IATA (ICAO) kód letiště
SEZ (FSIA)
Aktuální počasí
24.6 °C
Aktuální čas
14:20 (+2)
Vzdálenost od Prahy
7261 km

O letišti Seychely

Mezinárodní letiště Seychel leží na největším z ostrovů Mahé asi 11 kilometrů jižně od hlavního města Victoria. Ročně odbaví pouze okolo 250.000 cestujících, čímž se řadí mezi menší letiště.

Skládá se z hlavního mezinárodního terminálu a malého vnitrostátního, odkud jsou vypravovány lety každých 30 minut na sousedící ostrov Praslin.

Letenky

Letenky na Seychely obecně patří k těm dražším. Průměrná cena z Prahy se pohybuje mezi 17 20.000. Levněji se pak na Mahé dopravíte z okolí, a to například Berlína, Vídně či Budapešti, odkud letenky stojí mnohdy méně jak 15.000 Kč.

Akční letenky na Seychely lze výjimečně zakoupit i do 9.000 Kč s odlety z Paříže či Milána. Akce se ale objevují spíše jednou za několik let.

Inspirujte se akcemi na letenky na Mahé, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlevnější cesta z letiště do míst po celém ostrově směřuje přes autobusové nádraží ve Victorii. Z letiště odjíždí autobus ze zastávky po levé straně budovy u hlavní silnice, doba jízdy zabere 25 minut a lístek stojí nezávisle na místě výstupu vždy 7 SCR. Na autobusovém nádraží přesednete na spoje mířící do Beau Vallon, přístavu a dalších míst ostrova Mahé.

Řidič vás nemusí přijmout, pokud s sebou budete mít velká zavazadla. Příruční projdou bez problémů.

Alternativou je taxi, které však patří k velmi drahým způsobům dopravy. Za jízdu z letiště na Beau Vallon zaplatíte i 400 SCR a více. Doporučujeme si dohodnout cenu předem.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je na letišti dostupné zdarma po dobu 2 hodin.

K dispozici jsou též sprchy včetně drogerie v hlavní budově terminálu a letištní salónek Salon de Valle de Mai zahrnující bufet s občerstvením, pohodlná křesla a připojení k internetu – vstup činí 200 Rs, tedy asi 370 Kč.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele callaque
callaque

Může se někomu hodit info, že na letišti je možnost využít sprchu. Sprcha je součástí WC, které je na rozhraní staré a nové části haly. Sice tekla jen vlažná voda, ale v tom vedru to vůbec nevadilo.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele dans
dans

Ještě k cenámdopravy z letiště v 12/2019: autobus 7 SCR/osoba a za taxi chtěli 500 SCR. Když nás viděli odcházet na autobus, slevili na 400 SCR.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele dans
dans

Šofer nás v prosinci vzal i s 2 kufry (10 + 20 kg).Jen řekl, že si máme postoupit dozadu, aby ostatní nemuseli ten větší kufr obcházet.

Odpovědět
před 2 lety

Dobry den. Chcela by som sa spytat, co znamena moc velke zavazadla? Pokial budem mat so sebou kufor o rozmeroch, ktory sa dava v lietadle do podpalubia, ma sofer autobusu nezoberie?

před 2 lety
Avatar uživatele Heryna
Heryna

Vždycky záleží na tom, jak plný ten autobus bude. Z vlastní zkušenosti jsme čekali u letiště na autobus relativně dlouho (cca 20 minut) - když přijel, tak byl docela narvaný a turisti, kteří tam s námi čekali s kufry, byli řidičem odmítnuti s tím, že mají počkat na nějaký prázdnější. Je to teda o štěstí a o tom počítat s tím, že se možná trochu déle načekáte. Upřímně bych ale s velkými kufry autobusem nejezdila - vygooglete si, jak autobusy vypadají, moc komfortní jízda v nich není i bez kufrů, natož s nimi.

před 2 lety
Proky

Vykašlete se na velké kufry - vemte tři trika, troje šortky, plavky, žabky, nějaké to spodní prádlo a nazdar ;)

před 2 lety
Avatar uživatele STA86
STA86

Spíš mi nejde do hlavy jakej má význam snažit se na Seychelách ušetřit pár desítek EUR za taxi po příletu... V celkovejch nákladech se to ztratí... Případně se dá dohodnout transfer s ubytováním. Nejlepší samozřejmě je si na tom letišti rovnou vyzvednout auto, zejména na Mahé.

před 2 lety
padrino11

Tam je velmi dobré autobusové spojení a autobusy se člověk dostane prakticky po celém ostrově. Nemá smysl se tam tahat s kufry. Nevidím tam žádnou extra výhodu v půjčení auta, naopak to omezuje v ochutnávání místních destilátů. Taxi je vhodné pokud člověk spěchá, ale kam by tam člověk spěchal když si tam jede od toho spěchu odpočinout...

před 2 lety
Avatar uživatele STA86
STA86
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 13 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-01-28T21:51:37+01:00)

Busama se jezdit samozřejmě jezdit dá, párkrát jsem to zkusil, ale je to oser... Zastavujou pomalu za každou zatáčkou a frekvence spojení v některejch částech ostrovů taky není zrovna častá, takže pak čekáš, a čekáš... Za mně škoda tam tímhle způsobem dopravy ztrácet čas. Navíc, třeba na Praslinu, pokud chceš zažít Lazio brzo ráno bez lidí, tak jsou dvě možnosti - buď auto, nebo bydlet v Anse Kerlan (případně někde poblíž Lazia) a přeběhnout tam...

Na Seychelách jsem byl už několikrát a nikdy jsem nezažil, že by policajti zastavovali turisty, mají dost práce s vlastníma, co se týče jízdy pod vlivem (nejen alkoholu)... Místní samohonky jsem teda taky nezkoušel, spokojím se s pár Seybrewama večer na terase... :-)

Přidat odpověď
před 2 lety
Mapa
Ondřej _4

K těm službám na letišti mohu přidat vlastní zkušenost - pokud vám nestačí WiFi od letiště, tak můžete navštívit The Coffee Club (na vyžádání heslo na připojení) nebo SeyBrew Bar (heslo najdete na účtence). Dále je zde také úschovna zavazadel, o které se moc neví, která funguje 24/7 a nachází se přímo na policejní stanici :)

Odpovědět
před 3 lety

Duty free shop je otevřen před každým odletem.

Odpovědět
před 3 lety

Chtěla jsem se zeptat,jestli je na odletech (Seychely-Mahé) duty free shop a jaká je event.otevírací doba(odlétáme v noci).Díky za informaci.M.Antončíková

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu