IATA (ICAO) kód letiště
SEZ (FSIA)
Aktuální počasí
27.7 °C
Aktuální čas
11:55 (+2)
Vzdálenost od Prahy
7261 km

O letišti Seychely

Mezinárodní letiště Seychel leží na největším z ostrovů Mahé asi 11 kilometrů jižně od hlavního města Victoria. Ročně odbaví pouze okolo 250.000 cestujících, čímž se řadí mezi menší letiště.

Skládá se z hlavního mezinárodního terminálu a malého vnitrostátního, odkud jsou vypravovány lety každých 30 minut na sousedící ostrov Praslin.

Letenky

Letenky na Seychely obecně patří k těm dražším. Průměrná cena z Prahy se pohybuje mezi 17 20.000. Levněji se pak na Mahé dopravíte z okolí, a to například Berlína, Vídně či Budapešti, odkud letenky stojí mnohdy méně jak 15.000 Kč.

Akční letenky na Seychely lze výjimečně zakoupit i do 9.000 Kč s odlety z Paříže či Milána. Akce se ale objevují spíše jednou za několik let.

Inspirujte se akcemi na letenky na Mahé, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlevnější cesta z letiště do míst po celém ostrově směřuje přes autobusové nádraží ve Victorii. Z letiště odjíždí autobus ze zastávky po levé straně budovy u hlavní silnice, doba jízdy zabere 25 minut a lístek stojí nezávisle na místě výstupu vždy 7 SCR. Na autobusovém nádraží přesednete na spoje mířící do Beau Vallon, přístavu a dalších míst ostrova Mahé.

Řidič vás nemusí přijmout, pokud s sebou budete mít velká zavazadla. Příruční projdou bez problémů.

Alternativou je taxi, které však patří k velmi drahým způsobům dopravy. Za jízdu z letiště na Beau Vallon zaplatíte i 400 SCR a více. Doporučujeme si dohodnout cenu předem.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je na letišti dostupné zdarma po dobu 2 hodin.

K dispozici jsou též sprchy včetně drogerie v hlavní budově terminálu a letištní salónek Salon de Valle de Mai zahrnující bufet s občerstvením, pohodlná křesla a připojení k internetu – vstup činí 200 Rs, tedy asi 370 Kč.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele callaque
callaque

Může se někomu hodit info, že na letišti je možnost využít sprchu. Sprcha je součástí WC, které je na rozhraní staré a nové části haly. Sice tekla jen vlažná voda, ale v tom vedru to vůbec nevadilo.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele dans
dans

Ještě k cenámdopravy z letiště v 12/2019: autobus 7 SCR/osoba a za taxi chtěli 500 SCR. Když nás viděli odcházet na autobus, slevili na 400 SCR.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele dans
dans

Šofer nás v prosinci vzal i s 2 kufry (10 + 20 kg).Jen řekl, že si máme postoupit dozadu, aby ostatní nemuseli ten větší kufr obcházet.

Odpovědět
před rokem

Dobry den. Chcela by som sa spytat, co znamena moc velke zavazadla? Pokial budem mat so sebou kufor o rozmeroch, ktory sa dava v lietadle do podpalubia, ma sofer autobusu nezoberie?

před rokem
Avatar uživatele Heryna
Heryna

Vždycky záleží na tom, jak plný ten autobus bude. Z vlastní zkušenosti jsme čekali u letiště na autobus relativně dlouho (cca 20 minut) - když přijel, tak byl docela narvaný a turisti, kteří tam s námi čekali s kufry, byli řidičem odmítnuti s tím, že mají počkat na nějaký prázdnější. Je to teda o štěstí a o tom počítat s tím, že se možná trochu déle načekáte. Upřímně bych ale s velkými kufry autobusem nejezdila - vygooglete si, jak autobusy vypadají, moc komfortní jízda v nich není i bez kufrů, natož s nimi.

před rokem
Proky

Vykašlete se na velké kufry - vemte tři trika, troje šortky, plavky, žabky, nějaké to spodní prádlo a nazdar ;)

před rokem
Avatar uživatele STA86
STA86

Spíš mi nejde do hlavy jakej má význam snažit se na Seychelách ušetřit pár desítek EUR za taxi po příletu... V celkovejch nákladech se to ztratí... Případně se dá dohodnout transfer s ubytováním. Nejlepší samozřejmě je si na tom letišti rovnou vyzvednout auto, zejména na Mahé.

před rokem
padrino11

Tam je velmi dobré autobusové spojení a autobusy se člověk dostane prakticky po celém ostrově. Nemá smysl se tam tahat s kufry. Nevidím tam žádnou extra výhodu v půjčení auta, naopak to omezuje v ochutnávání místních destilátů. Taxi je vhodné pokud člověk spěchá, ale kam by tam člověk spěchal když si tam jede od toho spěchu odpočinout...

před rokem
Avatar uživatele STA86
STA86
  • Přidal se před 2 lety
  • Napsal 12 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-01-28T21:51:37+01:00)

Busama se jezdit samozřejmě jezdit dá, párkrát jsem to zkusil, ale je to oser... Zastavujou pomalu za každou zatáčkou a frekvence spojení v některejch částech ostrovů taky není zrovna častá, takže pak čekáš, a čekáš... Za mně škoda tam tímhle způsobem dopravy ztrácet čas. Navíc, třeba na Praslinu, pokud chceš zažít Lazio brzo ráno bez lidí, tak jsou dvě možnosti - buď auto, nebo bydlet v Anse Kerlan (případně někde poblíž Lazia) a přeběhnout tam...

Na Seychelách jsem byl už několikrát a nikdy jsem nezažil, že by policajti zastavovali turisty, mají dost práce s vlastníma, co se týče jízdy pod vlivem (nejen alkoholu)... Místní samohonky jsem teda taky nezkoušel, spokojím se s pár Seybrewama večer na terase... :-)

Mapa
Ondřej _4

K těm službám na letišti mohu přidat vlastní zkušenost - pokud vám nestačí WiFi od letiště, tak můžete navštívit The Coffee Club (na vyžádání heslo na připojení) nebo SeyBrew Bar (heslo najdete na účtence). Dále je zde také úschovna zavazadel, o které se moc neví, která funguje 24/7 a nachází se přímo na policejní stanici :)

Odpovědět
před 2 lety

Duty free shop je otevřen před každým odletem.

Odpovědět
před 3 lety

Chtěla jsem se zeptat,jestli je na odletech (Seychely-Mahé) duty free shop a jaká je event.otevírací doba(odlétáme v noci).Díky za informaci.M.Antončíková

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu