Průvodce státem
Argentina
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Doprava v Argentině

Jak do Argentina

Do Argentiny se většina cestovatelů dostane letecky z Evropy. Většina letadel přistává na letišti Ministro de Pistarini v Ezeize nacházející se 35 km od hlavního města Argentiny Buenos Aires. Kromě tohoto letiště se zde nachází ještě jedno – Jorge Newbery. Slouží výhradně pro lety napříč jihoamerickými zeměmi a pro národní lety.

Doba letu do Argentiny potrvá přibližně 20 hodin, záleží na tom, jakého dopravce si zvolíte a jak dlouho budete čekat na přestup. 

Jak se nejlépe dopravovat

Autobusem

Bezproblémová přeprava je autobusem. Existuje množství cestovních společností, které vás rádi svezou. Co se týče dálkových autobusů, jsou na dobré úrovni. Připlatíte si o něco více než v místním vlaku. Cena za 100 km se pohybuje kolem 6 dolarů.

Dobře organizovaná doprava je ve střední Argentině (hustá dopravní síť). V některých částech Argentiny, které jsou odlehlé, málo obydlené, fungují autobusy ojediněle. V těchto částech si raději zavolejte taxík.

Autobusem po Argentině

Letadlo

Oblíbený způsob dopravy místními je přeprava letadlem. Snadno a rychle se dostanete bez dlouhého projíždění silnicemi. Letenka stojí jen 49 dolarů, což není příliš mnoho. Známé společnosti jsou Argentina Airlines a LAN. 

Půjčení auta

Ve společnostech jako Avis, Budget, Dollar, Hertz Localiza vám rádi půjčí auto za cenu od 27 dolarů za den plus si připočtěte 0,27 dolaru za kilometr. Zeptejte se pronajímatele auta, co je zahrnuto v pojištění auta, za které jste zaplatili. Obvykle se jedná o základní pojištění s vyšší spoluúčastí v případě nehody. Proto je vhodné se připojistit.

Draho vás vyjde přejezd dálnic a hlavních silničních tahů.

Jezdit můžete, jen když jste dosáhli 25 let a máte platný mezinárodní řidičský průkaz. Myslete na to, že při půjčení auta musíte nechat zálohu.

Ceny pohonných hmot se pohybují kolem 1 dolaru za litr. Nejlépe sjízdné cesty jsou ve střední Argentině, jinde jsou cesty méně kvalitní. Jen 60.000 km silnic z celkových 220.000 km má zpevněný povrch.

Autem po Argentině

Vlak

Přeprava vlakem je levná, koleje by však potřebovaly značnou rekonstrukci, neboť jsou zchátralé. Právě z tohoto důvodu se vlakem přepravují jen chudí lidé. Celá Argentina je protkána množstvím železničních společností.

Loď

Další možností dopravy je loď. Tento způsob dopravy je vhodný pro výlet do Uruguyae a na Punta del Este pláže. Cena přepravy činí 46–65 dolarů na osobu. K dispozici vám bude lodní společnost Avenida Córdoba.

Veřejná doprava

Taxi je skvělý způsob jak poznat město, přičemž jízda nestojí ani 3 dolary. Taxikáři od vás budou očekávat jistě spropitné. Taxíky bývají žluto-černé barvy, jsou vybaveny taxametrem. 

Země stříbra

Tango, fotbal, maso – to je pravá a typická Argentina. Ale tahle země má daleko více co nabídnout. Skrývá v sobě přírodní krásy, ale i moderní projevy urbanismu. Jedinečné jsou pro tuhle zemi svatyně, zcela odlišné od ostatních. Milovníky masa potěší hovězí vyznačující se vysokou kvalitou. Sami Argentinci o sobě říkají, že jsou nejevropštějším národem celé Jižní Ameriky. Je to způsobeno italskými jídly a španělským jazykem.

Každý člověk si najde to, co ho okouzlí – horské vesničky i rušná města, příroda je zde rozmanitá. Najdete tu deštné pralesy, pampy se stády dobytka, velehory i ledovce. Národním mottem je „En Union y Libertad“ – Jednota a svoboda.  

Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová
Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš na letišti s pasem platným alespoň 180 dní.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
listopad - duben
Během naší zimy je tu léto, na sever se vydejte kdykoliv.
Více o počasí
Letenky od
21 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 4x do roka a ušetříš cca 60 %.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu