Letiště Catania Fontanarossa

Catania Fontanarossa Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CTA (IATA)
LICC (ICAO)
Itálie

Největší sicilské letiště se nachází asi 8 kilometrů od Catanie a necelých 50 kilometrů od vrcholu největší evropské sopky Etny. V zimní sezoně sem létá jen pár linek z Říma, Milána a malého počtu dalších destinací, zatímco v létě má letiště přímé spojení s několika desítkami měst po celé Evropě.

Letiště je malé, v zimní sezoně opuštěné, v letní naopak přeplněné. Terminál je otevřený 24 hodin.

 


Letenky

Nejlevnější letenky na Sicílii seženete zhruba od 4.000 Kč, v letní sezoně provozují do Catanie přímé lety z Prahy Smart Wings (kolem 7.000 Kč) a z Katovic Wizz Air (2.000 Kč). Levnější variantou jsou přímé lety Ryanairu z Prahy nebo Bratislavy do západosicilského Trapani.

Doba přímého letu z Prahy nebo Katovic do Catanie činí asi 150 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Catania: do centra a k hlavnímu nádraží jezdí z letiště červeno-modrý Alibus. Autobusy odjíždí každých 25 minut od 5:00 do 0:00 (jízdní řád), cesta zabere necelou půlhodinu a 90minutová jízdenka platná i na další linky stojí 4 €.

Ostatní města: přímo na letišti zastavuje několik autobusových společností, které provozují linky především do východní i jižní části Sicílie.

  • Palermo: autobusy Sais odjíždí každou hodinu od 4:30 do 20:00, jízdenka stojí 13,50 € (prodává se ve stánku na zastávce nebo online, nikoliv u řidiče),
  • Siracusa: společnost Interbus provozuje každých 30 minut od 8:40 do 20:10 přímou linku na jih Sicílie. Za jízdenku do Siracusy zaplatíte 6,20 €,
  • …a další místa, informace na webu letiště.

Služby na letišti

Wifi je dostupná pouze ve VIP salonku, v terminálu nikoli.

Na letišti se nenachází žádný obchod s otevírací dobou 24 hodin.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Itálie? Nastav si hlídače