Letiště Seychely

Seychelles International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SEZ (IATA)
FSIA (ICAO)
Seychely

Mezinárodní letiště Seychel leží na největším z ostrovů Mahé asi 11 kilometrů jižně od hlavního města Victoria. Ročně odbaví pouze okolo 250.000 cestujících, čímž se řadí mezi menší letiště.

Skládá se z hlavního mezinárodního terminálu a malého vnitrostátního, odkud jsou vypravovány lety každých 30 minut na sousedící ostrov Praslin.

 


Letenky

Letenky na Seychely obecně patří k těm dražším. Průměrná cena z Prahy se pohybuje mezi 17 20.000. Levněji se pak na Mahé dopravíte z okolí, a to například Berlína, Vídně či Budapešti, odkud letenky stojí mnohdy méně jak 15.000 Kč.

Akční letenky na Seychely lze výjimečně zakoupit i do 9.000 Kč s odlety z Paříže či Milána. Akce se ale objevují spíše jednou za několik let.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Nejlevnější cesta z letiště do míst po celém ostrově směřuje přes autobusové nádraží ve Victorii. Z letiště odjíždí autobus ze zastávky po levé straně budovy u hlavní silnice, doba jízdy zabere 25 minut a lístek stojí nezávisle na místě výstupu vždy 5 rupií (10 Kč). Na autobusovém nádraží přesednete na spoje mířící do Beau Vallon, přístavu a dalších míst ostrova Mahé.

Řidič vás nemusí přijmout, pokud s sebou budete mít velká zavazadla. Příruční projdou bez problémů.

Alternativou je taxi, které však patří k velmi drahým způsobům dopravy. Za jízdu z letiště na Beau Vallon zaplatíte i 50 € a více. Doporučujeme si dohodnout cenu předem, ideálně jet dle taxametru.


Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je na letišti dostupné zdarma po dobu 2 hodin.

K dispozici jsou též sprchy včetně drogerie v hlavní budově terminálu a letištní salónek Salon de Valle de Mai zahrnující bufet s občerstvením, pohodlná křesla a připojení k internetu – vstup činí 200 Rs, tedy asi 370 Kč.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Seychely? Nastav si hlídače