Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
celoročně
Sezona se kryje s tou naší, cestujte kdykoliv.
Letenky od
2 500 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x za měsíc a ušetříš cca 57 %. Akční letenky do Belgie
Průvodce pro tebe napsal Petra Hanousková

Praktické tipy před cestou do Belgie

Brusel
Co vidět v Belgii

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Belgii

Mapa s místy co vidět a navštívit v Belgii

Waterloo
Co dělat v Belgii

Co dělat v Belgii a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Belgie.

Počasí v Belgii

Přehledně o počasí v Belgii a teploty během roku. Kdy jet do Belgie na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Vlaky v Belgii
Doprava v Belgii

Jak se dopravovat a cestovat v Belgii? Cestování v Belgii letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Euro
Peníze a ceny v Belgii

Čím platit v Belgii a jaké jsou ceny? Místní měna je Euro. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Belgii?
Aktuální kurz 1 € = 25.68 Kč

Slávky
Jídlo v Belgii

Co ochutnat v Belgii a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Belgii a kde se stravovat.

Květinový koberec v Bruselu
Kultura a lidé v Belgii

Jak se mluví v Belgii? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Belgie a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Belgii

Je Belgie bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Belgii + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Belgie

Je potřeba vízum a pas do Belgie? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Belgie?

Další průvodce v Belgii a okolí

Brusel
Nous nous réjouissons de vous!
Těšíme se na tebe!
Brusel
Průvodce městem
Gent
Bienvenue, mon ami!
Vítej, příteli!
Gent
Průvodce městem

Cestopisy z Belgie od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 19 minut
Jak jsem vyjel poznávat Evropu: Benelux
Avatar uživatele
Čeněk Šmerek 2019-10-06T18:40:39+02:00 6 komentářů
Evropa 2019

Jak jsem prožil svou čtyřtýdenní cestu po Evropě, od Amsterdamu až po mys sv. Vincenta v Portugalsku.. Tenhle cestopis najdeš i na mém blogu: https://www.cenovycesty.cz/jak-j...u-benelux/ . Budu rád, když se na něho podíváš. :) Když jsem zhruba před rokem poprvé četl o projektu #DiscoverEU, tak mě…

Čtení na 5 minut
Adventní Brusel s dětmi
Avatar uživatele
Leoš Literák 2018-12-16T21:34:45+01:00 0 komentářů
Belgie 2018

Čokoláda, čůrající chlapeček a holčička, parádní kolotoč a muzeum s dinosaury. Pár intenzivních hodin v Bruselu s dvěma dětmi.. Spousta lidí považuje Brusel za nudné a nehezké město. Proto je ideální dobou na krátkou poznávačku advent, kdy je celé město krásně nazdobeno. Letenky jsou koupil s dlouhým předstihem u Ryanair na…

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 měs
Navrhni úpravu