Etna
Letiště Catania Fontanarossa

Catania v kostce

naposledy aktualizováno 24. 09. 2023

Největší sicilské letiště se nachází asi 8 kilometrů od Catanie a necelých 50 kilometrů od vrcholu největší evropské sopky Etny. Do Katánie létá mnoho aerolinek z celé Evropy včetně low-costů z Prahy a blízkého okolí.

Letiště je relativně prostorné a moderní, v zimní sezoně opuštěné, v letní naopak přeplněné.

Oficiální název je Aeroporto Vincenzo Bellini di Catania, ale známější je pod názvem Catania–Fontanarossa podle čtvrti, ve které se nachází.

Nejlevnější letenky do Catanie seženete především u aerolinky Wizz Air, která sem provozuje lety ze střední a východní Evropy.

Rozsáhlý počet letů do Catanie především z italských a evropských destinací mají také aerolinky Ryanair a easyJet. Z klasických aerolinek do Catanie létají např. ITA Airways, Lufthansa nebo Air France-KLM.

Oficiální stránky letiště jsou www.aeroporto.catania.it

IATA Kód
CTA
Aktuální počasí
17.4 °C
Místní čas
06:23
Vzdálenost z ČR
1406 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Catania

Ať už přilétáte na letiště Catania, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Jarmila Křiváková
před 6 dny

Dobrý den, prosím, je v Catánii nějaká možnost úschovy zavazadel?  Na letišti ani vlakovém nádraží jsem nic nenašla. Děkuji předem

Avatar uživatele
cali
před 3 měs

Kdo letíte zítra do/z Catanie, informujte se o případných změnách. Včera v noci na letišti hořelo a letiště má být otevřené až od středy odpoledne. 

https://www.rainews.it/articoli/...41c5c.html

Avatar uživatele
oferdan
před 6 měs

Od roku 2022 je Uber dostupný i na Sicilii (Plaermo, Catania, Syrakusy, Ragusa, Trapani... https://www.uber.com/global/en/cities/

Auto je lepší si půjčit ve městě od místní půjčovny než na letišti. Mají lepší ceny, nevyžadují kreditní kartu a nezkouší žádné triky. Je jich tam dost, my si půjčovali od Rent Car Al Nuovo Baretto https://goo.gl/maps/VNySqne2wAav9xxY9, domluva přes WhatsApp bez problému.

Pro brzké lety do ČR je možné vzít bnb u letiště, dá se dojít v pohodě do 15 minut pěšky po nefrekventované silnici.

Pokud vás napadné jít se podívat na pláž sledovat nízko přistávající letadla, dá se opět jít po málo frekventované silnici. Ale problém je, že na pláž se dá dostat jen nekolika vstupy, jinak je celá oplocená soukromími plážemi (Lido), které byly mimo sezonu zavřené. Z jihu se muselo až k Lido SableSalè, ze severu k Lido Sud Express. Teoreticky by se měla cesta dát zkrátit přes park Boschetto della Plaia, ale na velikonoční pondělí byla brána směrem k obchodnímu domu zavřená.

 

Avatar uživatele
Petra
před 6 měs

Dobrý den.Musí se při přestupu na letišti v Catanii,projít znovu bezpečnostní kontrolou?Děkuji za odpověď Petra.

Avatar uživatele
oferdan
před 6 měs

Na letišti je již automat venku u zastávky Alibusu a nebo se dá lístek na bus koupit u řidiče, oboje jde i kartou.

Avatar uživatele
Petra
před rokem

Dobrý den, nevíte, jak je to s prvním autobusem na letiště? Chápu, že jede okružní jízdu a první vyjíždí ve 4.40 z letiště a přes centrum zpět na letiště. Letadlo nám letí v 7.00, je reálné se tímto autobusem včas dostat z centra na letiště? Bydlíme v ulici Via Etnea. Doufám, že nebude autobus plný, aby nás vzal... předpokládám, že jiná a jediná varianta je taxi.

Děkuji za odpověď.

Petra

Avatar uživatele Alena Svobodová
Alena Svobodová
před rokem

Cesta na letiště trvá asi 15, 20 minut. Aerobus je docela spolehlivý a jede přes Piazza Borsellino, kam to asi budete mít nejblíž. Na Borsellino by měli i v tu dobu být taxikáři, kdyby bus včas nejel. Takže na letišti nebudete dvě hodiny předem, ale dostanete se tam.

Avatar uživatele
Jana Lautrbachová
před rokem

Dobrý den,

je prosím na letišti úschovna zavazadel?

Děkuji za odpověď.

Jana

Avatar uživatele Daniel Nárovec
Daniel Nárovec
před 4 lety

Dobrý den,

nejlevnější letenky nabízí Ryanair z letiště Berlín Schönefeld, zpáteční již od 40 €.

Nejlevnější dopravu do centra k hlavnímu autobusovému nádraží nabízí autobus městské dopravy číslo 524 ze zastávky Via S. M. Goretti Campo sportivo, která se nachází cca 400 metrů od odletové haly. Jízdenku v ceně 1 € s platností 90 minut je možno koupit na letišti v prodejně tisku nebo pak v autobusu pouze v hotovosti u řidiče za cenu 1,60 €. Jízdní řád a mapa na http://www.amt.ct.it/?page_id=48.

V Alibusu se dá bez problému platit i kreditní kartou. Pokud jej nestihnete díky pozdějšímu nočnímu příletu, jedinou možností dostat se do centra je taxi, cena v pozdních nočních hodinách do centra k vlakovému nádraží je cca 35 €.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí