Arménie
Arménie

7 míst co vidět v Arménii

Aragac

Aragac

Jedna z technicky nejméně náročných čtyřtisícovek v okolí Evropy. Vyrazte na trek z poslední vesnice Byurakan k pevnosti Amberd a dále až k jezeru Kari, které je výchozím bodem pro výstup na samotný Aragac. K pevnosti Amberd i k jezeru je možné dojet i osobním autem a tím si trek zkrátit. Pokud se vám nechce příliš chodit, obě místa jsou vhodná i pro kratší návštěvu autem. Cesta však není v nejlepším stavu. Jezero i pevnost jsou za krásného počasí hojně navštěvovány místními. O pár metrů dále ale budete už jen sami a potkáte jen ojedinělé pastevce (často Kurdové). Ti jsou většinou velice přátelští a rádi si popovídají. Vyhněte se osamoceným stádům se psy. Pozor na horskou nemoc ve vyšších výškách.

Ráno jezdí z Jerevanu levný autobus do poslední vesnice Byurakan. Z té můžete jít pěšky až na vrchol. Můžete také stopovat, nebo vyhledat místního ochotného řidiče (určitě to nebude problém).

Druhou možností je také taxi z Ashtaraku nebo přímo z Jerevanu. U jezera se často stanuje a nachází se tam i restaurace.

Chystáš se do Arménie?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.