Průvodce městem
Stověžatá Praha
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Praze

Kde se ubytovat v Praze

Praha nabízí opravdu velké množství hotelů, penzionů a apartmánů různých kategorií. Při výběru ubytování si přijde na své opravdu každý, ať už budete chtít lepší hotel, nebo vám postačí příjemný rodinný penzion či ubytování přes airbnb. Pro milovníky lowcost cestování je možnost ubytování i v hostelu a na kolejích místních vysokých škol, například ČVUT, které najdete na Strahově, v Dejvicích a v Podolí. 

Kde je nejlepší se ubytovat? Záleží asi na tom, jestli chcete být v centru blízko všem památkám a připlatit si, nebo postačí ubytování někde na dosah metra či MHD za průměrnou cenu. 

Pokud chcete bydlet přímo v centru města a připlatit si, tak se můžete ubytovat například rovnou na Václavském náměstí v hotelu Juliš, odkud budete mít výhled na celé náměstí, nebo ve Starém městě, kde leží například hotel Intercontinental, který je jen pár minut chůze od všech památek a zajímavostí. Jen malý kousek od Karlova mostu je Pension Charles Bridge B&B.

Mimo centrum Prahy najdete příjemné lokality například v okolí stanice metra Pankrác, kde je situován i hezký park, obchodní centrum a výborné spoje, Dejvice, které jsou blízko letiště, Motol, nebo oblasti v Praze Břevnově či na Barrandově. Čtvrť Praha – Bohnice je plná zeleně, blízko od centra a jen pár kroků od Zoologické a botanické zahrady Praha. 

V Praze je několik tisícovek možností ubytování, takže i kdybyste přijeli naslepo, tak opravdu kdekoli a kdykoli nějaké ubytování seženete. 

Ceny

Cena hostelů se pohybuje již od 150 Kč do cca 600 Kč za jednu noc, a to i v centru města.

Když se podíváme na airbnb, tak zde můžeme najít opravdu mnoho různých nabídek. Samostatné apartmány, byty nebo pokoje v penzionech v centru města i mimo něj. Ceny se průměrně pohybují okolo 1.400 Kč za noc za celý byt/pokoj. Nabídky zde najdete již od 250 Kč, což se vyplatí a určitě se na tom dá ušetřit dost peněz, které můžete využít na něco jiného. 

Ubytování v penzionu, hotelu či apartmánu můžete podle lokality a vybavení sehnat od 600 Kč za osobu na jednu noc. Luxusnější hotely se cenově pohybují i okolo 3.000 Kč za noc.

Vyhledej si svůj hotel v Praze. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

Když se řekne Praha, tak si asi téměř každý vybaví jako první Pražský hrad a Karlův most. Tyto dvě krásy sice symbolizují Prahu, ale město toho nabízí o mnoho více!

Plavby po Vltavě, přírodní památky a vyhlídky, zoo a botanickou zahradu, stovky kaváren a restaurací, noční život, muzea, divadla a nekonečno různorodé architektury a historie. To všechno a daleko více tvoří nádhernou Prahu, srdce Evropy, kam každoročně jezdí několik milionů turistů ze všech koutů světa. 

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Heřmanová
Připrav se na
4–7 dní
Ideální délka pobytu v Praze pro turisty. Pro zbytek celý život.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Na jaře rozkvetlé sady, v létě koupaliště, na podzim romantické procházky a v zimě vánoční trhy.
Více o počasí
Letenky od
Od pár korun po několik set v závislosti na vašem výchozím bodě.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu