Brusel

17 míst co vidět v Bruselu

Atomium

Atomium

Ikonická stavba a jedna z nejoriginálnějších městských atrakcí vznikla ku příležitosti světové výstavy Expo 58. Přes 100 metrů vysoké ocelové dílo znázorňuje základní buňku krystalové mřížky železa, přesněji její 165miliardkrát zvětšený model. Devět koulí spojených chodbami je veřejnosti přístupných. Částečně slouží jako místo pro pořádání výstav, částečně jako vyhlídka do širého okolí a v nejvyšší buňce pak najdete restauraci.  

Původně mělo Atomium stát jen po dobu Expa 58 a poté být rozebráno, nicméně fenomenální úspěch způsobil, že návštěvníky láká dodnes. 

Atomium je otevřené 365 dní v roce od 10:00 do 18:00. Vstupenky můžete koupit na místě nebo online na přesný čas (v takovém případě budete stát mnohem kratší frontu). Cena obsahuje vstup do celého areálu včetně doby, kdy probíhají výstavy, a také do muzea designu „ADAM – Brussels Design Museum“, které stojí asi o 100 metrů vedle. 

  • 15 euro dospělí, 
  • 13 euro senioři nad 65 let, 
  • 8 euro studenti s platným ISIC průkazem a mladiství vyšší než 115 cm do 17 let,  
  • Zdarma děti do 115 cm, 
  • O 1 euro dražší jsou lístky v kombinaci s blízkým planetáriem, 
  • Oficiální web: http://atomium.be/Prices.aspx

Chcete-li navštívit restauraci v nejvyšší kopuli Atomia, zcela určitě proveďte rezervaci předem online, jedná se o velmi jednoduchý a rychlý proces. Rezervaci si vytiskněte, čímž se vyhnete placení za vstup do Atomia. Přístup však nebudete mít do ostatních osmi kopulí Atomia, ale pouze do restaurace.

Chystáš se do Bruselu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.