Průvodce letištěm

Letiště Palermo Falcone-Borsellino

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Palermo Falcone-Borsellino

Druhé největší sicilské letiště bylo pojmenováno po dvou významných soudcích bojujících v 80. letech proti mafii, Giovanni Falconem a Paolo Borsellinim, najdete ho v obci Punta Raisi asi 35 km západně od centra Palerma.

Jediný dosluhující terminál je poměrně nepřehledný, ale nevelký, takže s orientací takový problém nebude. Slouží především vnitrostátním letům po Itálii a mnoha dalším linkám do celé západní Evropy. V létě sem míří také početné charterové lety.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1329 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
18:38
aktuální čas

Letenky

V současnosti do Palerma nelétá z blízkosti ČR vhodná a levná přímá linka. Nejčastější spojení vede s Alitalií přes Řím za ceny kolem 5.500 Kč/zpáteční cesta. Levnější lety nabídne společnost Ryanair na 113 km vzdálené letiště Trapani z Prahy i Bratislavy (kolem 2.500 Kč).

Doba letu do Palerma závisí na délce přestupu, nejčastěji mezi 5 a 7 hodinami.

Inspirujte se akcemi na letenky do Palerma, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště existují dvě varianty spojení do centra Palerma, obě skoro stejně rychlé a obě skoro stejně drahé.

  • Autobus společnosti Prestia e Comande. Konečnou stanici má u hlavního nádraží, ale zastavuje po celé cestě v rámci města Palerma. Jezdí každých 30 minut od 4:00 do 22:30 ve směru na letiště, resp. od 5:00 do 0:30 ve směru z letiště. Jízdenka zakoupená u řidiče stojí 6,30 €, online přes internet na konkrétní spoj (není však problém jet jiným v případě, že nestíháte) pak 6 €. Zpáteční jízdenka vyjde se slevou na 10 €.
  • Nové železniční spojení ze zastávky "Punta Raisi" přímo před letištním terminálem. Vlaky jezdí rovněž jednou za půl hodiny od 5:00 do 20:00 ve směru na letiště, resp. od od 7:30 do 21:40 opačně. Cesta trvá hodinu a jízdenka vyjde na 5,90 €, stačí koupit v automatu na nádraží.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma.

Terminál je standardně vybaven restauracemi i obchody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Tak vlak už jezdí a stojí 6€... Za necelou hodinu vás doveze na hlavní nádraží v Palermu.

před 11 měs
Kryštof Hájek

Díky za info, upraveno.

Přidat odpověď
před 11 měs

Ahoj, láká mě Palermo, někdo tvrdí, že je tam mírně nebezpečno, špatná nefungující městská doprava a ani jsem se nikde moc nedočetla, co vše lze navštívit za památky, druhá varianta je Malaga. Poradíte kam se vydat na přelomu září/ říjen, aby se dalo koupat, nenudit se a nikam se složitě přesouvat, když tak půjčit ne za draho auto pro 4, nebo skútry, abychom něco viděli? Plánujeme cestu na 7 -8 dní. Děkuji

před rokem
mirjur

Já si myslím, že obě varianty jsou v tomto období dobrou volbou. Palermo je možná lepší, pokud to chcete pojmout víc jako poznávačku, v okolí je hodně možností, kam se podívat. Nebezpečno tam není, rozhodně ne víc než kdekoliv jinde. Ale ubytoval bych se spíš někde mimo u pláže a do Palerma bych jel jen na výlet. I když... taky tam toho není málo, pokud budete chtít vidět vše a na prohlídky dovnitř, tak pár dní to vezme, nebo se dá projít to hlavní za den...

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu