Země stříbra

Tango, fotbal, maso – to je pravá a typická Argentina. Ale tahle země má daleko více co nabídnout. Skrývá v sobě přírodní krásy, ale i moderní projevy urbanismu. Jedinečné jsou pro tuhle zemi svatyně, zcela odlišné od ostatních. Milovníky masa potěší hovězí vyznačující se vysokou kvalitou. Sami Argentinci o sobě říkají, že jsou nejevropštějším národem celé Jižní Ameriky. Je to způsobeno italskými jídly a španělským jazykem.

Každý člověk si najde to, co ho okouzlí – horské vesničky i rušná města, příroda je zde rozmanitá. Najdete tu deštné pralesy, pampy se stády dobytka, velehory i ledovce. Národním mottem je „En Union y Libertad“ – Jednota a svoboda.  

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
listopad - duben
Během naší zimy je tu léto, na sever se vydejte kdykoliv.
Letenky od
21 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 60 %. Akční letenky do Argentiny
Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová

Praktické tipy před cestou do Argentiny

Co vidět v Argentině

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Argentině

Mapa s místy co vidět a navštívit v Argentině

Co dělat v Argentině

Co dělat v Argentině a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Argentina.

Počasí v Argentině

Přehledně o počasí v Argentině a teploty během roku. Kdy jet do Argentiny na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Argentiny

Jak levně do Argentiny? Čím a jak se nejlevněji dostat do Argentiny, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Doprava v Argentině

Jak se dopravovat a cestovat v Argentině? Cestování v Argentině letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Peníze a ceny v Argentině

Čím platit v Argentině a jaké jsou ceny? Místní měna je Argentinské peso. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Argentině?
Aktuální kurz 1 Kč = 2.62 $

Jídlo v Argentině

Co ochutnat v Argentině a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Argentině a kde se stravovat.

Kultura a lidé v Argentině

Jak se mluví v Argentině? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Argentina a jakou má rozlohu?

Bezpečnost v Argentině

Je Argentina bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Argentině + očkování a pojištění.

Víza v Argentině

Je potřeba vízum a pas do Argentiny? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Argentiny?

Další průvodce v Argentině a okolí

Bienvenido, mi amigo!
Vítej, příteli!
Uruguay
Průvodce zemí
Bem-vindo, meu amigo!
Vítej, příteli!
Brazílie
Průvodce zemí
Bienvenido, mi amigo!
Vítej, příteli!
Paraguay
Průvodce zemí
Ya la espera de usted!
Už na tebe čekáme!
Chile
Průvodce zemí
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Bolívie
Průvodce zemí

Cestopisy z Argentiny od cestovatelů jako ty

😂 Vtipné
Čtení na 23 minut
Do nitra brazilského pralesa
Duše 2019-01-01T22:37:35+01:00 15 komentářů
Jižní Amerika 2016

Sao Paulo, Intervales Park, Rio de Janeiro, vodopády Iguazu a romantický ostrov Ilha Grande na jeden zátah. S kamarády provozujeme rekreačně geocaching a na jednom srazu někdy zkraje roku 2015 jsme se rozhodli, že odlovíme poslední aktivní kešku typu APE, která se nachází v brazilském pralese nedaleko Sao…

🙏 Praktické
Čtení na 17 minut
Od Atlantiku k Pacifiku (Uruguyay, Argentina, Chile, 31.10-24.11. 2014)
Ziggy1 2018-10-18T09:56:53+02:00 1 komentář
Jižní Amerika 2014

PROLOGNa jaře roku 2014 jsem sledoval Dana Přibáňe a jeho tým na cestě s trabanty Jižní Amerikou od severu na jih. Říkal jsem si, že bych něco takového taky chtěl absolvovat byť ne s trabanty a…

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu