Karlův most v Praze

Počasí v Praze a kdy sem jet

Počasí v Praze

Česká republika je vnitrozemským státem a podnebí v hlavním městě je mírné a zároveň během roku velmi rozmanité. Podnebí v Praze je nejteplejší v České republice i díky efektu tepelného ostrova (městská zástavba).

Průměrně je Praha zasněžená 60 dní v roce, a to nejvíce v prosinci a lednu, kdy se teplota průměrně pohybuje od 1 do 3 °C. Proprší okolo 160 dnů v roce, nejvíce v období od května do září. Příjemná teplota panuje v Praze od dubna do října, přičemž nejtepleji je od června do srpna. V létě se průměrná teplota pohybuje okolo 24 °C.

Kdy jet do Prahy

Jak jsme již zmiňovali, každé roční období má v Praze své kouzlo. Na jaře můžete obdivovat rozkvetlé třešně v petřínských zahradách, v létě využít šlapadla a lodě na Vltavě nebo posedět s piknikem ve Stromovce, na podzim se jít zahřát do nějaké kavárny či divadla a v zimě si vychutnat vánoční kouzlo trhů. Je vesměs úplně jedno, kdy do Prahy zavítáte, protože vždycky si z ní odnesete úžasný dojem. Pokud se chcete například vyhnout davům turistů, tak nejezděte v létě a v prosinci.

Chystáš se do Prahy?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 31. 10. 2020

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.