Velikonoční ostrov
Velikonoční ostrov

Co vidět a navštívit na Velikonočním ostrově

9 míst co vidět na Velikonočním ostrově

Hanga Roa
Hanga Roa

Čtyřtisícové městečko Hanga Roa nabízí všechno, co budete na ostrově potřebovat – dobré restaurace, suvenýry, posezení s výhledem na moře, sochy At Tahai, které jsou krásné při západu slunce.

Zobrazit místo
Anakena
Anakena

Pláž Anakena na severním konci ostrova je pěkná pláž s bílým pískem, vhodná pro den strávený koupáním a opalováním.

Zobrazit místo
Terevaka
Terevaka

Sopka Terevaka je nejvyšší vrchol Velikonočního ostrova, s výškou 507 m n. m. Ať už se nahoru vydáte pěšky, nebo na koni, čeká vás krásný 360° výhled.

Zobrazit místo
Rano Raraku
Rano Raraku

Rano Raraku, místo, kde byly všechny sochy vyrobeny. Vytesány ze skály v jednom neporušeném kuse, spousta soch v různých stádiích výroby se zde stále nachází, neboť nikdy nebyly dokončeny.

Zobrazit místo
Rano Kau
Rano Kau a Orongo

Rano Kao nabízí dramatický výhled na sopečný kráter s jezerem a stěnou padající rovnou do moře. O kousek dále se také nachází skanzen ceremoniální vesnice Orongo s kamennými domky. Kromě příjemné procházky se zde také dozvíte o historii a účelu této ceremoniální vesnice.

Zobrazit místo
Ahu tongariki
Ahu Tongariki

Ahu Tongariki s 15 sochami moai v řadě je jedno z nejznámějších míst na Velikonočním ostrově. Pro opravdu dechberoucí pohled je nejlepší sochy navštívit při východu slunce.

Zobrazit místo
Ana Kakenga
Ana Kakenga a Te Pahu

Jeskynní komplexy Ana Kakenga a Te Pahu se táhnou pod povrchem ostrova, můžete zde strávit klidně celý den. Navíc v několika místech mají vyústění do skalní stěny u oceánu s úžasným výhledem. Nezapomeňte si baterku.

Zobrazit místo
Puna Pau
Puna Pau

Červené klobouky, které mají sochy moai na hlavách, se vyráběly z odlišného kamene než celé sochy. Místo jejich výroby je Puna Pau.

Zobrazit místo
Ahu Akivi
Ahu Akivi

Ahu Akivi je jediné místo, kde se sochy moai nedívají dovnitř ostrova, ale ven. Můžeme si jen domýšlet, zda se jednalo o strážce ostrova?

Zobrazit místo

Chystáš se na Velikonoční ostrov?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 16. 01. 2022