Brusel

Ubytování v Bruselu

Kde se ubytovat v Bruselu 

Ačkoli je Brusel jen o málo menší než Praha, město je mnohem kompaktnější a valná většina ubytovacích kapacit se koncentruje do relativně malého obvodu centra. Nejlepším místem je snadno rozpoznatelná oblast vnitřního centra mezi dvěma největšími nádražími Midi/Zuid a Nord. Zde najdete nejvíce hotelů a levných hostelů a všechna důležitá místa máte do 10 minut pěší chůze. 

Vhodnou částí k bydlení je také čtvrť Ixelles jihovýchodně od centra nebo Saint-Gilles jižně, zvolte však bydlení co nejblíže stanicím metra, jelikož autobusové doprava je pomalá a otravná. 

V Evropské čtvrti pak najdete nejvíce klasických hotelů nadnárodních řetězců. Vzhledem k tomu, že sem jezdí metro i vlak, může být „Quartier Européen“ vhodná i pro turisty. V centru budete vždy do 5 minut jízdy.  

Levnější hotely a hostely pak najdete ve čtvrtích Molenbeek a Schaerbeek, které patří k těm horším a ve večerních hodinách k ne moc bezpečným.  

Přes relativně malou rozlohu města se vyvarujte levných nabídek na okraji, pokud nebudou poblíž stanice metra nebo vlaku „S“. Povrchová doprava je velmi pomalá a trpí častými kolonami. 

Ceny 

Belgie obecně patří k dražším zemím a ceny v Bruselu tomu odpovídají. Oproti Bruggám nebo Gentu jsou však přesto o něco nižší, konkurence dělá své a nabídek tu najdete opravdu hodně.  

Standardní 3* hotely v centru pořídíte zhruba od 1.500 Kč za noc pro 2, ubytování v některém ze známých nadnárodních řetězců pak cca od 1.800 Kč.  

Ubytování se vyplatí rezervovat alespoň měsíc dopředu, v případě návštěvy města během známého květinového koberce klidně 3–4 měsíce předem. 

Narazíte-li na levnější bydlení pod 1.000 korun na noc, obvykle očekávejte výrazně horší kvalitu, společné sociální zázemí a vlažnější přístup k čistotě pokojů. 

Chystáš se do Bruselu?

Naplánuj svou cestu raz dva
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021
Navrhni úpravu

Vyhledej si svůj hotel v Bruselu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.