Cestování Covid-19

Od 1.6. lze do Bulharska vstoupit bez 14-denní karantény i bez testu na koronavirus. Návrat z Bulharska do ČR je rovněž možný bez testu na koronavirus. Aktuální informace najdete na webu Ministerstva zahraničí.

Země, která nabízí vše

Bulharsko se rozkládá v jihovýchodní části Evropy na Balkánském poloostrově.

Na severu země sousedí s Rumunskem, kde pomyslnou hranici tvoří řeka Dunaj. Západním sousedem je Srbsko a Makedonie, jižním Řecko a jihovýchodním Turecko. Na východě jsou hranice Bulharska lemovány Černým mořem.

Bulharsko je země, která každoročně otevírá brány tisícům turistů. Největším přírodním bohatstvím je Černé moře, jehož název není odvozen od barvy, ba naopak Černé moře patří mezi neprůzračnější, mnohdy s viditelností až 20 metrů. Podél 378 km dlouhého pobřeží na turisty čekají třpytivé písečné pláže, skalnaté zátoky, plážové duny, zalesněné stráně, hory a horská jezera. Bulhaři jsou známí svou pohostinností a není složité se domluvit vzhledem ke společnému jazykovému základu.

Oproti ČR je zde posun o 1 hodinu dopředu. 

Víza
Na občanku
V rámci Schengenu cestuješ pouze na občanský průkaz.
Hlavní sezóna
červen - září
Koupačka v moři o prázdninách, túry po horách na jaře.
Letenky od
4 500 Kč
Je běžná cena letenek. Z Bratislavy i o více než polovinu nižší. Akční letenky do Bulharska
Průvodce pro tebe napsal Lukáš Groh

Praktické tipy před cestou do Bulharska

Burgas
Co vidět v Bulharsku

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Bulharsku

Mapa s místy co vidět a navštívit v Bulharsku

Pláže v Bulharsku
Co dělat v Bulharsku

Co dělat v Bulharsku a jaké jsou nejlepší pláže? Koupání, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Bulharsko.

Počasí v Bulharsku

Přehledně o počasí v Bulharsku a teploty vzduchu a moře během roku. Kdy jet do Bulharska na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Burgas letiště
Jak se dostat do Bulharska

Jak levně do Bulharska? Čím se nejlevněji dostat do Bulharska? Letecky do Bulharska, kolik to stojí a jak dlouho se letí do Bulharska z Prahy?

Silnice v Bulharsku
Doprava v Bulharsku

Jak se dopravovat a cestovat v Bulharsku? Cestování v Bulharsku vlakem, autobusem, autem – co je lepší, kolik to stojí? Bulharsko – cena benzinu.

Bulharská leva
Peníze a ceny v Bulharsku

Jak a čím se platí v Bulharsku a jaké jsou ceny? Místní měna je Bulharský lev. Směnárny, lze platit kartou a kolik co stojí v Bulharsku?
Aktuální kurz 1 лв = 13.62 Kč

Jogurt
Jídlo v Bulharsku

Co ochutnat v Bulharsku a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Bulharsku a kde se stravovat.

Folklór
Kultura a lidé v Bulharsku

Jak se mluví v Bulharsku? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Bulharsko a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Bulharsku

Je Bulharsko bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Bulharsku + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Bulharska

Je potřeba pas do Bulharska nebo stačí občanský průkaz? Zjistěte podmínky cestování na občanku do Bulharska a jaké doklady musí mít děti.

Další průvodce v Bulharsku a okolí

Antalya
Burada keyfine varacaksınız!
Tady se ti bude líbit!
Turecko
Průvodce zemí
Venkov Karpaty
Va asteptam pentru tine!
Už na tebe čekáme!
Rumunsko
Průvodce zemí
Akropole v Athénách
Εδώ μπορείτε να το απολαύσετε!
Tady se ti bude líbit!
Řecko
Průvodce zemí
Srbsko
Чекамо вас!
Už na tebe čekáme!
Srbsko
Průvodce zemí
Makedonie
Здраво!
Ahoj!
Severní Makedonie
Průvodce zemí

Cestopisy z Bulharska od cestovatelů jako ty

❤️ Oblíbené
Čtení na 19 minut
Bulharsko podle KAČKY
Avatar uživatele
Jarda 2020-02-21T11:13:52+01:00 9 komentářů
Bulharsko 2020

Cestopis, ve kterém se nedozvíte v podstatě nic, co už byste nevěděli od Kačky.. Úvodem úvodemNejprve bych chtěl poděkovat Kačce a jejímu cestopisu o Sofii (https://www.cestujlevne.com/cest...kacku-1096), ze kterého jsem čerpal spoustu informací a inspirace. Itinerář jsem ale…

❤️ Oblíbené
Čtení na 56 minut
SOFIE za KAČKU
Avatar uživatele
Kateřina Ostrá 2019-11-18T13:01:17+01:00 39 komentářů
Bulharsko 2019

Do Sofie bych asi nikoho nelákala, ale zlákají-li vás levné letenky, tak vězte, že budete mít na dosah úžasné hory. Ty člověku vezmou dech, zklidní tep a donutí vás i na Sofii vzpomínat s láskou ... TERMÍN: listopad 2019 PROČ SOFIE?Hlavním důvodem byl #naordinovaný klid a odpočinek..I já jsem si řekla (a také na to nalákala svého parťáka na cestu 🙈😂), že je na čase jednu cestu…

Čtení na 8 minut
Sofie 2019
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka 2019-06-17T20:00:01+02:00 0 komentářů
Bulharsko 2019

Hlavní město Bulharska a blízké okolí. Jak do Sofie?Minule jsem psal cestopis z Berlína (https://www.cestujlevne.com/cest...erlina-666), který byl první částí cesty do bulharské metropole. Z letiště Berlín Schönefeld se dá totiž letět do…

Čtení na 1 minutu
Prekľep v zimnom Bulharsku
Avatar uživatele
tonic 2019-02-08T14:05:16+01:00 0 komentářů
Bulharsko 2019

Aj keď január je zradný mesiac na cestovanie po Európe, rozhodol som sa ako vedúci zájazdu, že sa vyberieme mimo hlavného mesta Bulharska.. Viac na blogu https://tonicove.sk/preklep-v-zi...bulharsku/

Avatar uživatele Lukáš Groh
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 dny
Navrhni úpravu