9 míst, která doporučujeme na Velikonočním ostrově navštívit

Hanga Roa

Hanga Roa

Čtyřtisícové městečko Hanga Roa nabízí všechno, co budete na ostrově potřebovat – dobré restaurace, suvenýry, posezení s výhledem na moře, sochy At Tahai, které jsou krásné při západu slunce.

Zobrazit více
Anakena

Anakena

Pláž Anakena na severním konci ostrova je pěkná pláž s bílým pískem, vhodná pro den strávený koupáním a opalováním.

Zobrazit více
Terevaka

Terevaka

Sopka Terevaka je nejvyšší vrchol Velikonočního ostrova, s výškou 507 m n. m. Ať už se nahoru vydáte pěšky, nebo na koni, čeká vás krásný 360° výhled.

Zobrazit více
Rano Raraku

Rano Raraku

Rano Raraku, místo, kde byly všechny sochy vyrobeny. Vytesány ze skály v jednom neporušeném kuse, spousta soch v různých stádiích výroby se zde stále nachází, neboť nikdy nebyly dokončeny.

Zobrazit více
Rano Kau

Rano Kau a Orongo

Rano Kao nabízí dramatický výhled na sopečný kráter s jezerem a stěnou padající rovnou do moře. O kousek dále se také nachází skanzen ceremoniální vesnice Orongo s kamennými domky. Kromě příjemné procházky se zde také dozvíte o historii a účelu této ceremoniální vesnice.

Zobrazit více
Ahu tongariki

Ahu Tongariki

Ahu Tongariki s 15 sochami moai v řadě je jedno z nejznámějších míst na Velikonočním ostrově. Pro opravdu dechberoucí pohled je nejlepší sochy navštívit při východu slunce.

Zobrazit více
Ana Kakenga

Ana Kakenga a Te Pahu

Jeskynní komplexy Ana Kakenga a Te Pahu se táhnou pod povrchem ostrova, můžete zde strávit klidně celý den. Navíc v několika místech mají vyústění do skalní stěny u oceánu s úžasným výhledem. Nezapomeňte si baterku.

Zobrazit více
Puna Pau

Puna Pau

Červené klobouky, které mají sochy moai na hlavách, se vyráběly z odlišného kamene než celé sochy. Místo jejich výroby je Puna Pau.

Zobrazit více
Ahu Akivi

Ahu Akivi

Ahu Akivi je jediné místo, kde se sochy moai nedívají dovnitř ostrova, ale ven. Můžeme si jen domýšlet, zda se jednalo o strážce ostrova?

Zobrazit více
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu