Průvodce státem
Argentina
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Aktivity v Argentině

Tango

Tango má v Argentině dlouholetou tradici. V zemi se pořádají různé taneční festivaly, soutěže, přehlídky. V Buenos Aires se koná v polovině prosince Den tanga. V podnicích s názvem Milongas návštěvníci mohou tančit celou noc. Další tangová slavnost se koná v březnu.

Tango

Nakupování

V Buenos Aires na ulici Murillo se vyplatí koupit kvalitní luxusní kožené zboží. Obecně jsou v centru dražší ceny než na venkově. Turisticky oblíbené suvenýry jsou ponča, šátky, šperky, sochy, hudební nástroje. O víkendu jsou obchody otevřené od 8. do 22. hodiny, v neděli jsou k dispozici jen místní trhy, kde si můžete koupit vše, na co si vzpomenete. Většinou zde naleznete ovoce, zeleninu, pletené oblečení, květiny, dřevěné výrobky. Ve čtvrti La Boca se nachází trh s uměleckými předměty.

Sport

Národním sportem je pato. Proti sobě stojí dva týmy složené ze čtyř jezdců, skóruje se trefením míče skrz zavěšený kruh. Dnešní nejoblíbenější sport je fotbal. Buenos Aires je domovem více než 70 fotbalových týmů. Další poměrně oblíbené sporty jsou basketbal, tenis, ragby, dostihy, formule 1, box. 

Treking a horolezectví

Trek Nahuel Huapi Traverse nabízí nádherné panoramatické výhledy, trek přitom není technicky náročný. Myslete na to, že budete potřebovat nepromokavé oblečení a boty. Vstupné je zdarma před vstupem se musíte zaregistrovat v kanceláři Andino Bariloche Clubu. Rovněž vám na místě poskytnou detailní popis treku. Abyste neházeli žádný odpad do přírody, funguje zde systém zapsání věcí, které budete muset na vyzvání ukázat. Nemusíte být po celou dobu nabalení, své věci si budete moci zanechat v horských chatách. 

Výstup na horu Aconcagua zvládnou I nehorolezci. Veřejnosti přístupná je severní cesta, náročnost je ovlivněna nadmořskou výškou, silným větrem, nízkými teplotami.

Hlavním horolezeckým a trekařským bodem pro návštěvu Argentiny je Patagonie. Získala si věhlas hlavně svou drsnou nepřístupnou krajinou. Jedním z jejích skvostů je Valdés s největší zátokou na pobřeží Argentiny. Obdivovatelé říše zvířat sem přijíždí v září a říjnu, kdy mohou pozorovat tučňáky, velryby nebo rypouše sloní.

Národní parky

Národní park Tierra del Fuego připomíná skandinávská jezera i lesy. Zamíříte-li víc do pustiny, uvidíte špičaté vrcholy, potoky, mokřiny, bažiny. Většina turistů zamíří jen do jezera Roca, ale park vám poskytne více krás. Vstup se pohybuje kolem 5 dolarů.

Tierra del Fuego

Los Glaciares (v překladu ledovce) je park, který je domovem 47 ledovců. Jedny z nejslavnějších jsou Viedma, Upsala a Perito Moreno. Turisticky přístupný je jen Perito Moreno. Ledovce ústí do jezera Lago Argentino a Lago Viedma. Pro horolezce jsou zde žulové vrchy Cerro Fitz Roy a Cerro Torre.

Park blízko Bariloche zahrnuje Andské velehory, deštný prales, pásmo lesů až po step. 

Národní park Perito Moreno se rozkládá kolem jezera Belgrano, tady lze poznat patagonskou přírodu. Žijí zde zvířata jako pumy, guanaky, plameňáci, kondoři, pštrosi nandu.

Rybaření

Lanín – vulkán ležící na území Patagonských And. V jeho okolí leží množství jezer, potoků, řek. Je vyhledávaným místem ke sportovnímu rybaření. 

Na řece Paraná je vhodný čas k lovu v říjnu, listopadu, lednu, únoru, březnu. Nad soutokem je řeka čistá, někdy bývá i průzračná. Rybáři se shromaždují na místech, kde řeku člení ostrovy – laguny. 

Rafting

Vodopády Iguassu jsou jedny z nejkrásnějších k raftingu. Různé cestovní kanceláře zde organizují přehlídky s průvodcem, cena se pohybuje kolem 200 dolarů. Nejnebezpečnější částí je vodopád Ďáblův Krk.

Festivaly

Oktoberfest se koná každoročně v říjnu v Cordobě v části Villa General Belgrano. 

San Antonio de Areco Gaucho je kovbojský festival. První festival takého druhu se konal před 70 lety. Role kovboje spočívá v tom udržet se na koni co nejdéle. Ten kovboj, který se udrží co nejdéle, vyhrává. Kůň má přitom zavázané oči, je přivázán ke sloupu. Festival se koná v listopadu.

Gualeguaychu Festival je plný tance, muziky, pochodů. Odehrává se ve městě Gualeguaychu v letních měsících. 

Tilcara Carnival Festival trvá 9 dnů na přelomu ledna až února v Tilcare. Jedná se o neobvyklý svátek oslavy země, v průběhu něhož je podle místních jejich duše očištěna od jedu. 

Den nezávislosti se koná 9. července napříč celou Argentinou. Oslavují osvobození od Španělů. Kavárny servírují tradiční sladkosti jako například churros.

Semana Musical Llao Llao je vhodný pro příznivce klasické hudby. V Bariloche se potkají hudebníci z celého světa.

Země stříbra

Tango, fotbal, maso – to je pravá a typická Argentina. Ale tahle země má daleko více co nabídnout. Skrývá v sobě přírodní krásy, ale i moderní projevy urbanismu. Jedinečné jsou pro tuhle zemi svatyně, zcela odlišné od ostatních. Milovníky masa potěší hovězí vyznačující se vysokou kvalitou. Sami Argentinci o sobě říkají, že jsou nejevropštějším národem celé Jižní Ameriky. Je to způsobeno italskými jídly a španělským jazykem.

Každý člověk si najde to, co ho okouzlí – horské vesničky i rušná města, příroda je zde rozmanitá. Najdete tu deštné pralesy, pampy se stády dobytka, velehory i ledovce. Národním mottem je „En Union y Libertad“ – Jednota a svoboda.  

Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Během naší zimy je tu léto, na sever se vydejte kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
21 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 60 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu