Argentina
Argentina

Doprava v Argentině

Autobusem

Bezproblémová přeprava je autobusem. Existuje množství cestovních společností, které vás rádi svezou. Co se týče dálkových autobusů, jsou na dobré úrovni. Připlatíte si o něco více než v místním vlaku. Cena za 100 km se pohybuje kolem 6 dolarů.

Dobře organizovaná doprava je ve střední Argentině (hustá dopravní síť). V některých částech Argentiny, které jsou odlehlé, málo obydlené, fungují autobusy ojediněle. V těchto částech si raději zavolejte taxík.

Letadlo

Oblíbený způsob dopravy místními je přeprava letadlem. Snadno a rychle se dostanete bez dlouhého projíždění silnicemi. Letenka stojí jen 49 dolarů, což není příliš mnoho. Známé společnosti jsou Argentina Airlines a LAN. 

Půjčení auta

Ve společnostech jako Avis, Budget, Dollar, Hertz Localiza vám rádi půjčí auto za cenu od 27 dolarů za den plus si připočtěte 0,27 dolaru za kilometr. Zeptejte se pronajímatele auta, co je zahrnuto v pojištění auta, za které jste zaplatili. Obvykle se jedná o základní pojištění s vyšší spoluúčastí v případě nehody. Proto je vhodné se připojistit.

Draho vás vyjde přejezd dálnic a hlavních silničních tahů.

Jezdit můžete, jen když jste dosáhli 25 let a máte platný mezinárodní řidičský průkaz. Myslete na to, že při půjčení auta musíte nechat zálohu.

Ceny pohonných hmot se pohybují kolem 1 dolaru za litr. Nejlépe sjízdné cesty jsou ve střední Argentině, jinde jsou cesty méně kvalitní. Jen 60.000 km silnic z celkových 220.000 km má zpevněný povrch.

Vlak

Přeprava vlakem je levná, koleje by však potřebovaly značnou rekonstrukci, neboť jsou zchátralé. Právě z tohoto důvodu se vlakem přepravují jen chudí lidé. Celá Argentina je protkána množstvím železničních společností.

Loď

Další možností dopravy je loď. Tento způsob dopravy je vhodný pro výlet do Uruguyae a na Punta del Este pláže. Cena přepravy činí 46–65 dolarů na osobu. K dispozici vám bude lodní společnost Avenida Córdoba.

Veřejná doprava

Taxi je skvělý způsob jak poznat město, přičemž jízda nestojí ani 3 dolary. Taxikáři od vás budou očekávat jistě spropitné. Taxíky bývají žluto-černé barvy, jsou vybaveny taxametrem. 

Chystáš se do Argentiny?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.