IATA (ICAO) kód letiště
()
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
--:--
Vzdálenost od Prahy
4519 km

O letišti Sicílie

Na Sicílii najdeme celkem 6 letišť, z nichž pro mezinárodní lety dopravními letadly jsou určeny 4 z nich. Jedná se o letiště Palermo, Trapani a Catania. Sicilská oblast nemá přidělen vlastní IATA kód ani ICAO kód. Pokud budete hledat letenky, musíte je hledat na jednotlivá letiště.

Letiště Palermo

Letiště Palermo PMO je umístěno na severní části ostrova u stejnojmenného města. Nově sem létá přímý spoj z Prahy pod taktovkou Wizz Air. Detaily k letenkám či dopravě z letiště najdete v odkaze pod názvem letiště.

Letiště Trapani

Letiště Trapani TPS je známé především u nízkonákladových cestovatelů. Dlouhá léta to byl jediný letecký kontakt se Sicílií ze střední a východní Evropy. Sem létá jak Wizz Air, tak především Ryanair ze všech koutů Evropy, včetně Prahy. Detaily k dopravě z letiště i letenkám hledejte pod odkazem v názvu letiště.

Letiště Catania

Letiště Catani CTA najdete na východě ostrova jižně pod stejnojmenným městem. I sem se dostanete levně s nízkonákladovými aerolinkami Wizz Air. Hledejte více informací pod názvem letiště.

Letiště Comiso

Nejmenší sicilské mezinárodní letiště Comiso CIY leží na jihu ostrova. Postrádá spojení se střední Evropou a je dostupné přímými lety na vnitrostátních letech z Itálie, např. Bergama, Boloni, Pisy či Bari.

Mapa jednotlivých letišť na Sicílii:

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu