Karlův most v Praze

Co dělat v Praze

Po stopách památkářů

Jednoznačně na prvním místě jsou památky. Většina turistů sem jezdí právě proto, aby poznala krásnou historii Prahy. Na území Prahy se totiž nachází přes 2.000 památkově chráněných objektů a historické jádro Prahy bylo v roce 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

Parky, zahrady a sady

Město nabízí několik desítek zelených ploch, které jsou vhodné pro odpočinek, dlouhé i krátké procházky, pikniky nebo sportovní aktivity. Nejznámější jsou Stromovka, park na Kampě, Petřínské sady, Krčský les, nebo například Vyšehradské a Riegrovy sady. 

Kultura

Ať už máte rádi galerie, operu, divadlo, koncerty nebo muzea a výstavy, tak všechno v Praze najdete v hojném počtu!

Jídlo a pití

Praha je také městem tisícovek úžasných kaváren, čajoven, barů a podniků. Ochutnejte klasickou českou kuchyni například v některé z restaurací, které nabízí degustační menu. K tomu si samozřejmě nezapomeňte dát skvělé české pivo nebo víno! 

Sport, aquaparky a zábavní parky

Ať už chcete sport jenom sledovat, nebo ho provozovat, tak si zde přijdete na své. Nachází se zde fotbalové i zimní stadiony či plochodrážní stadion na Markétě. Město nabízí i koupaliště, aquaparky, bobovou dráhu, paintball, různé kolektivní i individuální sporty, minigolf a zábavní parky pro děti i dospělé – například JumpPark s trampolínami. Nejoblíbenějším aquaparkem v Praze je rozhodně Aquapalace Praha v Čestlicích, který je i největším ve střední Evropě. Navštěvovaná je Skydive arena, kde si můžete na pár minut zkusit, jaké to je létat ve větrném tunelu. V létě se můžete podívat do sportovního areálu Žluté lázně, kde se pravidelně pořádají sportovní i kulturní akce a můžete zde vyzkoušet sportoviště na petanque, nohejbal, beachvolejbal a stolní tenis. 

Plavby po Vltavě

Můžete využít možnosti plavit se lodí po Vltavě a užít si vyhlídkovou plavbu, ale i koncerty nebo plavby parníkem až do Zoologické zahrady Praha. Zapůjčit si můžete v teplých měsících i loďky či šlapadla!

Únikové hry

Za poslední dobu se ve světě roztrhl pytel s různými druhy únikových her a stejně tomu tak je i v Praze. Můžete si zde vyzkoušet třeba útěk ze žaláře, Titanicu nebo psychiatrické léčebny. Oblíbená je například noční hra Kletba Vyšehradu, která se odehrává kde jinde než venku v oblasti historického místa.

Noční život

Klasické i tematické bary a diskotéky jsou pro noční Prahu běžné. Najdete jich zde stovky a můžete si vybrat z podniků v centru Prahy i mimo něj. V teplých měsících je populární tzv. Beer Bike Prague, kde se spojuje fyzická aktivita s pitím alkoholu či limonád. Jde o to, že jedete v centru Prahy ve speciálním vozidle, kde šlapete do pedálů, a přitom si můžete vychutnat čepované pivo, které vám připraví barman. Volant má na starosti samozřejmě střízlivý řidič. Vozidlo je až pro 13 lidí a je vybaveno vším co je potřeba – pohodlné sedačky, hudba a nově i wifi připojení.

Nákupy

Nakupování v Praze je jednoduché, protože se zde nachází několik velkých nákupních center – například Arkády Pankrác, Palladium či Chodov – a tisícovky menších obchůdků a trhů. Ať už budete chtít nakupovat oblečení v designových obchodech, potraviny na farmářských trzích, nebo suvenýry, tak nikde neodejdete s prázdnou. V prosinci jsou skvělé vánoční trhy v centru, které mají kouzelnou sváteční atmosféru. 

Chystáš se do Prahy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.