Průvodce městem
Srdce Evropy Brusel
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Bruselu

Kde se ubytovat v Bruselu 

Ačkoli je Brusel jen o málo menší než Praha, město je mnohem kompaktnější a valná většina ubytovacích kapacit se koncentruje do relativně malého obvodu centra. Nejlepším místem je snadno rozpoznatelná oblast vnitřního centra mezi dvěma největšími nádražími Midi/Zuid a Nord. Zde najdete nejvíce hotelů a levných hostelů a všechna důležitá místa máte do 10 minut pěší chůze. 

Vhodnou částí k bydlení je také čtvrť Ixelles jihovýchodně od centra nebo Saint-Gilles jižně, zvolte však bydlení co nejblíže stanicím metra, jelikož autobusové doprava je pomalá a otravná. 

V Evropské čtvrti pak najdete nejvíce klasických hotelů nadnárodních řetězců. Vzhledem k tomu, že sem jezdí metro i vlak, může být „Quartier Européen“ vhodná i pro turisty. V centru budete vždy do 5 minut jízdy.  

Levnější hotely a hostely pak najdete ve čtvrtích Molenbeek a Schaerbeek, které patří k těm horším a ve večerních hodinách k ne moc bezpečným.  

Přes relativně malou rozlohu města se vyvarujte levných nabídek na okraji, pokud nebudou poblíž stanice metra nebo vlaku „S“. Povrchová doprava je velmi pomalá a trpí častými kolonami. 

Ceny 

Belgie obecně patří k dražším zemím a ceny v Bruselu tomu odpovídají. Oproti Bruggám nebo Gentu jsou však přesto o něco nižší, konkurence dělá své a nabídek tu najdete opravdu hodně.  

Standardní 3* hotely v centru pořídíte zhruba od 1.500 Kč za noc pro 2, ubytování v některém ze známých nadnárodních řetězců pak cca od 1.800 Kč.  

Ubytování se vyplatí rezervovat alespoň měsíc dopředu, v případě návštěvy města během známého květinového koberce klidně 3–4 měsíce předem. 

Narazíte-li na levnější bydlení pod 1.000 korun na noc, obvykle očekávejte výrazně horší kvalitu, společné sociální zázemí a vlažnější přístup k čistotě pokojů. 

Vyhledej si svůj hotel v Bruselu. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Belgické hlavní město si jistě mnoho z vás představuje jako sterilní administrativní centrum Evropy plné kancelářských budov, nepřívětivých předměstí a jednou sochou chlapečka, co se nestydí močit na veřejnosti. Ve skutečnosti je Brusel spíš pravým opakem. 

Uličky s typickými cihlovými domky se klikatí skrz parky a kopce a vytváří spletitou síť města, které neustále něčím žije. Ať už blešími či farmářskými trhy, klasickými kamennými obchůdky se vším, na co si vzpomenete, nebo mnoha akcemi a výstavami pro děti. Příjemnou a do jisté míry maloměstskou atmosféru dotváří všudypřítomné restaurace, kavárny a čokoládovny. Své si najdou i nadšenci do pamětihodností světového významu v čele s legendárním Atomiem, bruselskou radnicí, slavným květinovým kobercem nebo známou budovou Berlaymont, kde sídlí Evropská komise.  

Ano, Brusel může na první pohled působit trochu nevlídně. Když ovšem víte, kam jít a co tu najít, překvapí jedině pozitivně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
Připrav se na
2–3 dny
Brusel je ideálním městem na víkendovou návštěvu.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Městské turistice nebrání žádné roční období. Proti zimě bojují stovky kaváren.
Více o počasí
Letenky od
2 000 Kč
Cena, za niž se dá do Bruselu běžně dostat. V akcích často i za 600 Kč.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu