Kde se ubytovat na Bulharském severním pobřeží

Část bulharského pobřeží v okolí Varny nabídne o něco méně letovisek než na jihu kolem Burgasu, ale i tady budete mít na výběr z několika různorodých míst. Kde se tedy na severní riviéře ubytovat?

  • Pro rodiny s dětmi: Klidná letoviska s hezkými plážemi a mělkým mořem najdete na jih od Varny, zejména pak mluvíme o letovisku ObzorSpoustu zábavy si ale děti užijí i v letovisku Zlaté Písky nebo Albena, kde je dokonce aqaupark.
  • Pro milovníky nočního života: Máte-li rádi bujaré večery v barech a na diskotékách, pak jsou tím pravým místem Zlaté Písky, zejména jejich jižní část. Užijete si také v samotném městě Varna
  • Méně známá autentická letoviska: Chcete-li si odpočinou od ruchu nebo poznat "pravé" Bulharsko, pak se vypravte do letovisek Byala na jihu nebo Balčik na severu od Varny.

Podívejme se na možnosti ubytování v jednotlivých letoviscích trochu blíže.

Zlaté Písky

Největší a nejznámější letovisko severní bulharské riviéry najdete v rámci aglomerace Varny, zajíždí sem i místní MHD. Je ideální prakticky pro všechny druhy plážových cestovatelů. Najdete zde klidné části i živé tepající promenády, kde jsou bary a kasina otevřená po celou noc. Pláž je poměrně dlouhá a velmi živá. Na Zlatých Píscích můžete využít mnoho vodních aktivit a sportů, stejně jako zde najdete největší nabídku restaurací či barů. Na bulharské poměry patří Zlaté Písky mezi dražší letoviska. Ubytovat se zde můžete ve všech myslitelných typech ubytování:

Albena

Asi druhé nejznámější letovisko na severním pobřeží leží severně od Varny a řadí se mezi nejluxusnější a také nejdražší v Bulharsku. Láká zejména na krásnou dlouhou a širokou pláž, která je z jedné strany ohraničená borovým hájem, jež poskytuje vítaný stín. 

Vzhledem k cenám hotelů přímo v Albeně může být alternativou výrazně levnější (přesněji řečeno jedno z nejlevnějších na celé severní riviéře) městečko Kranevo, které najdete na jižní části albenské pláže.

Obzor

Mezi českými cestovkami známé letovisko na jih od Varny poskytne zázemí především cestovatelům vyhledávající klidnou dovolenou v menším městečku, které však poskytne veškeré zázemí i variaci ubytování. Najdete zde opravdu levné penziony i decentní all inclusive hotely přímo u pláže.

Svatý Konstantin a Helena

Letovisko nejblíže Varně, kam se velmi snadno dostanete autobusy MHD, nabídne o něco klidnější alternativu ke Zlatým Pískům, na druhou stranu ceny hotelů a restaurací jsou zde o málo vyšší. Ve Svatém Konstantinu najdete několik menších pláží včetně méně obsazovaných, takže na své si zde přijdou i ti, kteří hledají klidnou dovolenou.

Balčik

Toto město bývá označováno jako nejautentičtější bulharské letovisko. Na rozdíl od většiny ostatních to zde žije i normálním běžným životem a podíl místních a turistů je i v hlavní sezoně zhruba rovnocenný. Balčik je ideální místem k plážové dovolené, pokud chcete poznat i trochu Bulharska a užívat si hezké fotogenické pobřeží. Ubytování v Balčiku patří k těm levnějším na severní riviéře.

Byala a Škorpilovci

Nejklidnější letoviska na bulharském severním pobřeží najdete mezi Varnou a Obzorem. Stále sem v porovnání s ostatními místy míří minimum turistů a vy si tak dopřejete maximálního klidu. V Byale jsou pláže nádherně fotogenické s bílými útesy v pozadí, zatímco Škorpilovci nabídne dlouhou širokou a zejména liduprázdnou pláž s hezkými písečnými dunami. Ubytování zde reprezentují zejména menší kvalitní penziony a butikové hotely.

Ceny

Bulharsko stále patří k nejlevnějším plážovým destinacím v Evropě a v poměru cena/výkon možná dokonce k těm nejlepším místům pro klasickou plážovou dovolenou.

Nízké ceny se promítají i do ubytování a hotelů. Nejlevnější penziony a ubytování v soukromí pořídíte i uprostřed hlavní sezony kolem 500 až 850 Kč na noc ve dvoulůžkovém pokoji. Běžné 3* hotely se prodávají okolo 1 000 až 1 200 Kč za noc pro dva a kvalitní 4 či 5* All inclusive resorty seženete za ceny v rozpětí 1 500 až 3 000 Kč na noc pro dva.

Na prázdninové termíny je vhodné ubytování rezervovat alespoň v předstihu 3-4 měsíců pro co největší výběr levnějších nabídek.

Zájezdy do Bulharska pak pořídíte obvykle v relacích kolem 10 000 Kč na týden na osobu, v last-minute akcích i okolo 7 000 Kč. Ve většině případů však ten samý hotel se stejným službami „na vlastní pěst“ seženete o 10 až 20% levněji. A zejména v případě severního pobřeží, jehož centrem je Varna s nízkonákladovou linkou Wizz Airu z Prahy, se dá balíček letenky + hotelu + místní MHD z letiště do hotelu pořídit i výrazně levněji než přes cestovní kancelář.

Vyhledej si svůj hotel na bulharském severním pobřeží. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Vyraz na bulharské severní pobřeží. Vše potřebné najdeš tady:

Hledáš radu či spolucestovatele?

Zeptej se na cokoli největší cestovatelské komunity v Česku a na Slovensku!

Navštiv fórum
Průvodce pro vás napsal tým portálu Cestujlevne.com
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu