Průvodce státem

Argentina

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Země stříbra

Tango, fotbal, maso – to je pravá a typická Argentina. Ale tahle země má daleko více co nabídnout. Skrývá v sobě přírodní krásy, ale i moderní projevy urbanismu. Jedinečné jsou pro tuhle zemi svatyně, zcela odlišné od ostatních. Milovníky masa potěší hovězí vyznačující se vysokou kvalitou. Sami Argentinci o sobě říkají, že jsou nejevropštějším národem celé Jižní Ameriky. Je to způsobeno italskými jídly a španělským jazykem.

Každý člověk si najde to, co ho okouzlí – horské vesničky i rušná města, příroda je zde rozmanitá. Najdete tu deštné pralesy, pampy se stády dobytka, velehory i ledovce. Národním mottem je „En Union y Libertad“ – Jednota a svoboda.  

Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Během naší zimy je tu léto, na sever se vydejte kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
21 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 60 %.
Akční nabídky

Praktické tipy do Argentiny

Co vidět a navštívit v Argentině

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Argentině

Zavřít boční panel

Buenos Aires

Na poznávací cestu po Buenos Aires, neboli Paříži východu, si vyhraďte 5 dní svého času. Zažijete tu skvělý noční život, diskotéky jsou nejlepší z celé Jižní Ameriky. U cen si dejte pozor, častým jevem jsou dvě ceny: jedny pro turisty, druhé pro místní. Hlavními atrakcemi jsou:

Par Tres de Febrero, který je považován za největší park v městě. Ve čtvrti La Boca rozpohybujete své boky při tangu. Pro tuto oblast jsou typické nízké domy mající pestře omítnuté fasády. Tato čtvrť je domovem fotbalového týmu, kde si zahrál Maradona. V neděli navštivte trh řemeslných výrobků v San Telmo. Zámožné rodiny jsou pochovány v Cementario de la Recoleta (mimo jiné je tu pochována i Evita Peron).  Nejznámější módní značky jsou v Avenida 9. júla. 

San Carlos de Bariloche je populární město pro lyžařské výlety (nejbližší lyžařské středisko Catedral Alta Patagonia je od města vzdálené pouhých 12 km) ale i výlety za jezery (skvělý výhled se nabízí z Cerro Campanario).

Zavřít boční panel

Ushuaia

Do Ushuaia míří turisti za zimními sporty, trekingem. Tierra del Fuego – národní park láká příznivce dobrodružství širými stepními a horskými zeměmi a neproniknutelnými pralesy. Vstup do parku se pohybuje kolem 140 ARS. Krásný výhled na Ushuaiu a na záliv budete mít z ledovce Martial.

Zavřít boční panel

Iguazu

Nádherné vodopády rozléhající se na argentinské i brazilské části. Argentinská část se považuje za krásnější – vybízí pro víc aktivit, výhledů ... Prozkoumat všechny krásy tohoto místa vám zabere celý den. Při vstupu dostanete mapu, s níž se lehko zorientujete. S sebou si nezapomeňte vzít pláštěnku do deště.

Zavřít boční panel

Kytarový les v Pampas

Kytarový les v Pampas je jeden z unikátních lesů. Z ptačí perspektivy připomíná tvar kytary. Tento les založil farmář Pedro Ureta, který ho vysázel jako vzpomínku na svou ženu, která nečekaně zemřela. Pedro Ureta proto tento les věnoval všem mužům, kteří ztratili své životní lásky.

Zavřít boční panel

Mendoza

Milovníci vína by měli podniknout výlet do této oblasti známé vynikajícím vínem. Každoročně se koná slavnost Fiesta Nacional de la Vendimia v březnu. Město bylo několikrát zasaženo zemětřesením. Od té doby jsou budovy ve městě postaveny tak, aby odolávaly zemětřesením. Z historických staveb se dochovaly pouze ruiny kostela San Francisco. Množství kaváren naleznete na pěší zóně Calle Samiento. Stojí za to vykoupat se v sirných pramenech Puente del Inca. Pochutnejte si na místní zmrzlině.

Zavřít boční panel

Villavicencio

Po návštěvě minerálních pramenů Vilavicencio budete cítit blahodárné účinky nejen fyzicky, ale i psychicky. Jako jeden z mála minerálních pramenů je umístěn v horách nedaleko Mendozy.

Zavřít boční panel

Salta

V Saltě se vám nabízí pohled na koloniální architekturu s úžasnou scenérií. V dubnu návštěvníky přitáhne kulturní festival pod širým nebem. Užasnete při pohledu z lanovky při výstupu na Vrch San Bernardo. 

Zavřít boční panel

El Chaltén

El Chaltén je rájem všech horolezců. Nachází se tu štít Fitz Roy. Můžete zde podniknout i celodenní pěší túru.

Zavřít boční panel

Bosque Petrificado José Ormachea

Bosque Petrificado José Ormachea je důkaz toho, že Patagonie nebyla jenom rovinou. Jedná se o skvost zkamenělých lesů. Stromy jsou zachovány ve stejném stavu, jako před 65 milióny lety padly k zemi. 

Zavřít boční panel

Parque Nacional Perito Moreno

Parque Nacional Perito Moreno je jeden z nejkrásnějších a nedotčených národních parků. Jsou tu nejen mohutné ledovce, ale i horská jezera, po jejichž povrchu plují ledové kry. 

Zavřít boční panel

San Carlos de Bariloche

Švýcary založené město dýchá švýcarským stylem. Ve středu města se nachází tradiční horská chalupa, na hlavní ulici naleznete restaurace nabízející syrové fondue, množství čokoládoven. Bariloche se rozprostírá u nejkrásnějšího jezera Lago Nahuel Huapí. 

Zavřít boční panel

Parque Nacional Lanín

Je národní park, ideální pro pěší turistiku. Ve středu parku se tyčí vulkán odrážející se na hladině. Výhled na tuto přírodní krásu stojí za návštěvu.

Zavřít boční panel

Aconcagua

Jedná se o nejvyšší horu v Americe. Můžete zde podniknout trekový výstup. Období vhodné pro výstup je od ledna do února.

Počasí a sezóny v Argentině

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Sever
Buenos Aires a pampas

30 °C

28 °C

26 °C

23 °C

19 °C

16 °C

15 °C

17 °C

19 °C

22 °C

25 °C

28 °C
Patagonie
Jižní Argentina vybízí k návštěvě jen v místním létě

18 °C

18 °C

16 °C

12 °C

7 °C

5 °C

4 °C

6 °C

10 °C

13 °C

16 °C

17 °C

Počasí

V Argentině existuje několik podnebí, převážná většina území se nachází v mírném klimatickém podnebí.

Pro sever je příznačné horké, vlhké léto a suché zimy. Střed Argentiny se vyznačuje horkým létem, které je doprovázeno občasnými bouřkami. Zimy jsou zde chladné.

Čím dále půjdete na jih země, počasí bude pocitově chladnější a sušší. Nejvyšší teplota na území Argentiny se vyšplhala do výše 49 °C, nejnižší dosáhla teploty – 39 °C.

V průměru má Buenos Aires teploty v lednu 24 °C, naopak v červenci 10 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Argentina bude pro vás ideální v každém ročním období. Záleží jen na vás, co chcete vidět.

Myslete na to, že od června do srpna je počasí chladné, naopak od prosince do února je v Argentině léto. V tuto letní dobu se vyplatí navštívit oblast Patagonie.

Od března do května a od září do listopadu je vhodná k návštěvě oblast jezer, Mendozy a Buenos Aires. Obecně platí, že Buenos Aires je možné navštívit po celý rok.

Lyžování v Andách si užijete v měsících červen až srpen, někdy i v září. Proto prožijte tyto měsíce na severu země.

Na severu se nachází vodopády Iguazú, ty zhlédněte v létě nebo v zimě, neboť je zde příjemně vlhké počasí. 

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu