Karlův most v Praze

Ubytování v Praze

Kde se ubytovat v Praze

Praha nabízí opravdu velké množství hotelů, penzionů a apartmánů různých kategorií. Při výběru ubytování si přijde na své opravdu každý, ať už budete chtít lepší hotel, nebo vám postačí příjemný rodinný penzion či ubytování přes airbnb. Pro milovníky lowcost cestování je možnost ubytování i v hostelu a na kolejích místních vysokých škol, například ČVUT, které najdete na Strahově, v Dejvicích a v Podolí. 

Kde je nejlepší se ubytovat? Záleží asi na tom, jestli chcete být v centru blízko všem památkám a připlatit si, nebo postačí ubytování někde na dosah metra či MHD za průměrnou cenu. 

Pokud chcete bydlet přímo v centru města a připlatit si, tak se můžete ubytovat například rovnou na Václavském náměstí v hotelu Juliš, odkud budete mít výhled na celé náměstí, nebo ve Starém městě, kde leží například hotel Intercontinental, který je jen pár minut chůze od všech památek a zajímavostí. Jen malý kousek od Karlova mostu je Pension Charles Bridge B&B.

Mimo centrum Prahy najdete příjemné lokality například v okolí stanice metra Pankrác, kde je situován i hezký park, obchodní centrum a výborné spoje, Dejvice, které jsou blízko letiště, Motol, nebo oblasti v Praze Břevnově či na Barrandově. Čtvrť Praha – Bohnice je plná zeleně, blízko od centra a jen pár kroků od Zoologické a botanické zahrady Praha. 

V Praze je několik tisícovek možností ubytování, takže i kdybyste přijeli naslepo, tak opravdu kdekoli a kdykoli nějaké ubytování seženete. 

Ceny

Cena hostelů se pohybuje již od 150 Kč do cca 600 Kč za jednu noc, a to i v centru města.

Když se podíváme na airbnb, tak zde můžeme najít opravdu mnoho různých nabídek. Samostatné apartmány, byty nebo pokoje v penzionech v centru města i mimo něj. Ceny se průměrně pohybují okolo 1.400 Kč za noc za celý byt/pokoj. Nabídky zde najdete již od 250 Kč, což se vyplatí a určitě se na tom dá ušetřit dost peněz, které můžete využít na něco jiného. 

Ubytování v penzionu, hotelu či apartmánu můžete podle lokality a vybavení sehnat od 600 Kč za osobu na jednu noc. Luxusnější hotely se cenově pohybují i okolo 3.000 Kč za noc.

Chystáš se do Prahy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Praze. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.