Průvodce městem

Stověžatá Praha

Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

Co tady objevíš?

Když se řekne Praha, tak si asi téměř každý vybaví jako první Pražský hrad a Karlův most. Tyto dvě krásy sice symbolizují Prahu, ale město toho nabízí o mnoho více!

Plavby po Vltavě, přírodní památky a vyhlídky, zoo a botanickou zahradu, stovky kaváren a restaurací, noční život, muzea, divadla a nekonečno různorodé architektury a historie. To všechno a daleko více tvoří nádhernou Prahu, srdce Evropy, kam každoročně jezdí několik milionů turistů ze všech koutů světa. 

Průvodce pro tebe napsal Kateřina Heřmanová
Připrav se na
4–7 dní
Ideální délka pobytu v Praze pro turisty. Pro zbytek celý život.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Na jaře rozkvetlé sady, v létě koupaliště, na podzim romantické procházky a v zimě vánoční trhy.
Více o počasí
Letenky od
Od pár korun po několik set v závislosti na vašem výchozím bodě.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Žižkovský vysílač

Jednou z pražských dominant je i žižkovský vysílač, který je momentálně se svými 216 metry nejvyšší pražskou stavbou. Zároveň je i nejvyšší vyhlídkovou plošinou v České republice. V prostorách věže se nachází i vyhledávaná restaurace Oblaca, kde si můžete užít gastronomický zážitek ve výšce 66 metrů nad zemí. Mimo jiné se ve věži nachází i vyhlídková observatoř a 1 pokoj, který slouží jako hotel. Informace o vstupech a časech najdete na: www.towerpark.cz.

Zavřít boční panel

Divoká Šárka

Divoká Šárka je rájem v ruchu velkoměsta. Jedná se o skalnaté údolí, to je protkané řadou cestiček a nachází se zde i vodní nádrž Džbán, která je oblíbeným koupalištěm. Místo je oblíbeným cílem horolezců, cyklistů i běžců. Během zimy tady můžete vytáhnout i běžky nebo si zabruslit na zamrzlém Džbánu. 

Zavřít boční panel

Národní památník na Vítkově

Na vrcholu Vítkova stojí známá socha Jana Žižky na koni. Byla postavena jako pocta účastníkům boje za vznik Československé republiky. Dnes se zde nachází expozice pojmenovaná Křižovatky české a československé státnosti. Otevírací dobu a vstupné najdete na webu: www.nm.cz.

Zavřít boční panel

Národní technické muzeum

Národní technické muzeum v Praze je rájem pro milovníky vědy a techniky. Informace o expozicích a vstupu najdete na: www.ntm.cz.

Zavřít boční panel

Restaurace a pivovar U Fleků

Restaurace U Fleků se stala vyhledávaným místem všech pivařů. Je jednou z nejnavštěvovanějších a nejznámějších v České republice. Co je na ní tak zvláštního? Třeba to, že se v objektu nachází soukromý pivovar, který v roce 1999 oslavil 500 let. Je zde otevřeno pivovarské muzeum i s ochutnávkami. Pokud máte rádi chuť piva, tak se zde určitě zastavte na jeden 13° flekovský ležák. Informace o vstupu a otevírací době restaurace i muzea jsou pro vás dostupné na: www.ufleku.cz.

Zavřít boční panel

Zoologická zahrada Praha

V Troji je 5. nejlepší zoo na světě. Je otevřena po celý rok a důkladná prohlídka vám zabere téměř celý den. Pokud si chcete návštěvu zoo zpestřit, tak můžete využít plavbu parníkem po Vltavě přímo do zoo nebo některý z chovatelských programů. Podrobné informace jsou pro vás k vidění na: www.zoopraha.cz

Zavřít boční panel

Trojský zámek

Trojský zámek se svými zámeckými zahradami se nachází v těsné blízkosti zoo. V zahradách je umístěn labyrint vytvořený z keřů. Informace o vstupu najdete na: www.ghmp.cz/zamek-troja.

Zavřít boční panel

Botanická zahrada

Botanická zahrada má vnitřní i vnější expozice včetně vinice a japonské zahrady. Můžete využít zapůjčení lehátek či dek na piknik. Podrobné info o vstupu najdete na: www.botanicka.cz.

Zavřít boční panel

Petřínské sady

Přes Petřínské sady, které jsou využívány hlavně v teplých měsících k procházkám, relaxaci a sportu, se můžete dostat pěšky na vrchol Petřína. Můžete využít pro cestu nahoru i dolů lanovku – lístky na lanovku platí stejné jako na pražské MHD. Na vrcholu najdete Petřínskou rozhlednu, tzv. „Pražskou Eifellovku“, odkud máte úžasný výhled na město. Navštěvovaná je i Štefánikova hvězdárna, kde jsou stálé expozice, výstavy a možnost pozorování oblohy dalekohledy. Dále můžete navštívit zrcadlové bludiště, které ocení nejenom děti, a prohlédnout si můžete i Petřínské podzemní štoly.

Informace o vstupech na rozhlednu, bludiště i do štol najdete na: www.petrinska-rozhledna.cz

O hvězdárně se dočtete na: www.observatory.cz.

Zavřít boční panel

Letenské sady

Letenské sady jsou místem sportu i odpočinku a nabízí nádherné výhledy na Vltavu a město. Na místě, kde dříve byl památník Stalina dnes stojí kyvadlo metronomu – tzv. Stroj času. Místo je hojně využívané skateboardisty. 

Zavřít boční panel

Kampa

Kampa je malým romantickým ostrůvkem na Vltavě, který je od Malé Strany oddělen mlýnskou strouhou zvanou Čertovka. Někdy se tomuto místu říká Pražské Benátky a páry si na malý mostek věší zamilované zámky. Na ostrově najdeme také park Kampa vhodný k relaxaci, Muzeum Kampa se sbírkami moderního umění a pestrobarevně pomalovanou Zeď Johna Lennona. Po smrti Lennona vznikl na Kampě jeho fiktivní hrob, kde lidé začali na zeď malovat symboly, které připomínaly zpěvákův život. Později zde lidé psali i protesty proti komunistickému režimu a dnes zeď zdobí všemožné grafity, obrázky a nápisy, které nemají s původní myšlenkou mnoho společného, ale i tak je místo velmi navštěvované a každý tam může přispět svým dílem. Původní malba Johna Lennona je již ale dávno skryta pod stovkami nových maleb.

Program expozic a další informace o muzeu najdete na: www.museumkampa.cz.

Zavřít boční panel

Vyšehrad

Nad Vltavou se tyčící Vyšehrad nabízí krásné panorama na Prahu, relaxaci v parku, prohlídku vyšehradského hřbitova, kde jsou pohřbeny slavné osobnosti, baziliku sv. Petra a Pavla, nebo vyšehradské podzemí – tzv. kasematy. Informace o vstupech a cenách najdete na: www.praha-vysehrad.cz.

Zavřít boční panel

Václavské náměstí

Srdcem Nového Města je Václavské náměstí se sochou svatého Václava. Náměstí je obchodním centrem města a stalo se zde i mnoho historických událostí. Nahoře na náměstí stojí také budova Národního muzea. Momentálně je historická budova Národního muzea dlouhodobě uzavřena kvůli rekonstrukci. Po dobu rekonstrukce si některé exponáty můžete prohlédnout v jiných objektech na dočasných výstavách.

Zavřít boční panel

Josefov

Josefov neboli Pražské židovské město je celek zachovalých židovských památek. Například židovská radnice, několik synagog a židovský hřbitov. Najdeme zde i druhé největší židovské muzeum na světě. Informace o židovských expozicích najdete na webu: www.jewishmuseum.cz.

Zavřít boční panel

Karlův most

Karlův most je nejstarším mostem přes řeku Vltavu, který zdobí sochy 30 světců a který spojuje historická centra Malou Stranu a Staré Město. Odpoledne zde narazíte na pouliční umělce a večer se stává místem plným romantiky. Na jednom břehu stojí Staroměstská mostecká věž, která je zároveň bránou na Karlův most. Po 138 schodech se dá vystoupat na ochoz. Na druhé straně mostu stojí Malostranská mostecká věž.

Informace ohledně otevírací doby a vstupného na obě dvě věže najdete na webu: www.muzeumprahy.cz/201-staromestska-mostecka-vez/ a www.muzeumprahy.cz/202-malostranska-mostecka-vez/.

Zavřít boční panel

Pražský hrad

Panoramatu Prahy dominuje jednoznačně Pražský hrad, který je nejnavštěvovanější památkou v ČR. Návštěvníkům je otevřen po celý rok a můžete se přijít podívat například na Starý královský palác, Zlatou uličku, kterou tvoří dlouhá řada malebných domků, Obrazárnu Pražského hradu nebo Svatováclavskou vinici. Slavnostní střídání hradní stráže s fanfárami probíhá vždy ve 12:00 hodin na prvním nádvoří.

Více informací pro turisty včetně cen vstupů můžete najít na webu: www.hrad.cz

Počasí a sezóny v Praze

Počasí

Česká republika je vnitrozemským státem a podnebí v hlavním městě je mírné a zároveň během roku velmi rozmanité. Podnebí v Praze je nejteplejší v České republice i díky efektu tepelného ostrova (městská zástavba).

Průměrně je Praha zasněžená 60 dní v roce, a to nejvíce v prosinci a lednu, kdy se teplota průměrně pohybuje od 1 do 3 °C. Proprší okolo 160 dnů v roce, nejvíce v období od května do září. Příjemná teplota panuje v Praze od dubna do října, přičemž nejtepleji je od června do srpna. V létě se průměrná teplota pohybuje okolo 24 °C.

Sezóny a kdy vyrazit

Jak jsme již zmiňovali, každé roční období má v Praze své kouzlo. Na jaře můžete obdivovat rozkvetlé třešně v petřínských zahradách, v létě využít šlapadla a lodě na Vltavě nebo posedět s piknikem ve Stromovce, na podzim se jít zahřát do nějaké kavárny či divadla a v zimě si vychutnat vánoční kouzlo trhů. Je vesměs úplně jedno, kdy do Prahy zavítáte, protože vždycky si z ní odnesete úžasný dojem. Pokud se chcete například vyhnout davům turistů, tak nejezděte v létě a v prosinci.

Skvělé akce do Prahy

ušetříš až 49%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 39%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 60%
Akce starší 2 týdnů
ušetříš až 33%
Akce starší 2 týdnů
45 starších akcí
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu