La Digue
Letiště Seychely

Mahé v kostce

naposledy aktualizováno 27. 01. 2020

Mezinárodní letiště Seychel leží na největším z ostrovů Mahé asi 11 kilometrů jižně od hlavního města Victoria. Ročně odbaví pouze okolo 250.000 cestujících, čímž se řadí mezi menší letiště.

Skládá se z hlavního mezinárodního terminálu a malého vnitrostátního, odkud jsou vypravovány lety každých 30 minut na sousedící ostrov Praslin.

Oficiální stránky letiště jsou www.seychellesairports.sc

IATA Kód
SEZ
Aktuální počasí
25.7 °C
Místní čas
02:36 (+3)
Vzdálenost z ČR
7261 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Mahé

Ať už přilétáte na letiště Mahé, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Avatar uživatele
Navrhni úpravu

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před 9 měs

Mistni autobusy na Mahe a Praslinu v soucasnosti stoji 12 SCR.

Wifi pripojeni asi zkratili na 30 minut na landside a na 60 minut na airside. Ta sprcha na letisti je velke plus, zvlaste pred vecernim odletem.

Avatar uživatele pokus
pokus
před 9 měs

Prosím nějaké doporučení na půjčení auta na Praslinu nebo se to dá objet na Praslinu busem? Budeme tam 4 dny.  Stále je problém dojet s  kabelou 55x40x30 autobusem z letiště do přístavu a musí se brát taxi? Dá se do salonku v Mahe i po příletu? Díky, letíme 5.-20.3.

Jakub Langer
před 9 měs

Auto jsme nepůjčovali. Za pár dní pobytu jsme projeli všechny tři silnice na Praslinu autobusy (výjma posledních dvou zastávek před točnou Zimbabwe). Pěkný byl trek z Mont Plaisir přes Anse Georgette k Anse Lazio (i Petite Anse Lazio). Se zavazadlem okolo 40cm v autobuse problém nebyl. Seychely byly pro nás velmi zajímavé, tak jsme v salónku nechtěli ztrácet čas. Ten Salon de Valle de Mai vypadal pohledem od recepce dost dobře. Je v prvním patře na air side, takže po příletu tam asi ani není přístup.

Avatar uživatele Petr St
Petr St
před 9 měs

Měli jsme půjčenou Kia Picanto 40€/den. Chlapík čekal v přístavu, celé auto si natočil na telefon, předání do deseti minut. Platba v hotovosti, kartu na kauci nechtěl, pojištění jsem měl své. Vrácení zase v přístavu do pěti minut. Komunikace přes Whatsapp.

https://elitecarsseychelles.com/

Na kabelu v busu z přístavu na letiště řidič nic neříkal a to mám min. 80/30/30 kvůli ploutvím a přítelkyně měla kufr M. Salonek po příletu nevím, byli jsme jen při odletu. 

Avatar uživatele pokus
pokus
před 9 měs

Díky všem za informace

Avatar uživatele callaque
callaque
před 4 lety

Může se někomu hodit info, že na letišti je možnost využít sprchu. Sprcha je součástí WC, které je na rozhraní staré a nové části haly. Sice tekla jen vlažná voda, ale v tom vedru to vůbec nevadilo.

Avatar uživatele dans
dans
před 4 lety

Ještě k cenámdopravy z letiště v 12/2019: autobus 7 SCR/osoba a za taxi chtěli 500 SCR. Když nás viděli odcházet na autobus, slevili na 400 SCR.

Avatar uživatele dans
dans
před 4 lety

Šofer nás v prosinci vzal i s 2 kufry (10 + 20 kg).Jen řekl, že si máme postoupit dozadu, aby ostatní nemuseli ten větší kufr obcházet.

Avatar uživatele
Silvia
před 4 lety

Dobry den. Chcela by som sa spytat, co znamena moc velke zavazadla? Pokial budem mat so sebou kufor o rozmeroch, ktory sa dava v lietadle do podpalubia, ma sofer autobusu nezoberie?

Avatar uživatele Heryna
Heryna
před 4 lety

Vždycky záleží na tom, jak plný ten autobus bude. Z vlastní zkušenosti jsme čekali u letiště na autobus relativně dlouho (cca 20 minut) - když přijel, tak byl docela narvaný a turisti, kteří tam s námi čekali s kufry, byli řidičem odmítnuti s tím, že mají počkat na nějaký prázdnější. Je to teda o štěstí a o tom počítat s tím, že se možná trochu déle načekáte. Upřímně bych ale s velkými kufry autobusem nejezdila - vygooglete si, jak autobusy vypadají, moc komfortní jízda v nich není i bez kufrů, natož s nimi.

Proky
před 4 lety

Vykašlete se na velké kufry - vemte tři trika, troje šortky, plavky, žabky, nějaké to spodní prádlo a nazdar ;)

Avatar uživatele STA86
STA86
před 4 lety

Spíš mi nejde do hlavy jakej má význam snažit se na Seychelách ušetřit pár desítek EUR za taxi po příletu... V celkovejch nákladech se to ztratí... Případně se dá dohodnout transfer s ubytováním. Nejlepší samozřejmě je si na tom letišti rovnou vyzvednout auto, zejména na Mahé.

padrino11
před 4 lety

Tam je velmi dobré autobusové spojení a autobusy se člověk dostane prakticky po celém ostrově. Nemá smysl se tam tahat s kufry. Nevidím tam žádnou extra výhodu v půjčení auta, naopak to omezuje v ochutnávání místních destilátů. Taxi je vhodné pokud člověk spěchá, ale kam by tam člověk spěchal když si tam jede od toho spěchu odpočinout...

Avatar uživatele STA86
STA86
před 4 lety

Busama se jezdit samozřejmě jezdit dá, párkrát jsem to zkusil, ale je to oser... Zastavujou pomalu za každou zatáčkou a frekvence spojení v některejch částech ostrovů taky není zrovna častá, takže pak čekáš, a čekáš... Za mně škoda tam tímhle způsobem dopravy ztrácet čas. Navíc, třeba na Praslinu, pokud chceš zažít Lazio brzo ráno bez lidí, tak jsou dvě možnosti - buď auto, nebo bydlet v Anse Kerlan (případně někde poblíž Lazia) a přeběhnout tam...

Na Seychelách jsem byl už několikrát a nikdy jsem nezažil, že by policajti zastavovali turisty, mají dost práce s vlastníma, co se týče jízdy pod vlivem (nejen alkoholu)... Místní samohonky jsem teda taky nezkoušel, spokojím se s pár Seybrewama večer na terase... :-)

Avatar uživatele Ondřej _B
Ondřej _B
před 5 lety

K těm službám na letišti mohu přidat vlastní zkušenost - pokud vám nestačí WiFi od letiště, tak můžete navštívit The Coffee Club (na vyžádání heslo na připojení) nebo SeyBrew Bar (heslo najdete na účtence). Dále je zde také úschovna zavazadel, o které se moc neví, která funguje 24/7 a nachází se přímo na policejní stanici :)

Avatar uživatele
Frank
před 5 lety

Duty free shop je otevřen před každým odletem.

Avatar uživatele
Marcela Antončíková
před 5 lety

Chtěla jsem se zeptat,jestli je na odletech (Seychely-Mahé) duty free shop a jaká je event.otevírací doba(odlétáme v noci).Díky za informaci.M.Antončíková

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí