Argentina
Argentina

Co vidět a navštívit v Argentině

13 míst co vidět v Argentině

Buenos Aires
Buenos Aires

Na poznávací cestu po Buenos Aires, neboli Paříži východu, si vyhraďte 5 dní svého času. Zažijete tu skvělý noční život, diskotéky jsou nejlepší z celé Jižní Ameriky. U cen si dejte pozor, častým jevem jsou dvě ceny: jedny pro turisty, druhé pro místní. Hlavními atrakcemi jsou: Par Tres de Febrero, který je považován za největší park v městě. Ve čtvrti La Boca rozpohybujete své boky při tangu. Pro tuto oblast jsou typické nízké domy mající…

Zobrazit místo
Ushuaia
Ushuaia

Do Ushuaia míří turisti za zimními sporty, trekingem. Tierra del Fuego – národní park láká příznivce dobrodružství širými stepními a horskými zeměmi a neproniknutelnými pralesy. Vstup do parku se pohybuje kolem 140 ARS. Krásný výhled na Ushuaiu a na záliv budete mít z ledovce Martial.

Zobrazit místo
Iguazu
Iguazu

Nádherné vodopády rozléhající se na argentinské i brazilské části. Argentinská část se považuje za krásnější – vybízí pro víc aktivit, výhledů ... Prozkoumat všechny krásy tohoto místa vám zabere celý den. Při vstupu dostanete mapu, s níž se lehko zorientujete. S sebou si nezapomeňte vzít pláštěnku do deště.

Zobrazit místo
Kytarový les v Pampas, Argentina
Kytarový les v Pampas

Kytarový les v Pampas je jeden z unikátních lesů. Z ptačí perspektivy připomíná tvar kytary. Tento les založil farmář Pedro Ureta, který ho vysázel jako vzpomínku na svou ženu, která nečekaně zemřela. Pedro Ureta proto tento les věnoval všem mužům, kteří ztratili své životní lásky.

Zobrazit místo
Mendoza
Mendoza

Milovníci vína by měli podniknout výlet do této oblasti známé vynikajícím vínem. Každoročně se koná slavnost Fiesta Nacional de la Vendimia v březnu. Město bylo několikrát zasaženo zemětřesením. Od té doby jsou budovy ve městě postaveny tak, aby odolávaly zemětřesením. Z historických staveb se dochovaly pouze ruiny kostela San Francisco. Množství kaváren naleznete na pěší zóně Calle Samiento. Stojí za to vykoupat se v sirných pramenech Puente…

Zobrazit místo
Villavicencio
Villavicencio

Po návštěvě minerálních pramenů Vilavicencio budete cítit blahodárné účinky nejen fyzicky, ale i psychicky. Jako jeden z mála minerálních pramenů je umístěn v horách nedaleko Mendozy.

Zobrazit místo
Salta
Salta

V Saltě se vám nabízí pohled na koloniální architekturu s úžasnou scenérií. V dubnu návštěvníky přitáhne kulturní festival pod širým nebem. Užasnete při pohledu z lanovky při výstupu na Vrch San Bernardo. 

Zobrazit místo
Fiz Roy
El Chaltén

El Chaltén je rájem všech horolezců. Nachází se tu štít Fitz Roy. Můžete zde podniknout i celodenní pěší túru.

Zobrazit místo
Bosque Petrificado (zkameněné stromy)
Bosque Petrificado José Ormachea

Bosque Petrificado José Ormachea je důkaz toho, že Patagonie nebyla jenom rovinou. Jedná se o skvost zkamenělých lesů. Stromy jsou zachovány ve stejném stavu, jako před 65 milióny lety padly k zemi. 

Zobrazit místo
Perito Moreno
Parque Nacional Perito Moreno

Parque Nacional Perito Moreno je jeden z nejkrásnějších a nedotčených národních parků. Jsou tu nejen mohutné ledovce, ale i horská jezera, po jejichž povrchu plují ledové kry. 

Zobrazit místo
San Carlos
San Carlos de Bariloche

Švýcary založené město dýchá švýcarským stylem. Ve středu města se nachází tradiční horská chalupa, na hlavní ulici naleznete restaurace nabízející syrové fondue, množství čokoládoven. Bariloche se rozprostírá u nejkrásnějšího jezera Lago Nahuel Huapí. 

Zobrazit místo
Lanin
Parque Nacional Lanín

Je národní park, ideální pro pěší turistiku. Ve středu parku se tyčí vulkán odrážející se na hladině. Výhled na tuto přírodní krásu stojí za návštěvu.

Zobrazit místo
Aconcagua
Aconcagua

Jedná se o nejvyšší horu v Americe. Můžete zde podniknout trekový výstup. Období vhodné pro výstup je od ledna do února.

Zobrazit místo

Chystáš se do Argentiny?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 08. 04. 2022