IATA (ICAO) kód letiště
PMO (LICJ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:37
Vzdálenost od Prahy
1329 km

O letišti Palermo Falcone-Borsellino

Druhé největší sicilské letiště bylo pojmenováno po dvou významných soudcích bojujících v 80. letech proti mafii, Giovanni Falconem a Paolo Borsellinim, najdete ho v obci Punta Raisi asi 35 km západně od centra Palerma.

Jediný dosluhující terminál je poměrně nepřehledný, ale nevelký, takže s orientací takový problém nebude. Slouží především vnitrostátním letům po Itálii a mnoha dalším linkám do celé západní Evropy. V létě sem míří také početné charterové lety.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Přímo do Palerma se můžete levně dostat na přímé lince z Norimberka s Ryanairem.

Z Prahy vede nejčastější spojení s Alitalií přes Řím za ceny kolem 5.500 Kč/zpáteční cesta. Levnější lety nabídne společnost Ryanair na 113 km vzdálené letiště Trapani z Prahy i Bratislavy (kolem 2.500 Kč).

Doba letu do Palerma závisí na délce přestupu, nejčastěji mezi 5 a 7 hodinami.

Inspirujte se akcemi na letenky do Palerma, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště existují dvě varianty spojení do centra Palerma, obě skoro stejně rychlé a obě skoro stejně drahé.

  • Autobus společnosti Prestia e Comande. Konečnou stanici má u hlavního nádraží, ale zastavuje po celé cestě v rámci města Palerma. Jezdí každých 30 minut od 4:00 do 22:30 ve směru na letiště, resp. od 5:00 do 0:30 ve směru z letiště. Jízdenka zakoupená u řidiče stojí 6,30 €, online přes internet na konkrétní spoj (není však problém jet jiným v případě, že nestíháte) pak 6 €. Zpáteční jízdenka vyjde se slevou na 10 €.
  • Nové železniční spojení ze zastávky "Punta Raisi" přímo před letištním terminálem. Vlaky jezdí rovněž jednou za půl hodiny od 5:00 do 20:00 ve směru na letiště, resp. od od 7:30 do 21:40 opačně. Cesta trvá hodinu a jízdenka vyjde na 5,90 €, stačí koupit v automatu na nádraží.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma.

Terminál je standardně vybaven restauracemi i obchody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ohledně "V současnosti do Palerma nelétá z blízkosti ČR vhodná a levná přímá linka." - z Norimberku létá Ryanair.

Odpovědět
před rokem

Tak vlak už jezdí a stojí 6€... Za necelou hodinu vás doveze na hlavní nádraží v Palermu.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky za info, upraveno.

Přidat odpověď
před 3 lety

Ahoj, láká mě Palermo, někdo tvrdí, že je tam mírně nebezpečno, špatná nefungující městská doprava a ani jsem se nikde moc nedočetla, co vše lze navštívit za památky, druhá varianta je Malaga. Poradíte kam se vydat na přelomu září/ říjen, aby se dalo koupat, nenudit se a nikam se složitě přesouvat, když tak půjčit ne za draho auto pro 4, nebo skútry, abychom něco viděli? Plánujeme cestu na 7 -8 dní. Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele
mirjur

Já si myslím, že obě varianty jsou v tomto období dobrou volbou. Palermo je možná lepší, pokud to chcete pojmout víc jako poznávačku, v okolí je hodně možností, kam se podívat. Nebezpečno tam není, rozhodně ne víc než kdekoliv jinde. Ale ubytoval bych se spíš někde mimo u pláže a do Palerma bych jel jen na výlet. I když... taky tam toho není málo, pokud budete chtít vidět vše a na prohlídky dovnitř, tak pár dní to vezme, nebo se dá projít to hlavní za den...

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu