Okouzlující země plná kontrastů

Chile se nachází na jihozápadě Jižní Ameriky, tvoří úzký pás země mezi Tichomořským pobřežím a Andami. Tento stát je typický svým úzkým a podlouhlým tvarem, který od severu k jihu dosahuje více než 4.000 km, zatímco průměrná délka od západu k východu se pohybuje pouze kolem 140 km. K Chile patří také Velikonoční ostrov a část antarktického území. Sousedními státy jsou Peru, Bolívie a Argentina. 

Díky své netradiční rozloze nabízí Chile turistům rozmanitou nabídku přírodních krás ovlivněných odlišnými podnebnými pásy. Na severu země můžete navštívit některý z národních parků na náhorní plošině Altiplana, obdivovat nejsušší poušt Atacamu s jasnou večerní oblohou ideální pro pozorování hvězd. V centrální části navštívíte světově proslulé vinice, okusíte život v chilské metropoli nebo si v červenci zalyžujete.  Na jihu se seznámíte s kulturou místních indiánů kmene Mapuche, zdoláte aktivní sopku a večer necháte unavené tělo relaxovat v termálních lázních. Jak se budete přibližovat ledovcům v Patagonii, začnou vám docházet slova, protože zážitky z tak krásných a nedotčených míst lze jen těžce popsat. Třešničku na dortu při návštěvě Chile vám zprostředkuje pohled na sochy Moai a ochutnávka kultury Rapa Nui na Velikonočním ostrově.

Víza
90 dní zdarma
Turistická víza získáš po příletu s pasem platným alespoň 180 dní.
Hlavní sezóna
říjen - duben
V naší zimě je v Chile léto, na sever lze vyrazit celoročně.
Letenky od
18 000 Kč
Je běžná cena letenek. Akční se objeví 5x do roka a ušetříš cca 43 %. Akční letenky do Chile
Průvodce pro tebe napsal Klára Matuštíková

Praktické tipy před cestou do Chile

Arica
Co vidět v Chile

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a seznam se s nejzajímavějšími místy v Chile

Mapa s místy co vidět a navštívit v Chile

Výhled na Torres del Paine
Co dělat v Chile

Co dělat v Chile a kam na výlety po okolí? Sport, odpočinek, příroda, jak se zabavit s dětmi... seznam nejlepších aktivit pro Chile.

Počasí v Chile

Přehledně o počasí v Chile a teploty během roku. Kdy jet do Chile na dovolenou, aby vám vyšlo počasí a nezmokli jste?

Silnice Carretera Austral
Doprava v Chile

Jak se dopravovat a cestovat v Chile? Cestování v Chile letadlem, vlakem, autobusem, autem či motorkou – co je lepší a kolik to stojí?

Chilské peso
Peníze a ceny v Chile

Čím platit v Chile a jaké jsou ceny? Místní měna je Chilské peso. Kde směnit peníze, lze platit kartou a kolik co stojí v Chile?
Aktuální kurz 1 Kč = 36.65 $

Chilská kuchyně - Empanadas
Jídlo v Chile

Co ochutnat v Chile a jaká je tradiční kuchyně? Typická jídla, národní speciality a vše o tom, co se jí v Chile a kde se stravovat.

Kultura Chile
Kultura a lidé v Chile

Jak se mluví v Chile? Objev v krátkosti historii, kulturu, svátky a jiné užitečné informace jako kde leží Chile a jakou má rozlohu?

Na co si dát pozor
Bezpečnost v Chile

Je Chile bezpečné pro cestovatele? Zjistěte možná rizika, nemoci a úroveň bezpečnosti a kriminality v Chile + očkování a pojištění.

Víza a povinnosti
Víza do Chile

Je potřeba vízum a pas do Chile? Zjistěte, kde a jak získat vízum (na letišti nebo ambasádě) a jaká je cena turistického víza do Chile?

Další průvodce v Chile a okolí

Velikonoční ostrov
Hola!
Ahoj!
Velikonoční ostrov
Průvodce ostrovem
Argentina
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Argentina
Průvodce zemí
Uruguay
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Uruguay
Průvodce zemí
Bolívie
Esperamos que usted!
Těšíme se na tebe!
Bolívie
Průvodce zemí
Paraguay
Aquí te va a gustar!
Tady se ti bude líbit!
Paraguay
Průvodce zemí

Cestopisy z Chile od cestovatelů jako ty

Čtení na 6 minut
Ve stopách Charlese Darwina - muže vědy.
Zbyněk Milfait 2021-11-27T20:33:06+01:00 3 komentáře
Chile 2019

Tajemný ostrov Chiloé, okolím vulkánu Villarrica a vzhůru na vrchol Cerro La Campana v blízkosti Valparaísa.. Není na světě mnoho lepších míst pro milovníky různých mýtu, legend a pověr, než právě souostrový Chiloé, obývané nebývalým množstvím duchů, čarodějnic, trolů a jim podobných tvorů. Ženy by si zde …

Čtení na 5 minut
Okolo jezera - General Carrera.
Zbyněk Milfait 2021-08-24T19:31:24+02:00 0 komentářů
Chile 2019

Lago Buenos Aires. Tak zní název argentinské části tohoto skvostného jezera, v jehož okolí se nachází spousta úžasných míst, na než nelze zapomenout.. Bohužel Chile i Argentina jsou pro turisty z Evropy stále uzavřené a tak dnes alespoň zavzpomínám na rok 2019 a mojí poslední návštěvu této nádherné oblasti v Patagonii. Jezero leží v blízkosti města…

❤️ Oblíbené
Čtení na 11 minut
Chile-skvělý zážitek
Kafíno 2021-07-27T19:37:33+02:00 2 komentáře
Chile 2020

Můj první sólo trip v 50 letech a hned do Jižní Ameriky.. Nikdy není pozdě si začít plnit svoje sny!Na úvod se asi sluší říct něco o sobě. Jsem tzv. Husákovo dítě, ve škole ruština a dál než do Krkonoš jsem se niky nepodíval. Po euforii ze sametové revoluce…

Čtení na 4 minuty
Carretera Austral - cesta do pravěku.
Zbyněk Milfait 2021-07-25T18:43:32+02:00 0 komentářů
Chile 2019

Tato legendární chilská silnice vás na svých 1247 km mnohokrát zavede do míst jak vystřižených z obrazů Zdeňka Buriana. Jen ten dynosaurus ne a ne se ukázat.. Začátek této jedné z kultovních amerických silnic je ve městě Puerto Monnt, kde navazuje na panamerickou dálnici. Do města se dostanete mnoha způsoby, nejrychleji letecky nebo busem častými spoji ze…

3 další cestopisy
Avatar uživatele Klára Matuštíková
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu