Země stříbra

Tango, fotbal, maso – to je pravá a typická Argentina. Ale tahle země má daleko více co nabídnout. Skrývá v sobě přírodní krásy, ale i moderní projevy urbanismu. Jedinečné jsou pro tuhle zemi svatyně, zcela odlišné od ostatních. Milovníky masa potěší hovězí vyznačující se vysokou kvalitou. Sami Argentinci o sobě říkají, že jsou nejevropštějším národem celé Jižní Ameriky. Je to způsobeno italskými jídly a španělským jazykem.

Každý člověk si najde to, co ho okouzlí – horské vesničky i rušná města, příroda je zde rozmanitá. Najdete tu deštné pralesy, pampy se stády dobytka, velehory i ledovce. Národním mottem je „En Union y Libertad“ – Jednota a svoboda.  

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
listopad - duben
Během naší zimy je tu léto, na sever se vydejte kdykoliv.
Letenky od
21 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 60 %. Akční letenky do Argentiny
Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová

Praktické tipy před cestou do Argentiny

Buenos Aires
Co vidět v Argentině

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Argentině

Mapa s místy co vidět a navštívit v Argentině

Tango
Co dělat v Argentině

Co dělat v Argentině a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Argentina.

Počasí v Argentině

Přehledně o počasí v Argentině a teploty během roku. Kdy jet do Argentiny na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Jak se dostat do Argentiny

Jak levně do Argentiny? Čím a jak se nejlevněji dostat do Argentiny, kolik to stojí a jak dlouho cesta potrvá z Prahy a okolí?

Autobusem po Argentině
Doprava v Argentině

Jak se dopravovat a cestovat v Argentině? Cestování v Argentině letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Argentinské pesos
Peníze a ceny v Argentině

Čím platit v Argentině a jaké jsou ceny? Místní měna je Argentinské peso. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Argentině?
Aktuální kurz 1 Kč = 4.47 $

Argentinské maso
Jídlo v Argentině

Co ochutnat v Argentině a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Argentině a kde se stravovat.

Gauchos
Kultura a lidé v Argentině

Jak se mluví v Argentině? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Argentina a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Argentině

Je Argentina bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Argentině + očkování a pojištění.

Víza Argentina
Víza do Argentiny

Je potřeba vízum a pas do Argentiny? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Argentiny?

Další průvodce v Argentině a okolí

Uruguay
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Uruguay
Průvodce zemí
Pohled na Rio de Janeiro
Bem-vindo, meu amigo!
Vítej, příteli!
Brazílie
Průvodce zemí
Paraguay
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Paraguay
Průvodce zemí
Chile
Hola!
Ahoj!
Chile
Průvodce zemí
Bolívie
Ya la espera de usted!
Už na tebe čekáme!
Bolívie
Průvodce zemí

Cestopisy z Argentiny od cestovatelů jako ty

Čtení na 7 minut
Do nitra NP Nahuel Huapi.
Zbyněk Milfait 2021-05-02T17:01:58+02:00 0 komentářů
Argentina 2019

Milovníci trekování a divoké přírody již jistě zaslechli o městě Bariloche v severní části argentinské Patagonie a možná je od návštěvy odradila jeho pověst trochu snobského, drahého a v sezóně…

Čtení na 4 minuty
Království ledu na jihu Patagonie.
Zbyněk Milfait 2021-04-21T17:31:53+02:00 1 komentář
Argentina 2018

Slavný ledovec Perito Moreno a plavba lodí po jezeru Lago Argentino.. Dnes zavzpomínám na mou oblíbenou Patagonii, konkrétně na jedno z jejích nejzajímavějších míst, okolí městečka El Calafate v jižní Argentině. Městečko leží v blízkosti  největšího argentinského…

❤️ Oblíbené
Čtení na 5 minut
Antarktida na poslední chvíli
Petr Travnik 2021-01-12T13:12:06+01:00 13 komentářů
Argentina 2020

Když v jednu únorovou středu roku 2020 přišel telefon s last minute nabídkou od agentky, neváhal jsem a během osmi dní už jsem se naloďoval v nejjižnějším městě Argentiny na expediční loď. Last Minute nabídka díky COVIDuO Antarktickou výpravu jsem se již nějakou dobu zajímal, jelikož se jednalo o poslední kontinent do mé cestovatelské sbírky. Na začátku roku 2020 jsem ještě bydlel v…

Čtení na 6 minut
Autem Jižní Amerikou
Avatar uživatele
Patrik Balcar 2020-01-28T11:07:25+01:00 9 komentářů
Jižní Amerika 2019

Během půl roku jsme projeli Jižní Ameriku křížem krážem autem, které jsme koupili v Kolumbii. V článku popisuji co a jak pro ty, kteří by chtěli podobnou cestu také uskutečnit. V červenci 2019 jsme přiletěli do Medellinu, Kolumbie. Měli jsme přitom plán projet velkou část Jižní Ameriky po zemi, ideálně autem, které si tu pořídíme. Nevěděli jsme ale, jestli to půjde a…

2 další cestopisy
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu