Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Teplota vzduchu a hlavní sezóna
Bulharské severní pobřeží

6 °C

8 °C

11 °C

16 °C

21 °C

26 °C

29 °C

29 °C

24 °C

19 °C

13 °C

8 °C
Teplota moře v průběhu roku
Bulharské severní pobřeží

8 °C

7 °C

8 °C

10 °C

16 °C

22 °C

24 °C

25 °C

24 °C

18 °C

14 °C

10 °C

Počasí na bulharském severním pobřeží

Počasí na bulharském severním pobřeží

Pobřeží Bulharska spadá do subtropického až mírného podnebného pásu. Na jižní riviéře je počasí velmi podobné. Počasí ovlivňuje blízkost Černého moře i často zalesněné a strmé břehy, které způsobují pocitově mírnější teploty než ve skutečnosti jsou. 

Jaro a podzim jsou velmi podobné jako v Česku. Jsou to období, kdy v Bulharsku nejvíce prší, přičemž srážkové úhrny se dají opět přirovnat k ČR. Průměrné teploty očekávejte okolo hodnot 12 °C, pozdní jaro a brzký podzim umí vykouzlit i teploty přes 20 °C.

Zima je zde mírnější než u nás, sněží jen naprosto výjimečně a prší o něco méně než na podzim či na jaře. Během zimy se teploty vyšplhají v průměru na 6 °C.

Léto je na bulharské riviéře hlavní sezonou. Mezi červnem a polovinou září je počasí velmi stabilní jen se zcela výjimečnými srážkami, které obvykle (když už) přicházejí ve večerních a nočních hodinách. Běžné teploty v okolí Varny se vyšplhají na 29 °C, jsou ale četné dny (zejména o letních prázdninách), kdy teploty vystoupají i vysoko přes 30 °C.

Teplota moře je maximální v červenci a srpnu, kdy dosahuje hodnot kolem 25 °C. Během září se vykoupete v moři teplém 23 °C a v červnu očekávejte teploty mezi 21 a 22 °C.

Kdy jet na bulharské severní pobřeží

K bulharskému moři se jezdí především kvůli koupání a plážovým radovánkám. V tom případě se na cestu vypravte v období léta, od poloviny června do poloviny září, kdy máte prakticky jistotu hezkého a teplého počasí. Preferujete-li teplé moře, svoji dovolenou plánujte na druhou polovinu v léta.

V Bulharsku se dá koupat i v květnu nebo říjnu, ale počítat už musíte s možnými výkyvy počasí, občasným deštěm a zejména v květnu se studeným mořem, jehož teplota je pod 20 °C.

Láká vás spíš výlet na prodloužený víkend do Varny a okolí? Pak se na bulharskou severní riviéru vypravte na jaře nebo na podzim, kdy jsou ideální teploty pro poznávání (13 až 20 °C) a turistů už je zde minimum.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu