rupií (10 Kč). Na autobusovém nádraží přesednete na spoje mířící do Beau Vallon, přístavu a dalších míst ostrova Mahé.

Řidič vás nemusí přijmout, pokud s sebou budete mít velká zavazadla. Příruční projdou bez problémů.

Alternativou je taxi, které však patří k velmi drahým způsobům dopravy. Za jízdu z letiště na Beau Vallon zaplatíte i 50 € a více. Doporučujeme si dohodnout cenu předem, ideálně jet dle taxametru.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je na letišti dostupné zdarma po dobu 2 hodin.

K dispozici jsou též sprchy včetně drogerie v hlavní budově terminálu a letištní salónek Salon de Valle de Mai zahrnující bufet s občerstvením, pohodlná křesla a připojení k internetu – vstup činí 200 Rs, tedy asi 370 Kč.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ondřej

K těm službám na letišti mohu přidat vlastní zkušenost - pokud vám nestačí WiFi od letiště, tak můžete navštívit The Coffee Club (na vyžádání heslo na připojení) nebo SeyBrew Bar (heslo najdete na účtence). Dále je zde také úschovna zavazadel, o které se moc neví, která funguje 24/7 a nachází se přímo na policejní stanici :)

Odpovědět
před 7 měs

Duty free shop je otevřen před každým odletem.

Odpovědět
před 8 měs

Chtěla jsem se zeptat,jestli je na odletech (Seychely-Mahé) duty free shop a jaká je event.otevírací doba(odlétáme v noci).Díky za informaci.M.Antončíková

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu