Letiště Lémnos

Lemnos International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

LXS (IATA)
LGLM (ICAO)
Řecko

Zhruba uprostřed ostrova Lemnos (též Limnos) najdeme malé letišťátko sloužící především pravidelné dopravě do Athén a v létě také charterovým letům s turisty. Terminál je stavěn pro kapacity menších letadel zajišťujících spojení s řeckou pevninou, a tak musíte počítat, že v letní sezoně bude praskat ve švech už při setkání dvou větších letadel naráz.

Největší přístav ostrova, Myrina, je od letiště vzdálen 18 km.

 


Letenky

Nejobvyklejší spojení z Prahy či Vídně na Lemnos vede s aerolinkou Aegean Airlines přes Athény. V letní sezoně ceny letenek atakují hranici 7.500 Kč, zatímco během zimy se ustálí kolem 3.500 Kč.

Letní přímé lety s dobou letu kolem 150 minut, operují z Prahy na Lemnos také SmartWings. Obvykle je však celá kapacita letadla vyblokovaná pro cestovní kanceláře a samostatná letenka tak nejde koupit.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Individuální cestovatelé mají pouze dvě možnosti, jak z/na letiště: půjčení auta přímo v terminálu nebo taxi. Například za cestu z letiště do přístavu Myrina (18 km) zaplatíte fixní sazbu 25 €.


Služby na letišti

Vzhledem k velikosti letiště a minimálnímu provozu očekávejte spíše služby na úrovni zapadlého autobusového nádraží v menším než okresním městě.

Najdete tu jedno malé občerstvení, jeden obchod a nic navíc.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Řecka? Nastav si hlídače