IATA (ICAO) kód letiště
LXS (LGLM)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
10:33 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1420 km

O letišti Lémnos

Zhruba uprostřed ostrova Lemnos (též Limnos) najdeme malé letišťátko sloužící především pravidelné dopravě do Athén a v létě také charterovým letům s turisty. Terminál je stavěn pro kapacity menších letadel zajišťujících spojení s řeckou pevninou, a tak musíte počítat, že v letní sezoně bude praskat ve švech už při setkání dvou větších letadel naráz.

Největší přístav ostrova, Myrina, je od letiště vzdálen 18 km.

Letenky

Nejobvyklejší spojení z Prahy či Vídně na Lemnos vede s aerolinkou Aegean Airlines přes Athény. V letní sezoně ceny letenek atakují hranici 7.500 Kč, zatímco během zimy se ustálí kolem 3.500 Kč.

Letní přímé lety s dobou letu kolem 150 minut, operují z Prahy na Lemnos také SmartWings. Obvykle je však celá kapacita letadla vyblokovaná pro cestovní kanceláře a samostatná letenka tak nejde koupit.

Inspirujte se akcemi na letenky na Lémnos, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Individuální cestovatelé mají pouze dvě možnosti, jak z/na letiště: půjčení auta přímo v terminálu nebo taxi. Například za cestu z letiště do přístavu Myrina (18 km) zaplatíte fixní sazbu 25 €.

Služby na letišti

Vzhledem k velikosti letiště a minimálnímu provozu očekávejte spíše služby na úrovni zapadlého autobusového nádraží v menším než okresním městě.

Najdete tu jedno malé občerstvení, jeden obchod a nic navíc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu