Zavřít boční panel

Víza a povinnosti v Argentině

Vízum

Nepřesáhnete-li délku vašeho pobytu o více než 90 dnů, vízum nebudete potřebovat. Naopak když bude váš pobyt delší než 90 dnů, vízum si budete muset zabezpečit. 

Další dokumenty

Samozřejmostí je platný cestovní pas. Při příletu je obvykle vyžadováno předložit dostatek finančních prostředků pro pobyt v Argentině, 50 dolarů na den + zpáteční letenku. Při vašem odjezdu ze země se platí letištní poplatek (kolem 18 dolarů), vybírán je u přepážky Tasa de Embarque. Následně dostanete potvrzení o zaplacení, bez toho nemůžete odletět ze země. 

Očkování

Povinné není žádné očkování. V ohrožení malárie budete v argentinských provinciích Jujuy , Salta, Misiones, Corrientes a při vodopádech Iguaçu. Doporučuje se očkovat proti:

  • Žluté zimnici – v případě návštěvy zalesněných oblastí na severovýchodě země. 
  • Břišnímu tyfu – očkování se doporučuje všem osobám, které se budou zdržovat v Argentině. Můžete ho chytit všude, buďto z nebalené vody, nebo ve špatně upravených jídlech.
  • Vzteklině – když se budete zdržovat v blízkosti zvířat.
  • Hepatitidě A – měl by být očkován každý, riziko vám hrozí v oblastech s nižší úrovní hygieny. 
  • Hepatitidě B – tohle očkování vám přijde vhod, když zůstanete v Argentině delší dobu, popřípadě přijdete do styku s krví infikovaného člověka.

Celní předpisy

Je zakázán dovoz potravin živočišného a rostlinného původu (tím se myslí masové výrobky, zelenina, ovoce ...). Můžete dovézt jen konzervované potraviny nebo potraviny v sáčcích. Vyvážet nesmíte vakuově balené maso, hotovost ve výši nad 10.000 dolarů.

Země stříbra

Tango, fotbal, maso – to je pravá a typická Argentina. Ale tahle země má daleko více co nabídnout. Skrývá v sobě přírodní krásy, ale i moderní projevy urbanismu. Jedinečné jsou pro tuhle zemi svatyně, zcela odlišné od ostatních. Milovníky masa potěší hovězí vyznačující se vysokou kvalitou. Sami Argentinci o sobě říkají, že jsou nejevropštějším národem celé Jižní Ameriky. Je to způsobeno italskými jídly a španělským jazykem.

Každý člověk si najde to, co ho okouzlí – horské vesničky i rušná města, příroda je zde rozmanitá. Najdete tu deštné pralesy, pampy se stády dobytka, velehory i ledovce. Národním mottem je „En Union y Libertad“ – Jednota a svoboda.  

Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Během naší zimy je tu léto, na sever se vydejte kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
21 000 Kč
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu