Okouzlující země plná kontrastů

Chile se nachází na jihozápadě Jižní Ameriky, tvoří úzký pás země mezi Tichomořským pobřežím a Andami. Tento stát je typický svým úzkým a podlouhlým tvarem, který od severu k jihu dosahuje více než 4.000 km, zatímco průměrná délka od západu k východu se pohybuje pouze kolem 140 km. K Chile patří také Velikonoční ostrov a část antarktického území. Sousedními státy jsou Peru, Bolívie a Argentina. 

Díky své netradiční rozloze nabízí Chile turistům rozmanitou nabídku přírodních krás ovlivněných odlišnými podnebnými pásy. Na severu země můžete navštívit některý z národních parků na náhorní plošině Altiplana, obdivovat nejsušší poušt Atacamu s jasnou večerní oblohou ideální pro pozorování hvězd. V centrální části navštívíte světově proslulé vinice, okusíte život v chilské metropoli nebo si v červenci zalyžujete.  Na jihu se seznámíte s kulturou místních indiánů kmene Mapuche, zdoláte aktivní sopku a večer necháte unavené tělo relaxovat v termálních lázních. Jak se budete přibližovat ledovcům v Patagonii, začnou vám docházet slova, protože zážitky z tak krásných a nedotčených míst lze jen těžce popsat. Třešničku na dortu při návštěvě Chile vám zprostředkuje pohled na sochy Moai a ochutnávka kultury Rapa Nui na Velikonočním ostrově.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
říjen - duben
V naší zimě je v Chile léto, na sever lze vyrazit celoročně.
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 5x do roka a ušetříš cca 43 %. Akční letenky do Chile
Průvodce pro tebe napsal Klára Matuštíková

Praktické tipy před cestou do Chile

Arica
Co vidět v Chile

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Chile

Mapa s místy co vidět a navštívit v Chile

Výhled na Torres del Paine
Co dělat v Chile

Co dělat v Chile a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Chile.

Počasí v Chile

Přehledně o počasí v Chile a teploty během roku. Kdy jet do Chile na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Silnice Carretera Austral
Doprava v Chile

Jak se dopravovat a cestovat v Chile? Cestování v Chile letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Chilské peso
Peníze a ceny v Chile

Čím platit v Chile a jaké jsou ceny? Místní měna je Chilské peso. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Chile?
Aktuální kurz 1 Kč = 34.3 $

Chilská kuchyně - Empanadas
Jídlo v Chile

Co ochutnat v Chile a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Chile a kde se stravovat.

Kultura Chile
Kultura a lidé v Chile

Jak se mluví v Chile? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Chile a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Chile

Je Chile bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Chile + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Chile

Je potřeba vízum a pas do Chile? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Chile?

Další průvodce v Chile a okolí

Velikonoční ostrov
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Velikonoční ostrov
Průvodce ostrovem
Argentina
Bienvenido, mi amigo!
Vítej, příteli!
Argentina
Průvodce zemí
Uruguay
Hola!
Ahoj!
Uruguay
Průvodce zemí
Bolívie
Bienvenido, mi amigo!
Vítej, příteli!
Bolívie
Průvodce zemí
Paraguay
Bienvenido, mi amigo!
Vítej, příteli!
Paraguay
Průvodce zemí

Cestopisy z Chile od cestovatelů jako ty

Čtení na 6 minut
Autem Jižní Amerikou
Avatar uživatele
Patrik Balcar 2020-01-28T11:07:25+01:00 9 komentářů
Jižní Amerika 2019

Během půl roku jsme projeli Jižní Ameriku křížem krážem autem, které jsme koupili v Kolumbii. V článku popisuji co a jak pro ty, kteří by chtěli podobnou cestu také uskutečnit. V červenci 2019 jsme přiletěli do Medellinu, Kolumbie. Měli jsme přitom plán projet velkou část Jižní Ameriky po zemi, ideálně autem, které si tu pořídíme. Nevěděli jsme ale, jestli to půjde a…

Čtení na 6 minut
Torres del Paine, Chile
Avatar uživatele
Patrik Balcar 2019-11-18T23:34:11+01:00 0 komentářů
Chile 2018

Navštívili jsme Torres del Paine, jeden z nejkrásnějších národních parků Patagonie. Příroda to je krásná, ale bylo to tedy náročné. Přijíždíme do města Puerto Natales, výchozího bodu pro většinu cest do národního parku Torres del Paine. Ubytujeme se na hostelu a neobratnou španělštinou se domlouváme s majitelkou, oznamujeme,…

🙏 Praktické
Čtení na 17 minut
Od Atlantiku k Pacifiku (Uruguyay, Argentina, Chile, 31.10-24.11. 2014)
Avatar uživatele
Ziggy1 2018-10-18T09:56:53+02:00 1 komentář
Jižní Amerika 2014

PROLOGNa jaře roku 2014 jsem sledoval Dana Přibáňe a jeho tým na cestě s trabanty Jižní Amerikou od severu na jih. Říkal jsem si, že bych něco takového taky chtěl absolvovat byť ne s trabanty a…

Avatar uživatele Klára Matuštíková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu