Co tady objevíš?

Velikonoční ostrov, také nazývaný Rapa Nui, je nejodlehlejší obydlený ostrov na světě. Leží v jižní části Tichého oceánu, daleko od Ameriky i Austrálie. Přestože patří k Chile, místní obyvatelé si díky odlehlosti ostrova stále zachovávají svůj jazyk i kulturu. Pomalé tempo a poklidný styl života místních vám pomůže užít si dovolenou.

Ostrov je maličký, přistávací dráha se táhne z jedné strany ostrova na druhou, můžete tu čekat jedno menší městečko, příjemnou celoroční teplotu nad 20 °C a především tajuplné sochy moai. Pokud se sem opravdu vydáte, nebudete zklamaní, na sochy narazíte prakticky kdekoli.

Kromě soch na tebe čeká krásná příroda, nízké vulkanické kopečky, mořské želvy, východy i západy slunce do moře, neuvěřitelná noční obloha.

Průvodce pro tebe napsal Iva
Připrav se na
4–7 dní
Velikonoční ostrov je poměrně malý, a tak vám k jeho návštěvě bude 4–7 dní bohatě stačit.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Celoročně
Na Velikonoční ostrov můžete jet kdykoli. Počasí je stálé a teploty se pohybují nad 20 °C.
Více o počasí
Letenky od
13 500 Kč
Tolik stojí zpáteční letenka ze Santiago de Chile koupená s předstihem 2–3 měsíce.
Akční nabídky
Zavřít boční panel

Hanga Roa

Čtyřtisícové městečko Hanga Roa nabízí všechno, co budete na ostrově potřebovat – dobré restaurace, suvenýry, posezení s výhledem na moře, sochy At Tahai, které jsou krásné při západu slunce.

Zavřít boční panel

Anakena

Pláž Anakena na severním konci ostrova je pěkná pláž s bílým pískem, vhodná pro den strávený koupáním a opalováním.

Zavřít boční panel

Terevaka

Sopka Terevaka je nejvyšší vrchol Velikonočního ostrova, s výškou 507 m n. m. Ať už se nahoru vydáte pěšky, nebo na koni, čeká vás krásný 360° výhled.

Zavřít boční panel

Rano Raraku

Rano Raraku, místo, kde byly všechny sochy vyrobeny. Vytesány ze skály v jednom neporušeném kuse, spousta soch v různých stádiích výroby se zde stále nachází, neboť nikdy nebyly dokončeny.

Zavřít boční panel

Rano Kau a Orongo

Rano Kao nabízí dramatický výhled na sopečný kráter s jezerem a stěnou padající rovnou do moře. O kousek dále se také nachází skanzen ceremoniální vesnice Orongo s kamennými domky. Kromě příjemné procházky se zde také dozvíte o historii a účelu této ceremoniální vesnice.

Zavřít boční panel

Ahu Tongariki

Ahu Tongariki s 15 sochami moai v řadě je jedno z nejznámějších míst na Velikonočním ostrově. Pro opravdu dechberoucí pohled je nejlepší sochy navštívit při východu slunce.

Zavřít boční panel

Ana Kakenga a Te Pahu

Jeskynní komplexy Ana Kakenga a Te Pahu se táhnou pod povrchem ostrova, můžete zde strávit klidně celý den. Navíc v několika místech mají vyústění do skalní stěny u oceánu s úžasným výhledem. Nezapomeňte si baterku.

Zavřít boční panel

Puna Pau

Červené klobouky, které mají sochy moai na hlavách, se vyráběly z odlišného kamene než celé sochy. Místo jejich výroby je Puna Pau.

Zavřít boční panel

Ahu Akivi

Ahu Akivi je jediné místo, kde se sochy moai nedívají dovnitř ostrova, ale ven. Můžeme si jen domýšlet, zda se jednalo o strážce ostrova?

Počasí a sezóny na Velikonočním ostrově

Oblast a aktivita Led Úno Bře Dub Kvě Čer Čvc Srp Zář Říj Lis Pro
Velikonoční ostrov
Teploty během roku

27 °C

27 °C

27 °C

27 °C

25 °C

23 °C

21 °C

21 °C

21 °C

21 °C

23 °C

25 °C

Počasí

Počasí na Velikonočním ostrově slibuje celoroční teploty mezi 19–23 °C. Většinu času je slunečno nebo lehce zataženo, i v tomto případě je ale potřeba se pořádně mazat slunečním krémem, slunce je zde velmi ostré. Mezi deštivější měsíce patří duben a květen.

Sezóny a kdy vyrazit

Z hlediska počasí sem můžete jet kdykoli během roku, snad s výjimkou deštivějších měsíců. Z pohledu kulturních aktivit doporučujeme cestu naplánovat na přelom ledna a února, kdy se koná týdenní kulturní festival Tapatai, nebo na listopad, kdy můžete navštívit Language festival pořádaný místními školami.

Velikonoční ostrov rozhodně není místo, kde byste mohli trávit hodně času koupáním a opalováním na pláži, a to přestože teploty jsou příjemné, hodně tu fouká. Na co se ale můžete těšit, to je šnorchlování, potápění a další vodní sporty.

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu