IATA (ICAO) kód letiště
CTA (LICC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
18:41
Vzdálenost od Prahy
1406 km

O letišti Catania Fontanarossa

Největší sicilské letiště se nachází asi 8 kilometrů od Catanie a necelých 50 kilometrů od vrcholu největší evropské sopky Etny. V zimní sezoně sem létá jen pár linek z Říma, Milána a malého počtu dalších destinací, zatímco v létě má letiště přímé spojení s několika desítkami měst po celé Evropě.

Letiště je malé, v zimní sezoně opuštěné, v letní naopak přeplněné. Terminál je otevřený 24 hodin.

Letenky

Nejlevnější letenky do Catanie seženete především z letišť v blízkém okolí ČR, jmenovitě z Vídně, Katovic (obojí Wizz Air) a Berlína (Ryanair a easyJet). Ceny zpátečních letenek z těchto měst se pohybují kolem 2.500 až 3.000 Kč během letních prázdnin, naopak v zimě často padají i pod 1.000 Kč.

Z Prahy provozuje přímé lety jen společnost SmartWings s cenami okolo 7.000 Kč.

Doba přímého letu z Prahy nebo Katovic do Catanie činí asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Catanie, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Catania: do centra a k hlavnímu nádraží jezdí z letiště červeno-modrý Alibus. Autobusy odjíždí každých 25 minut od 5:00 do 0:00 (jízdní řád), cesta zabere necelou půlhodinu a 90minutová jízdenka platná i na další linky stojí 4 EUR. Zakoupíte je i u řidiče v hotovosti nebo kreditní kartou.

Levnější alternativu nabízí linka číslo 524, která však nejezdí přímo na letiště. Je nutné popojít pěšky cca 300 metrů na ulici "Via Santa Maria Goretti", kde najdete zastávku. Cesta do centra zabere půl hodiny. Linka jezdí cca od 5:15 do 22:30 každých 30 minut a lístek stojí 1 EUR. Zakoupíte jej v trafice na letišti, chtějte vysloveně jízdenku na autobus za 1 euro. Za jízdenku zakoupenou až u řidiče zaplatíte 1,60 EUR. Jízdní řády všech autobusových linek v Catanii najdete na tomto odkazu.

Na stejnou zastávku jezdí i autobus číslo 538, který však do centra jede asi 2x delší cestou. 

Ostatní města: přímo na letišti zastavuje několik autobusových společností, které provozují linky především do východní i jižní části Sicílie.

  • Palermo: autobusy Sais odjíždí každou hodinu od 4:30 do 20:00, jízdenka stojí 13,50 € (prodává se ve stánku na zastávce nebo online, nikoliv u řidiče),
  • Siracusa: společnost Interbus provozuje každých 30 minut od 8:40 do 20:10 přímou linku na jih Sicílie. Za jízdenku do Siracusy zaplatíte 6,20 €,
  • …a další místa, informace na webu letiště.

Služby na letišti

Wifi je dostupná pouze ve VIP salonku, v terminálu nikoli.

Na letišti se nenachází žádný obchod s otevírací dobou 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Daniel Nárovec
Daniel Nárovec

Dobrý den,

nejlevnější letenky nabízí Ryanair z letiště Berlín Schönefeld, zpáteční již od 40 €.

Nejlevnější dopravu do centra k hlavnímu autobusovému nádraží nabízí autobus městské dopravy číslo 524 ze zastávky Via S. M. Goretti Campo sportivo, která se nachází cca 400 metrů od odletové haly. Jízdenku v ceně 1 € s platností 90 minut je možno koupit na letišti v prodejně tisku nebo pak v autobusu pouze v hotovosti u řidiče za cenu 1,60 €. Jízdní řád a mapa na http://www.amt.ct.it/?page_id=48.

V Alibusu se dá bez problému platit i kreditní kartou. Pokud jej nestihnete díky pozdějšímu nočnímu příletu, jedinou možností dostat se do centra je taxi, cena v pozdních nočních hodinách do centra k vlakovému nádraží je cca 35 €.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu