Po stopách památkářů

Jednoznačně na prvním místě jsou památky. Většina turistů sem jezdí právě proto, aby poznala krásnou historii Prahy. Na území Prahy se totiž nachází přes 2.000 památkově chráněných objektů a historické jádro Prahy bylo v roce 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

Parky, zahrady a sady

Město nabízí několik desítek zelených ploch, které jsou vhodné pro odpočinek, dlouhé i krátké procházky, pikniky nebo sportovní aktivity. Nejznámější jsou Stromovka, park na Kampě, Petřínské sady, Krčský les, nebo například Vyšehradské a Riegrovy sady. 

Kultura

Ať už máte rádi galerie, operu, divadlo, koncerty nebo muzea a výstavy, tak všechno v Praze najdete v hojném počtu!

Jídlo a pití

Praha je také městem tisícovek úžasných kaváren, čajoven, barů a podniků. Ochutnejte klasickou českou kuchyni například v některé z restaurací, které nabízí degustační menu. K tomu si samozřejmě nezapomeňte dát skvělé české pivo nebo víno! 

Sport, aquaparky a zábavní parky

Ať už chcete sport jenom sledovat, nebo ho provozovat, tak si zde přijdete na své. Nachází se zde fotbalové i zimní stadiony či plochodrážní stadion na Markétě. Město nabízí i koupaliště, aquaparky, bobovou dráhu, paintball, různé kolektivní i individuální sporty, minigolf a zábavní parky pro děti i dospělé – například JumpPark s trampolínami. Nejoblíbenějším aquaparkem v Praze je rozhodně Aquapalace Praha v Čestlicích, který je i největším ve střední Evropě. Navštěvovaná je Skydive arena, kde si můžete na pár minut zkusit, jaké to je létat ve větrném tunelu. V létě se můžete podívat do sportovního areálu Žluté lázně, kde se pravidelně pořádají sportovní i kulturní akce a můžete zde vyzkoušet sportoviště na petanque, nohejbal, beachvolejbal a stolní tenis. 

Plavby po Vltavě

Můžete využít možnosti plavit se lodí po Vltavě a užít si vyhlídkovou plavbu, ale i koncerty nebo plavby parníkem až do Zoologické zahrady Praha. Zapůjčit si můžete v teplých měsících i loďky či šlapadla!

Únikové hry

Za poslední dobu se ve světě roztrhl pytel s různými druhy únikových her a stejně tomu tak je i v Praze. Můžete si zde vyzkoušet třeba útěk ze žaláře, Titanicu nebo psychiatrické léčebny. Oblíbená je například noční hra Kletba Vyšehradu, která se odehrává kde jinde než venku v oblasti historického místa.

Noční život

Klasické i tematické bary a diskotéky jsou pro noční Prahu běžné. Najdete jich zde stovky a můžete si vybrat z podniků v centru Prahy i mimo něj. V teplých měsících je populární tzv. Beer Bike Prague, kde se spojuje fyzická aktivita s pitím alkoholu či limonád. Jde o to, že jedete v centru Prahy ve speciálním vozidle, kde šlapete do pedálů, a přitom si můžete vychutnat čepované pivo, které vám připraví barman. Volant má na starosti samozřejmě střízlivý řidič. Vozidlo je až pro 13 lidí a je vybaveno vším co je potřeba – pohodlné sedačky, hudba a nově i wifi připojení.

Nákupy

Nakupování v Praze je jednoduché, protože se zde nachází několik velkých nákupních center – například Arkády Pankrác, Palladium či Chodov – a tisícovky menších obchůdků a trhů. Ať už budete chtít nakupovat oblečení v designových obchodech, potraviny na farmářských trzích, nebo suvenýry, tak nikde neodejdete s prázdnou. V prosinci jsou skvělé vánoční trhy v centru, které mají kouzelnou sváteční atmosféru. 

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu