Velikonoční ostrov
Velikonoční ostrov

Co dělat na Velikonočním ostrově

Sochy Moai

Sochy Moai jsou tím hlavním důvodem, proč jet na Velikonoční ostrov. Tajuplné, velké i menší, s červenými klobouky. Proč se všechny dívají do nitra ostrova? Jak je přemisťovali? Jaký byl jejich účel? To vše se nedozvíte, nicméně ke všem záhadám se dozvíte mnoho teorií. Vstupné na všechna historická místa stojí v rámci desetidenního lístku 80 dolarů.

Muzeum Velikonočního ostrova

Muzeum Velikonočního ostrova přibližuje návštěvníkům historii vzniku ostrova, jeho objevení nejprve polynéskými kmeny a později Evropany, ukazuje také několik možných teorií ohledně soch moai. Je pěkně zpracované, naleznete jej v centru Hanga Roa a určitě stojí za návštěvu.

Nakupování

Ve městě můžete najít spoustu různých stánků a obchůdků se suvenýry a tradičními rukodělnými výrobky. Můžete také domů poslat pohled se známkou s obrázkem Velikonočního ostrova.

Potápění a šnorchlování

Okolí Velikonočního ostrova je ideální pro potápění a šnorchlování hlavně proto, že je tu neskutečně čisté moře, a to díky absenci planktonu a malému znečištění vody. Přestože zdejší korálové útesy nepatří mezi největší nebo nejrozmanitější na světě, za vidění stojí hlavně 40 endemických druhů mořských živočichů. Navíc ani při potápění se sochám moai nevyhnete, jedna se nachází na dně oceánu.

Surfování

Díky své poloze v Pacifickém oceánu má Velikonoční ostrov ideální vlny na surfování, často až 5 metrů vysoké. Především na západním pobřeží ostrova najdete širokou nabídku půjčoven i surfařských kurzů.

Turistika

Pokud stojíte o trochu pohybu, můžete si pěšky vyšlápnout na některou ze tří sopek, procházku po pobřeží nebo navštívit jeskyně Ana Te Pahu.

Cykloturistika

Máte-li více času než jen dva dny na návštěvu těch nejvýznamnějších památek, ideální způsob dopravy po ostrově je právě na kole. Je tu příjemné podnebí a malý provoz na cestách.

Vyjížďky na koních

Další alternativou pro objevování ostrova je na koňském hřbetě. Můžete si zaplatit výlet na několik hodin nebo i na jeden až dva dny, vyjet na nejvyšší místo na ostrově nebo na pláž Anakena.

Pláže a koupání

Kvůli skalnatému pobřeží jsou na ostrově pouze dvě pěkné a dostupné pláže s bílým pískem – Anakena beach a Ovahe beach. Teplota vody je podle období mezi 18 a 26 °C, tedy příjemná ke koupání.

Jazykový festival

Tradiční událost, která se koná v listopadu, je jazykový festival pořádaný ve spolupráci s místními školami. Představení malých dětí i skoro dospělých maturantů pod otevřeným nebem, s tradičními tanci, hudbou a kostýmy je přirozenou součástí zdejšího života.

Festival Tapatai

Nejvýznamnější kulturní událostí je týdenní festival Tapatai, konaný na přelomu ledna a února. Celý týden jsou obyvatelé rozděleni do dvou soupeřících klanů, jež reprezentují jejich vůdkyně – jedna z nich je na konci festivalu zvolena královnou. Můžete se také těšit na různé hudební, sportovní a rukodělné soutěže a aktivity.

Taneční představení

Pokud nemáte možnost zúčastnit se některého z výše zmíněných festivalů, můžete si večer zajít na taneční a hudební představení, která pořádá několik různých skupin ve městě. Cena za představení činí kolem 20 dolarů.

Chystáš se na Velikonoční ostrov?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.